اردن در‌ پی افزایش شمار مبتلایان به ویروس کرونا از احتمال تعطیلی گسترده دیگری خبر داد

01/10/2020 10:59:00 ب.ظ

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

اردن, ویروس_کرونا

اردن در‌ پی افزایش شمار مبتلایان به ویروس_کرونا از احتمال تعطیلی گسترده دیگری خبر داد اردن که در چند ماه اول شیوع همه‌گیری کرونا، کمترین میزان ابتلا به ویروس را در منطقه داشته است‌ در این ماه شاهد افزایش نگران‌کننده‌ میزان روزانه ابتلا به کرونا بود.

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

Print this pageاز زمان ثبت اولین مورد ابتلا به «کووید-۱۹»، ۶۱ نفر جان خود را از دست داده‌انداردن روز چهارشنبه هشدار داد که پس از ثبت ۱۷۶۷ مورد جدید «کووید-۱۹» که بالاترین میزان‌ افزایش‌ روزانه از ابتدای شیوع ویروس کرونا بوده است، بار دیگر‌احتمال دارد به تعطیلی کامل کشانده شود.

سعد جابر، وزیر بهداشت این کشور در بیانیه ای گفت تعداد کل موارد تأیید شده در این کشور در حال حاضر ۱۱ هزار و ۸۱۶ نفر است و از زمان ثبت اولین مورد ابتلا به «کووید-۱۹»، ۶۱ نفر جان خود را از دست داده‌اند.اردن که در چند ماه اول شیوع همه‌گیری کرونا، کمترین میزان ابتلا به ویروس را در منطقه داشته است‌ در این ماه شاهد افزایش نگران‌کننده‌ میزان روزانه ابتلا به کرونا بود.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

شرق

🔺در نشست اساتید دانشگاه تهران چه گذشت؟ 🔹محمدجواد ظریف، علی مطهری، ابراهیم متقی، حدادعادل، محمود نیلی احمدآبادی، تقی آزاد ارمکی، صادق زیباکلام و پیروز حناچی در این نشست سخنرانی کردند. @sharghdaily sharghdaily.com ادامه مطلب >>

سازمان ملل: 38 درصد از برنامه کمک‌های بشردوستانه در یمن تامین شده است

کرونا در جهان؛ شمار شهرهای دارای «وضعیت قرمز» در ایران رو به افزایش استایران هم اکنون در جدول جهانی کشورهایی که با کووید ۱۹ دست و پنجه نرم می‌کنند، جایگاه سیزدهم را از لحاظ شمار مبتلایان، جایگاه دهم را در موضوع بیشترین شمار مرگ و میر و جایگاه چهارم را به عنوان کشوری با بیشترین بیمار در وضعیت بحرانی دارد.

بنیامین نتانیاهو در سازمان ملل: ایران «بزرگترین دشمن صلح در خاورمیانه» استصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. ج، اسلامی. نه ایران اسرائیل خارج از مرز های بین المللی به فلسطینان و سوریه حمله میکنه عربستان به یمن حمله میکنه ولی برزگترینش اونوقت ماییم😀 تنها چیزی که صلح رو به خاور میانه برمیگردونه ظهور هیتلری دیگر است...

قتل یک کارمند سفارت آمریکا در اوکراین؛ پلیس در جستجوی مظنون استبه گفته پلیس اوکراین یک زن کارمند سفارت ایالات متحده در پی حمله و ضرب و شتم از سوی یک مرد در کی یف، پایتخت، جان باخته است.

عفو بین‌الملل: در فرانسه با اعمال «قوانین دراکونیا» حق اعتراض در حال محدود شدن استعفو بین‌الملل می‌گوید حتی از مدت‌ها قبل از شیوع ویروس کرونا ، در پی جنبش اعتراضی که از اواخر سال ۲۰۱۸ میلادی در فرانسه آغاز شد، طیف گسترده‌ای از رهبران اعتراضات، خبرنگاران و دیده‌بانان حقوق بشر تحت قوانین مبهمی هدف قرار گرفته شده‌اند. ای وای اینجوری ارمان های ازادی بیان که به گه کشیده میشه مهد آزادی 😂😂😂 عوضش پوشش رو دارن آزاد میکنن همه لخت مادرزاد بگردن اسمشم میذارن آزادی

شعار علیه نارندرا مودی پس از مرگ زنی در پی تجاوز گروهی در هندپیکر نیمه‌جان و برهنه او غرق در خون، با زبانی شکافته و ستون فقرات شکسته در مزرعه‌ای پیدا شد. او دو هفته پس از این حادثه بر اثر شدت جراحات جان باخت.

Share via Email Print this page از زمان ثبت اولین مورد ابتلا به «کووید-۱۹»، ۶۱ نفر جان خود را از دست داده‌اند اردن روز چهارشنبه هشدار داد که پس از ثبت ۱۷۶۷ مورد جدید «کووید-۱۹» که بالاترین میزان‌ افزایش‌ روزانه از ابتدای شیوع ویروس کرونا بوده است، بار دیگر‌احتمال دارد به تعطیلی کامل کشانده شود.دفتر هماهنگی امور بشردوستانه سازمان ملل در یمن از تامین تنها 38 درصد از طرح کمک‌های بشردوستانه خبر داده و نسبت به توقف برنامه‌های امدادرسانی هشدار داد.هم‌رسانی این مطلب:.Share via Email Print this page بنیامین نتانیاهو در جریان سخنرانی ویدئویی خود در مجمع عمومی سازمان ملل و اشاره به انبار مهمات حزب‌الله در بیروت بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل، در جریان سخنرانی ویدئویی خود در مجمع عمومی سازمان ملل متحد، ایران را «بزرگترین دشمن صلح در خاورمیانه» خواند و همچنین از وجود یک انبار مهمات حزب‌الله در یک محله مسکونی در بیروت و در همسایگی یک شرکت گاز آن شهر پرده برداشت.

سعد جابر، وزیر بهداشت این کشور در بیانیه ای گفت تعداد کل موارد تأیید شده در این کشور در حال حاضر ۱۱ هزار و ۸۱۶ نفر است و از زمان ثبت اولین مورد ابتلا به «کووید-۱۹»، ۶۱ نفر جان خود را از دست داده‌اند. اردن که در چند ماه اول شیوع همه‌گیری کرونا، کمترین میزان ابتلا به ویروس را در منطقه داشته است‌ در این ماه شاهد افزایش نگران‌کننده‌ میزان روزانه ابتلا به کرونا بود.09. امجد عدیله، سخنگوی‌ دولت اردن گفت ممکن است مجبور شوند اقدام به تعطیلی گسترده کنند که فعالیت روزانه و کسب‌وکارها را مختل خواهد کرد. دولت اردن همچنین در جدیدترین اقدام خود برای پیشگیری از سرایت ویروس، برای سازمان‌دهندگان مراسم عروسی، ختم و هر دورهمی دیگری که بیش از ۲۰ نفر در آن دعوت باشند، تا یک سال مجازات حبس در نظر گرفته است. در ادامه این پیام توئیتری آمده است: اگر بودجه كافی برای یمن كه نظام بهداشتی آن به دلیل جنگ فروپاشیده، تامین نشود بسیاری از برنامه‌های کمک‌رسانی متوقف خواهد شد. در عین حال، تعطیلی دو هفته‌ای مدارس که تحصیل بیش از دو میلیون دانش آموز را تحت تأثیر قرار می‌دهد تمدید شد. بنیامین نتانیاهو خطاب به مردم لبنان گفت: «اسرائیل قصد ندارد به شما آسیبی برساند، ولی ایران [چنین قصدی] دارد.

این دانش‌آموزان پس از پنج ماه غیبت به مدرسه بازگشته بودند. این درحالی است که ائتلاف عربی به رهبری عربستان سعودی از مارس 2015 تاکنون از دولت مشروع یمن حمایت می‌کند. اما مساجد، کارگاه‌ها و رستوران‌ها با رعایت نکات بهداشتی کامل و دقیق‌ می‌توانند بازگشایی شوند. دولت اردن از اینکه تعطیلی گسترده، ضربه‌ای ویرانگر به اقتصاد شکننده‌اش وارد کند می‌هراسد. بنا به اعلام این سازمان 80 درصد از مردم یمن که شاهد یکی از بزرگترین بحران‌های انسانی جهان هستند، به کمک‌های بشردوستانه نیاز دارند. مقامات اردن نگران افرایش بیکاری، فقر و ناآرامی‌های داخلی هستند. مقامات اردنی می‌گویند از روز پنجشنبه، اردوگاه بقاع در حومه پایتخت که یکی از بزرگترین اردوگاه‌های پناهندگان فلسطینی در خاورمیانه است قرنطینه خواهد شد..

این اردوگاه بیش از ۲۰۰ هزار نفر را در خود جای داده و موارد ابتلای زیادی نیز در آنجا ثبت شده است. خبرهای دیگر ... .