پهپاد اسرائیلی, حزب‌الله لبنان, سپاه قدس, سوریه

پهپاد اسرائیلی, حزب‌الله لبنان

حزب‌الله لبنان مدعی سرنگون کردن یک پهپاد اسرائیل شد | DW | 09.09.2019

فرستنده تلویزیونی المنار، وابسته به حزب‌الله لبنان می‌گوید شبه‌نظامیان این گروه یک پهپاد اسرائیلی را هدف قرار داده‌اند. اسرائیل سقوط یک هواپیمای بدون سرنشین خود را تائید کرده اما درباره چگونگی این حادثه چیزی نگفته است.

09/09/2019 11:10:00 ق.ظ

فرستنده تلویزیونی المنار، وابسته به حزب‌الله لبنان می‌گوید شبه‌نظامیان این گروه یک پهپاد اسرائیلی را هدف قرار داده‌اند. اسرائیل سقوط یک هواپیمای بدون سرنشین خود را تائید کرده اما درباره چگونگی این حادثه چیزی نگفته است.

فرستنده تلویزیونی المنار، وابسته به حزب‌الله لبنان می‌گوید شبه‌نظامیان این گروه یک پهپاد اسرائیلی را هدف قرار داده‌اند. اسرائیل سقوط یک هواپیمای بدون سرنشین خود را تائید کرده اما درباره چگونگی این حادثه چیزی نگفته است.

شبکه"المنار"، فرستنده تلویزیونی حزب‌الله لبنان بامداد دوشنبه، نهم سپتامبر (۱۸ شهریور) گزارش داد که شبه‌نظامیان شیعه یک هواپیمای بدون سرنشین ارتش اسرائیل را سرنگون کرده‌اند.بنابر این گزارش نیروهای حزب‌الله با یک"جنگ‌افزار مناسب" به پهپاد اسرائیلی حمله کرده و هم اکنون این هواپیمای بدون سرنشین را در اختیار دارند.

ورزشکار کره‌ای از اینکه فروغی را «تروریست» نامید عذرخواهی کرد آمریکا، بریتانیا و اسرائيل، ایران را مسئول حمله مرگبار به نفتکش مرسر استریت معرفی کردند نامه وزیر بهداشت به خامنه‌ای: نظام سلامت در حال فروپاشی است | DW | 01.08.2021

ارتش اسرائیل تائید کرده که یک هواپیمای بدون سرنشین این کشور که در حال انجام گشت‌زنی معمول خود در مرزهای شمالی بوده شامگاه یک‌شنبه سقوط کرده است.تل‌آویو درباره علت سقوط این پهپاد جزئیات بیشتری منتشر نکرده اما تاکید می‌کند که خطر لو رفتن اطلاعات محرمانه منتفی است.

شدت گرفتن تنش‌هالبنان بارها ارتش اسرائیل را به تجاوز به حریم فضایی این کشور به وسیله جنگنده‌ها و هواپیماهای بدون سرنشین متهم کرده است. در روزهای گذشته تنش میان اسرائیل و حزب‌الله لبنان که از حمایت مالی و تسلیحاتی جمهوری اسلامی برخوردار است افزایش یافته است. headtopics.com

اسلامگرایان افراطی حزب‌الله اول سپتامبر از هدف قرار دادن یک خودرو زرهی ارتش اسرائیل خبر دادند و اعلام کردند که در جریان این حمله سرنشینان خودرو کشته یا مجروح شده‌اند.دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنیدارتش اسرائیل می‌گوید در واکنش به این حمله با بیش از ۱۰۰ خمپاره و راکت مواضع نیروهای حزب‌الله در جنوب لبنان، از جمله یکی از مراکز فرماندهی آنها را بمباران کرده است.

اسرائیل علاوه بر این بارها به اهدافی در سوریه حمله کرده که آنها را پایگاه‌ها و انبارهای اسلحه حزب‌الله و نیروهای سپاه قدس سپاه پاسداران جمهوری اسلامی معرفی می‌کند.تهدید حزب‌الله به یک رویارویی فراگیرحسن‌نصرالله، رهبر حزب‌الله لبنان پس از حمله‌های اخیر اسرائیل، این کشور را به یک حمله گسترده تهدید کرده که به گفته او دامنه آن از مرزهای لبنان فراتر خواهد رفت.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندیددرگیری‌های پراکنده میان شیعیان مورد حمایت جمهوری اسلامی و ارتش اسرائیل امر نادری نیست اما آخرین رویارویی نظامی گسترده میان دو طرف در سال ۲۰۰۶ رخ داده است. در این جنگ  که ۳۳ روز طول کشید حدود هزار و ۲۰۰ نفر در لبنان و ۱۰۶ نفر در اسرائیل کشته شدند. در پی شدت گرفتن تنش‌ها و تهدیدهای حزب‌الله، ارتش اسرائیل به تقویت نیروهای نظامی خود در مرز مشترک با لبنان پرداخته است.

ادامه مطلب: DW فارسی »

پایگاه اطلاع‌رسانی دولت ـ پاد

حزب‌الله: یک پهپاد اسرائیلی را در آسمان لبنان سرنگون کردیمارتش اسرائیل می‌گوید هواپیمای سقوط کرده «در حال اجرای یک عملیات عادی بوده است و نمی‌توان هیچ اطلاعات مهمی را از آن خارج کرد.»

حزب الله لبنان از سرنگونی یک پهپاد اسرائیلی خبر داد حزب‌الله لبنان از سرنگونی یک پهپاد اسرائیلی خبر داد حزب‌الله لبنان صبح امروز در بیانیه‌ای اعلام کرد که یک پهپاد اسرائیلی را در شهرک 'رامیه' در جنوب لبنان سرنگون کرده است.

حزب الله لبنان یک پهپاد اسرائیلی را سرنگون کردشبکه المنار وابسته به حزب الله لبنان خبر از سرنگونی یک پهپاد متعلق به اسرائیل در نزدیکی مرز لبنان و اسرائیل داده است. این پهپاد در حال حرکت به سمت شهر رامیه در لبنان بوده است. ارتش اسرائیل سقوط این پهپاد را تایید کرده و گفته است که این پهپاد در حال انجام 'عملیات عادی' خود بود که در داخل خاک لبنان 'افتاده' است.

حزب الله لبنان یک پهپاد اسرائیل را سرنگون کردحزب الله لبنان از سرنگونی یک پهپاد متعلق به اسرائیل در نزدیکی مرز لبنان خبر داد. - خبرگزاری آناتولی

حزب الله لبنان مدعی شلیک به یک پهپاد اسرائیلی شد؛ ارتش اسرائیل: یک پهپاد در جنوب لبنان سقوط کرده است حزب‌الله لبنان مدعی شد که یک هواپیمای بدون سرنشین اسرائیل را در جنوب این کشور مورد هدف قرار داده است اما ارتش اسرائیل می‌گوید که یک پهپاد این کشور در «جنوب لبنان» سقوط کرده است. به گزارش خبرگزاری آ

صالحی: برجام جاده یک طرفه نیست/فروتا: آژانس از فشارها تأثیر نمی‌پذیردرییس سازمان انرژی اتمی بعد از دیدار و گفت‌وگو با رییس موقت آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، گفت: برجام جاده یک طرفه نیست، اگر قرار است یک طرفه باشد ایران در زمان مناسب تصمیمات مقتضی را اتخاذ خواهد کرد و در سه گام تا کنون این تصمیمات را انجام دادیم.