حزب‌الله لبنان مدعی سرنگون کردن یک پهپاد اسرائیل شد | DW | 09.09.2019

09/09/2019 11:10:00 ق.ظ

فرستنده تلویزیونی المنار، وابسته به حزب‌الله لبنان می‌گوید شبه‌نظامیان این گروه یک پهپاد اسرائیلی را هدف قرار داده‌اند. اسرائیل سقوط یک هواپیمای بدون سرنشین خود را تائید کرده اما درباره چگونگی این حادثه چیزی نگفته است.

پهپاد اسرائیلی, حزب‌الله لبنان

فرستنده تلویزیونی المنار، وابسته به حزب‌الله لبنان می‌گوید شبه‌نظامیان این گروه یک پهپاد اسرائیلی را هدف قرار داده‌اند. اسرائیل سقوط یک هواپیمای بدون سرنشین خود را تائید کرده اما درباره چگونگی این حادثه چیزی نگفته است.

فرستنده تلویزیونی المنار، وابسته به حزب‌الله لبنان می‌گوید شبه‌نظامیان این گروه یک پهپاد اسرائیلی را هدف قرار داده‌اند. اسرائیل سقوط یک هواپیمای بدون سرنشین خود را تائید کرده اما درباره چگونگی این حادثه چیزی نگفته است.

شبکه"المنار"، فرستنده تلویزیونی حزب‌الله لبنان بامداد دوشنبه، نهم سپتامبر (۱۸ شهریور) گزارش داد که شبه‌نظامیان شیعه یک هواپیمای بدون سرنشین ارتش اسرائیل را سرنگون کرده‌اند.بنابر این گزارش نیروهای حزب‌الله با یک"جنگ‌افزار مناسب" به پهپاد اسرائیلی حمله کرده و هم اکنون این هواپیمای بدون سرنشین را در اختیار دارند.

ارتش اسرائیل تائید کرده که یک هواپیمای بدون سرنشین این کشور که در حال انجام گشت‌زنی معمول خود در مرزهای شمالی بوده شامگاه یک‌شنبه سقوط کرده است.تل‌آویو درباره علت سقوط این پهپاد جزئیات بیشتری منتشر نکرده اما تاکید می‌کند که خطر لو رفتن اطلاعات محرمانه منتفی است.

ادامه مطلب:
DW فارسی »

"رسانه داعشی بن‌سلمان" و شبکه سلطنتی انگلیس؛ پاسخ ملت متحد ایران علیه آشوب‌گری‌تان را دیدید؟- اخبار سیاست ایران - اخبار سیاسی تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

حزب‌الله: یک پهپاد اسرائیلی را در آسمان لبنان سرنگون کردیمارتش اسرائیل می‌گوید هواپیمای سقوط کرده «در حال اجرای یک عملیات عادی بوده است و نمی‌توان هیچ اطلاعات مهمی را از آن خارج کرد.»

حزب الله لبنان از سرنگونی یک پهپاد اسرائیلی خبر داد حزب‌الله لبنان از سرنگونی یک پهپاد اسرائیلی خبر داد حزب‌الله لبنان صبح امروز در بیانیه‌ای اعلام کرد که یک پهپاد اسرائیلی را در شهرک 'رامیه' در جنوب لبنان سرنگون کرده است.

حزب الله لبنان یک پهپاد اسرائیلی را سرنگون کردشبکه المنار وابسته به حزب الله لبنان خبر از سرنگونی یک پهپاد متعلق به اسرائیل در نزدیکی مرز لبنان و اسرائیل داده است. این پهپاد در حال حرکت به سمت شهر رامیه در لبنان بوده است. ارتش اسرائیل سقوط این پهپاد را تایید کرده و گفته است که این پهپاد در حال انجام 'عملیات عادی' خود بود که در داخل خاک لبنان 'افتاده' است.

حزب الله لبنان یک پهپاد اسرائیل را سرنگون کردحزب الله لبنان از سرنگونی یک پهپاد متعلق به اسرائیل در نزدیکی مرز لبنان خبر داد. - خبرگزاری آناتولی

حزب الله لبنان مدعی شلیک به یک پهپاد اسرائیلی شد؛ ارتش اسرائیل: یک پهپاد در جنوب لبنان سقوط کرده است حزب‌الله لبنان مدعی شد که یک هواپیمای بدون سرنشین اسرائیل را در جنوب این کشور مورد هدف قرار داده است اما ارتش اسرائیل می‌گوید که یک پهپاد این کشور در «جنوب لبنان» سقوط کرده است. به گزارش خبرگزاری آ

صالحی: برجام جاده یک طرفه نیست/فروتا: آژانس از فشارها تأثیر نمی‌پذیردرییس سازمان انرژی اتمی بعد از دیدار و گفت‌وگو با رییس موقت آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، گفت: برجام جاده یک طرفه نیست، اگر قرار است یک طرفه باشد ایران در زمان مناسب تصمیمات مقتضی را اتخاذ خواهد کرد و در سه گام تا کنون این تصمیمات را انجام دادیم.

عکس آرشیوی از یکی از پهپادهای ارتش اسرائیل شبکه"المنار"، فرستنده تلویزیونی حزب‌الله لبنان بامداد دوشنبه، نهم سپتامبر (۱۸ شهریور) گزارش داد که شبه‌نظامیان شیعه یک هواپیمای بدون سرنشین ارتش اسرائیل را سرنگون کرده‌اند.حزب‌الله می‌گوید پهپاد سرنگون شده به سوی روستای رامیه جنوبی [واقع در منطقه بنت جبیل] در جنوب لبنان در حال پرواز بود و هم‌اکنون در «اختیار مقاومت» قرار دارد.به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه المیادین، حزب الله لبنان صبح امروز(دوشنبه) در بیانیه‌ای اعلام کرد که یک پهپاد اسرائیلی را در شهرک"رامیه" در جنوب لبنان سرنگون کرده است.این لینک‌ها خارج از بی‌بی‌سی است و در یک پنجره جدید باز می‌شود پنجره همرسانی را ببندید شبکه المنار وابسته به حزب الله لبنان خبر از سرنگونی یک پهپاد متعلق به اسرائیل در نزدیکی مرز لبنان و اسرائیل داده است.

بنابر این گزارش نیروهای حزب‌الله با یک"جنگ‌افزار مناسب" به پهپاد اسرائیلی حمله کرده و هم اکنون این هواپیمای بدون سرنشین را در اختیار دارند. ارتش اسرائیل تائید کرده که یک هواپیمای بدون سرنشین این کشور که در حال انجام گشت‌زنی معمول خود در مرزهای شمالی بوده شامگاه یک‌شنبه سقوط کرده است. این حمله علاوه بر حزب‌الله، با واکنش تند و کم سابقه مقام‌های عالی‌رتبه دولت لبنان مواجه شد. تل‌آویو درباره علت سقوط این پهپاد جزئیات بیشتری منتشر نکرده اما تاکید می‌کند که خطر لو رفتن اطلاعات محرمانه منتفی است. اخیرا بعد از سقوط دو پهپاد اسرائیلی در جنوب لبنان، تنش‌هایی در مرزهای اراضی اشغالی و لبنان رخ داد. شدت گرفتن تنش‌ها لبنان بارها ارتش اسرائیل را به تجاوز به حریم فضایی این کشور به وسیله جنگنده‌ها و هواپیماهای بدون سرنشین متهم کرده است. میشل عون، رئیس جمهوری لبنان و از متحدان حزب‌الله این حمله را به مثابه اعلام جنگ به این کشور خواند. در روزهای گذشته تنش میان اسرائیل و حزب‌الله لبنان که از حمایت مالی و تسلیحاتی جمهوری اسلامی برخوردار است افزایش یافته است. این ارتش همچنین گفت که"هیچگونه نگرانی‌ از جمع آوری اطلاعات این پهپاد ندارد".

اسلامگرایان افراطی حزب‌الله اول سپتامبر از هدف قرار دادن یک خودرو زرهی ارتش اسرائیل خبر دادند و اعلام کردند که در جریان این حمله سرنشینان خودرو کشته یا مجروح شده‌اند. اسرائیل هم پس از این عملیات جنوب لبنان را خمپاره باران کرد. دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید ارتش اسرائیل می‌گوید در واکنش به این حمله با بیش از ۱۰۰ خمپاره و راکت مواضع نیروهای حزب‌الله در جنوب لبنان، از جمله یکی از مراکز فرماندهی آنها را بمباران کرده است. اسرائیل علاوه بر این بارها به اهدافی در سوریه حمله کرده که آنها را پایگاه‌ها و انبارهای اسلحه حزب‌الله و نیروهای سپاه قدس سپاه پاسداران جمهوری اسلامی معرفی می‌کند. با این حال حزب‌الله می‌گوید خودروی زرهی هدف قرار گرفته در حال حرکت بوده و سرنشینان آن کشته یا زخمی شده اند. تهدید حزب‌الله به یک رویارویی فراگیر حسن‌نصرالله، رهبر حزب‌الله لبنان پس از حمله‌های اخیر اسرائیل، این کشور را به یک حمله گسترده تهدید کرده که به گفته او دامنه آن از مرزهای لبنان فراتر خواهد رفت. به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید درگیری‌های پراکنده میان شیعیان مورد حمایت جمهوری اسلامی و ارتش اسرائیل امر نادری نیست اما آخرین رویارویی نظامی گسترده میان دو طرف در سال ۲۰۰۶ رخ داده است. در جریان این درگیری ۳۳ روزه که به «جنگ تموز» معروف شده است، ۱۲۰۰ لبنانی (عمدتا غیرنظامی) و ۱۶۰ اسرائیلی (عمدتا نظامی) جان خود را از دست دادند.

در این جنگ  که ۳۳ روز طول کشید حدود هزار و ۲۰۰ نفر در لبنان و ۱۰۶ نفر در اسرائیل کشته شدند. در پی شدت گرفتن تنش‌ها و تهدیدهای حزب‌الله، ارتش اسرائیل به تقویت نیروهای نظامی خود در مرز مشترک با لبنان پرداخته است. در همین زمینه: .