صالحی: برجام جاده یک طرفه نیست/فروتا: آژانس از فشارها تأثیر نمی‌پذیرد

17/06/1398 12:52:00 ب.ظ

صالحی: *برجام جاده یک طرفه نیست *اتحادیه اروپا آنگونه که وعده داده بود به تعهداتش عمل نکرد رییس سازمان انرژی اتمی: *آژانس از فشارها تأثیر نمی‌پذیرد *آژانس مشتاقانه تمایل دارد تا همکاری‌ها با ایران تداوم یابد

رییس سازمان انرژی اتمی بعد از دیدار و گفت‌وگو با رییس موقت آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، گفت: برجام جاده یک طرفه نیست، اگر قرار است یک طرفه باشد ایران در زمان مناسب تصمیمات مقتضی را اتخاذ خواهد کرد و در سه گام تا کنون این تصمیمات را انجام دادیم. صالحی ادامه داد: متاسفانه یک طرف مذاکرات (آمریکا) نتوانست خود را ملتزم به برجام بداند و از آن خارج شد و این مساله ما را در شرایط بغرنج و بحرانی قرار داد.

با توجه به حساسیت زمان و تحولات و اتفاقاتی که بعد از خروج آمریکا از 1+5 رخ داده، آثار منفی روی اجرای تعهدات از سوی 1+5 گذاشته است.

صالحی همچنین درگذشت آمانو مدیرکل فقید آژانس را تسلیت گفت و خاطرنشان کرد: امیدوارم همان‌طور که در گذشته همکاری‌های گسترده‌ای با آژانس داشتیم، هم‌چنان این همکاری‌ها ادامه پیدا کند. آقای فروتا شخصیتی با تجربه فراوان هستند که به عنوان معاون و مشاور آقای آمانو در برجام نیز تخصص بسیار بالایی دارند. آشنایی ایشان با برجام در خصوص نحوه همکاری‌ها و ادامه همکاری‌های ایران و آژانس می‌تواند کمک زیادی کند.

رییس سازمان انرژی اتمی با اشاره به دیدارهای فروتا با برخی مسئولان کشورمان ابراز امیدواری کرد که وی بتواند با نتایج مورد رضایت طرفین به سلامت به وین بازگردد. فروتا نیز اظهار کرد: آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به رویکرد مستقلانه، بی‌طرف و حرفه‌ای خود ادامه خواهد داد و این موجب اعتبار آژانس است. headtopics.com

ادامه مطلب:
خبرگزاری ایسنا »
Loading news...
Failed to load news.

۴۲ هزار نفر در معرض خطر سیل در پی تخریب سد کاخوفکا؛ عملیات تخلیه در جریان است

سد و نیروگاه آبی «کاخوفکا» واقع در جنوب اوکراین بامداد روز سه‌شنبه ۶ ژوئن بر اثر انفجاری تخریب و آب پشت سد به مناطق پیرامون آن سرازیر شد. سیل بسیاری از شهرها و روستاهای منطقه خرسون را درنوردیده و زندگی هزاران نفر مختل شده است. ادامه مطلب >>

صالحی: برجام دیگر جاده یک طرفه نیست/ فروتا: آژانس مایل به ادامه همکاری با ایران است- اخبار بین الملل - اخبار تسنیم - Tasnimرئیس سازمان انرژی اتمی ایران در نشست خبری مشترک با مدیرکل موقت آژانس بین‌المللی انرژی اتمی تاکید دارد که برجام دیگر جاده یک طرفه نیست.

یک دیپلمات آلمانی رئیس جدید اینستکس شد- اخبار بین الملل - اخبار تسنیم - Tasnimیک دیپلمات آلمانی رئیس جدید اینستکس شد مایکل بلاک سفیر سابق آلمان در کلمبیا، مصر و سوئد بعد از رایزنی‌ها میان آلمان و سایر شریکان اروپایی به عنوان رئیس جدید ساز و کار موسوم به اینستکس انتخاب شده است.

هواپیمایی که یک مسافر آن را تا مقصد هدایت کرد | DW | 06.09.2019همه چیز از یک پست فیس‌بوکی آغاز شد؛ مسافری که می‌خواست با شرکت هواپیمایی ایزی‌جت از منچستر به آلِکانته در اسپانیا پرواز کند و از تاخیر طولانی‌مدت پرواز امانش بریده بود، این موضوع را روی فیس‌بوک نوشت و مسئولان ایزی‌جت را خطاب قرار داد.

یک دیپلمات باسابقه آلمانی رئیس جدید اینستکس شد | DW | 06.09.2019میشائیل بوک، دیپلمات باسابقه آلمانی به عنوان دومین رییس اینستکس انتخاب شد. میشائیل بوک، سومین فردی است که برای ریاست اینستکس معرفی می‌شود. اولین مدیر معرفی‌شده برای این نهاد مالی، 'پر فیشر' مدیر سابق کومرتس‌بانک آلمان بود. او اما چند ماه کناره‌گیری کرد.

وبسایت تانکرترکرز: نفتکش ایرانی یک میلیون بشکه نفت تحویل سوریه داده است🔺وبسایت تانکرترکرز: نفتکش ایرانی یک میلیون بشکه نفت تحویل سوریه داده است ⚡️سایت «تانکر ترکرز» که فعالیت نفتکش ها را بر اساس تصاویر ماهواره ای دنبال می کند می گوید نفتکش ایرانی «سیلویا ۱» یک میلیون بشکه نفت خام تحویل بندر بانیاس در سوریه داده است.

یک سیاستمدار منتقد رئیس جمهور ترکیه به ۱۰ سال زندان محکوم شد | DW | 06.09.2019قاضی دادگاه استانبول روز جمعه ۱۵ شهریور (۶ سپتامبر) اعلام کرد که جانان کافتانجی‌اوغلو، رئیس ۴۷ ساله حزب مخالف 'جمهوری‌خواه خلق' در استانبول از جمله به دلیل توییت‌هایی که بین سال‌های ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۷ منتشر کرده به ۱۰ سال زندان محکوم شده است.