جزییات تازه از بازداشت معترضان به حمایت جمهوری اسلامی از ارمنستان

12/07/1399 05:44:00 ب.ظ

برخی از تجمع‌هایی که در شهرهای مختلف اعتراض به «حمایت جمهوری اسلامی و روسیه از ارمنستان»، برگزار شدند، با مداخله نیروهای امنیتی، به خشونت کشیده شدند و بیش از ۱۰۰ نفر از شهروندان از سوی نیروهای امنیتی بازداشت شدند. اخبار_ایران گزارش ابراهیم رمضانی👇

برخی از تجمع‌هایی که در شهرهای مختلف، از جمله تهران، تبریز، ارومیه، اردبیل، زنجان، مشکین‌شهر، مراغه، مرند، نقده و پارساآباد برگزار شدند، با مداخله نیروهای امنیتی، به خشونت کشیده شدند و بیش از ۱۰۰ نفر از شهروندان از سوی نیروهای امنیتی بازداشت شدند.

همچنین در روزهای اخیر ده‌ها نفر از فعالان سیاسی، مدنی و دانشجویی آذربایجانی به اداره اطلاعات و پلیس امنیت شهرهای مختلف احضار و یا با یورش ماموران امنیتی به منزل این فعالان بازداشت شدند. *** بر اساس اخبار منتشرشده، بیش از صد نفر از معترضان به حمایت جمهوری اسلامی از ارمنستان در شهرهای مختلف ایران بازداشت شده‌اند. به دنبال درگیری نظامی ارمنستان و آذربایجان و انتشار فراخوانی برای اعتراض به حمایت جمهوری اسلامی از ارمنستان، تجمعاتی روز دهم مهر ماه در شهرهای مختلف ایران شکل گرفت. تجمعاتی که منجر به دستگیری معترضان شده است.

به گفته شهروندخبرنگار «ایران‌وایر»، در تهران «نیروهای امنیتی قبل از شروع تجمعات شهروندان را دستگیر می‌کردند و با شروع تجمعات که زنان نیز حضور گسترده‌ای در آن‌ها داشتند، معترضان همراه با ضرب و شتم از سوی نیروهای انتظامی و ماموران لباس شخصی دستگیر و به "فرهنگسرای عترت" در میدان امام حسین منتقل شدند.» به گفته وی «ماموران امنیتی با بیش از چهار دستگاه ون دستگیرشدگان را از محل تجمعات انتقال دادند.» headtopics.com

ادامه مطلب:
ایران وایر »
Loading news...
Failed to load news.

گروسی: پرونده سایت‌های اعلام نشده ایران باز است؛ دوربین‌ها نصب شدند اما فعلا به آنها دسترسی نداریم

رافائل گروسی، مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی می‌گوید آژانس فعلا سوالی در خصوص سه مرکز اعلام نشده در ایران که در آنجا غنی‌سازی اورانیوم مشاهده شده ندارد و این نهاد در حال بررسی توضیحاتی است که ایران ارائه کرده است. ادامه مطلب >>

شواهدی تازه از راستگرایی افراطی در صفوف نیروهای امنیتی آلمان | DW | 01.10.2020شواهدی از گرایش راست افراطی در میان نیروهای امنیتی آلمان، در اختیار اداره حفاظت از قانون اساسی (ارگان امنیتی) قرار گرفته است. پلیس برلین گرایش راست افراطی در صفوف پلیس را به شدت محکوم کرده و خواهان برخورد شدید شده است. گرایش چپ افراطی خوب است؟

بازداشت یکی از رهبران جنبش حماس توسط اسرائیلنظامیان اسرائیل با یورش به کرانه باختری اشغالی شیخ حسن یوسف یکی از رهبران جنبش حماس را بازداشت کردند. - خبرگزاری آناتولی

۴۰ سال بازداشت، اعدام و ترور روحانیون اهل سنت؛ از مفتی‌زاده تا کوهی

چاووش‌اوغلو: هیچ کس از حمایت ما از آذربایجان ناراحت نشودوزیر امور خارجه ترکیه گفت که نباید کسی از حمایت‌های آنکارا از جمهوری آذربایجان ناراحت شود. - خبرگزاری آناتولی فقط پان فارس و کورد دارن میسوزن شما کی باشید؟ نیه آخی!جهنمه ناراحات اولسونلار!

بریتانیا و کانادا لوکاشنکو و شماری از مقامات ارشد بلاروس را تحریم کردندبریتانیا و کانادا لوکاشنکو و شماری از مقامات ارشد بلاروس را تحریم کردند لوکاشنکو و سایر تحریم‌شدگان به واسطه این تحریم‌ها مشمول ممنوعیت‌های مسافرتی و توقیف دارایی‌ها می‌شوند.

اردن در‌ پی افزایش شمار مبتلایان به ویروس کرونا از احتمال تعطیلی گسترده دیگری خبر داداردن در‌ پی افزایش شمار مبتلایان به ویروس_کرونا از احتمال تعطیلی گسترده دیگری خبر داد اردن که در چند ماه اول شیوع همه‌گیری کرونا، کمترین میزان ابتلا به ویروس را در منطقه داشته است‌ در این ماه شاهد افزایش نگران‌کننده‌ میزان روزانه ابتلا به کرونا بود.