جک بورنل؛ شناگر سابق المپیکی که سامان قدوس و هم‌تیمی‌ها را تمرین می‌دهد - BBC News فارسی

07/09/1400 04:52:00 ب.ظ

جک بورنل؛ شناگر سابق المپیکی که سامان قدوس و هم‌تیمی‌ها را تمرین می‌دهد

هر ورزشکار سطح بالایی که مجبور می‌شود در جوانی و خیلی زود از ورزش خود خداحافظی کند و حرفه دیگری را انتخاب کند، احتمال زیادی وجود دارد که با شکست روبرو شود. احتمالا این از خوش‌شانسی جک بورنل بود که باشگاه غرب لندنی برنتفورد به او بخت کار کردن در لیگ برتر را به عنوان 'مربی آمادگی ذهنی' داد. برنامه ها پایان پادکست بورنل برای اولین بار، سه سال پیش و از طریق تام بیتس که روانشناس بالینی است...

برنامه ها پایان پادکست بورنل برای اولین بار، سه سال پیش و از طریق تام بیتس که روانشناس بالینی است مورد توجه برنتفورد قرار گرفت و از او خواسته شد تا با بازیکنان صحبت کند. بورنل می‌گوید: "دوست داشتم وارد فوتبال شوم، چون تمام عشق من به ورزش از فوتبال سرچشمه گرفته بود. گفتگوی خوبی با بازیکنان برنتفورد داشتم و حتی برخی از آن‌ها درخواست کردند بصورت انفرادی هم با آنها کار کنم. بنابراین فکر کردم حتماً توانایی این کار را دارم و همه چیز واقعاً از آنجا شروع شد."

"برای من در ابتدا بیشتر فرصتی بود تا روز خوبی داشته باشم، با برخی از بازیکنان صحبت کنم، شاید چند دوست جدید پیدا کنم و همین. اما فکر می‌کنم اتفاقی که برای من در بازی های ریو افتاد، به نوعی من را بیشتر به آن‌ها متصل می‌کرد.

ادامه مطلب:
BBC Persian Sport »

جای خالی عاشقانه‌ها | علی دهقان

... گاهی اوقات ساده بودن بهترین اتفاقی است که می‌شود به آن تکیه داد و با خیالی آسوده هر چه در درون می‌چرخد، کلمه کرد و در هوا رهایش ساخت. امروز و اینجا که نامش نوشته‌ای برای روزهای پایانی سال، یا روزهای نخستین یک سال جدید است، می‌خواهم این‌گونه باشم. مثلا فارغ از همه بگومگوهایی که در روزهای متعدد چنگی شد و بر صورت‌مان نشست، بنویسم که وقتی به عقب نگاه می‌کنم مخدوش‌ترین صورت، چهره سیاست است. شاید ساده‌تر هم بگویم بهتر باشد. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

نماینده روسیه در آژانس انرژی اتمی: آمریکایی‌ها فراموش کرده‌اند که ایرانی‌ها تحت فشار مقاومت می‌کنندنماینده روسیه نزد سازمان‌های بین‌المللی در وین می‌گوید اظهارات تهدید آمیز مقام‌های آمریکایی خطاب به ایران مفید نیست و می‌تواند به روند مذاکرات هسته‌ای در وین آسیب بزند. فکر کنم داره هندونه تو کونمون میکنه شبکه های پارسی زبان مفت نمی ارزن وقتی از اصفهان نگن. گوه به قبر اتحادیه ی اروپا و احزاب چپ و مدیاهاشون یک کلمه هم از مادر عروس بشنویم 🤣🤣🤣🤣🤣

آیا زمانی می‌رسد که انسان با سرعت نور سفر کند؟نور سریع‌ترین پدیده جهان هستی است و با سرعت سیصدهزار کیلومتر در ثانیه حرکت می‌کند، این بدان معناست که یک پرتو نور می‌تواند اندکی بیش از یک ثانیه از زمین به سفر با سرعت نور که چیزی نیست ، صبر کنید ببینید دانشمندان ایرانی روزی شماها رو تا بیرون کهکشان راه شیری پرتاب خواهند کرد ، البته با تیپا گفته ها و درک ها و توجیه ها و داستان های انسانيت با سرعت نور در سفر هستند، حالا این تن گوشتی را با سرعت نور مثال توانست جا به جا کرد، بگویید برای چی؟ نه امکان پذير است و نه نیاز.

تصاویری از خودروهایی که سال ۲۰۲۲ وارد بازار می‌شوند | DW | 27.11.2021گرچه کمپانی‌های خودروسازی جهان بر اثر پاندمی کرونا در سال ۲۰۲۰ با مشکلاتی روبرو شدند، اما این مشکلات در سال ۲۰۲۱ حل شد و برای سال ۲۰۲۲ مدل‌های جدید وارد بازار می‌شوند. در این گزارش تصویری ببینید:

شهروند سعودی که برای معالجه پسرش به آمریکا رفته بود با مدال طلا به کشورش بازگشتیک جوان سعودی پس از سفری مبارزه‌جویانه و سرشار از عزم و اراده، در حالی که برای درمان پسرش به آمریکا رفته بود، به مقام قهرمانی جهان دست یافته و مدال طلای بابا دمش گرم ، ما هم یک فامیل داشتیم بدلیل اینکه پسرش سربازی نره ، رفتند کانادا اقامت گرفتند ، دو سال بعد همون پسر در تصادف با ماشین فوت کرد .

طنزی که زندگی‌ست | DW | 28.11.2021عبید زاکانی یکی از شاخص‌ترین طنزپردازان تاریخ ادبیات ایران است. طنزهای او با گذشت شش قرن هنوز سخن روز است در جامعه ایران. س. سیفی در «طنازی‌های عبید» به راز ماندگاری و نو ماندن طنزهای عبید می‌پردازد. MehdiFaghih4 عبید !!😊😊😊🥰

عکس روز: حادثه‌ای که می‌توانست فاجعه بیافریند | DW | 28.11.2021حادثه‌ای که می‌توانست فاجعه بیافریند این حادثه طبیعی در جزیره کرس در فرانسه رخ داد و خوشبختانه خودرویی در جاده نبود. این جزیره از محبوب‌ترین مناطق گردشگری در اروپا است و این منطقه با صخره‌های بی‌نظیرش در لیست میراث جهانی یونسکو قرار دارد. عکس روز: