احضار بهاییان به زندان بیرجند با وجود شیوع ویروس کرونا

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 77 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 34%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

روز دوشنبه هفتم مهر۱۳۹۹، هشت شهروند بهایی برای اجرای حکم حبس خود به زندان بیرجند احضار شدند. به این شهروندان بهایی ۱۰ روز مهلت داده شده است تا خود را به شعبه دوم اجرای احکام دادسرای انقلاب بیرجند معرفی کنند. اقلیت‌های_مذهبی گزارش کیان ثابتی👇

روز دوشنبه هفتم مهر۱۳۹۹، هشت شهروند بهایی برای اجرای حکم حبس خود به زندان بیرجند احضار شدند. به این شهروندان بهایی ۱۰ روز مهلت داده شده است تا خود را به شعبه دوم اجرای احکام دادسرای انقلاب بیرجند معرفی کنند.

احضاریه اجرای حکم شهروندان بهایی در روزی صادر شده است که «غلامرضا شریف‌‌زاده»، دبیر ستاد دانشگاهی پیش‌گیری و کنترل کرونا در خراسان جنوبینسبت مرگ و میر افراد مبتلا به کرونا در هر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت استان اکنون ۵.۱ درصد و میانگین کشوری ۵.۷ است که نشان‌دهنده نامطلوب بودن وضعیت استان در کشور است.اپیدمی کرونا در روزهای اخیر بوده‌اند، گفت: «از شهروندان خواستاریم با رعایت پروتکل‌های بهداشتی، باعث کاهش تعداد مبتلایان شوند.

این ۹ شهروند به اتهام‌های «تبلیغ علیه نظام» و «عضویت در تشکیلات غیرقانونی بهایی»، به حبس‌های دو تا چهار سال محکوم شدند. این افراد در تیرماه گذشته، در حال گذراندن محکومیت بودند که به دلیل شیوع ویروس کرونا و ابتلای چهار نفر از آن‌ها، به طور موقت از زندان بیرجند آزاد شدند. چندین سال است که محاکم قضایی باورمندان بهایی را به اتهام شرکت در جلسات مذهبی که از آن به عنوان «تشکیلات» نام می‌برند، بازداشت و به حبس محکوم می‌کنند. رفتار نظام قضایی کشور با بهاییان با ادعای نمایندگان جمهوری اسلامی که مدعی هستند هیچ فردی به دلیل بهایی‌ بودن در زندان نیست، منافات کامل دارد.عطاالله ملاکی: ۶۳ ساله. او به شغل کشاورزی مشغول است. روزی که بازداشت‌ها رخ داد، عطا‌الله ملاکی و همسرش در خارج از شهر بودند. دخترش، رویا ملاکی یکی دیگر از محکومان پرونده است.

آرزو محمدی: ۳۵ ساله. او سرپرست دو دختر نوجوان است. «ساغر» و «سیمین»، خواهرانش، دو تن از محکومان پرونده قبل هستند که به طور موقت آزاد شده‌اند. این سه خواهر دارای پدر و مادری سال‌خورده‌ هستند که در صورت زندانی‌ شدن سه فرزندشان، فشار زیادی را متحمل خواهند شد. آرزو به ۱۸ ماه حبس محکوم است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

توصیه کنید که هرچه زودتر خودشان را گم وگور کنند اصلا نباید هیچکس وبرای هیچ جرمی باپای خودش به قبرستان دموکراتی ونابودی برود!اینها اصلا احکامشان رسمی نیست چون خودشان درمقابل دادگاه بین الملل زیر سوال هستند! این سیستم ضحاک منش ،خفقان وارتجاهی صلاحیت حکم دستگیری حتی قاتل راندارد😡🦟

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 4. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

ترکیه به پنهان کردن وسعت شیوع ویروس کرونا متهم شدترکیه به پنهان کردن وسعت شیوع ویروس کرونا متهم شد اعلام این موضوع باعث شد که بسیاری از مردم در شبکه های اجتماعی از دولت ترکیه بخواهند که میزان واقعی شیوع ویروس کرونا در جمعیت ۸۳ میلیون نفری این کشور را اعلام کند. حکومت های ایدئولوژیک دروغگو و پنهانکارند،درست مثل جمهوری اسلامی ،چین ،روسیه و ترکیه
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

کنترل ها در تهران با توجه به شیوع شدیدتر کرونا، با جدیت بیشتری دنبال شودرئیس جمهور، نظارت های گسترده تر و وضع جرائم بر اساس مطالبه عمومی و درخواست دستگاه‌های مسئول و نظارتی را برای تضمین رعایت دقیق و همگانی دستورالعمل های بهداشتی و مهار روند شیوع بیماری کرونا در جامعه، ضروری خواند و از روسای کمیته های امنیتی - اجتماعی و درمانی ستاد ملی مقابله با کرونا خواست تا دستورالعمل تدوین شده در این عرصه را برای تصویب در جلسه روز شنبه ستاد ملی ارائه کنند.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

شمار مبتلایان به کرونا در جهان به 33 میلیون و 844 نفر رسیدمجموع مبتلایان به ویروس کرونا در سراسر جهان به 33 میلیون و 844 نفر افزایش یافت. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

توضیحات مدیر اجرایی ستاد مرکزی اربعین درباره اعزام زائر به عراقمدیر اجرایی ستاد مرکزی اربعین با تاکید بر اینکه تاکنون هیچ اطلاعیه و دعوتنامه از سوی دولت عراق جهت حضور زائران ایرانی در مراسم اربعین حسینی در عتبات عالیات به دست این ستاد و وزارت امور خارجه نرسیده است خاطرنشان کرد: چنانچه تغییری در برنامه‌ی اعزام باید به عراق اعمال شود با توجه به شیوع ویروس کرونا مراتب را به اطلاع ستاد ملی کرونا می رسانیم و جهت تعیین تکلیف در این خصوص از آن ستاد استعلام می‌کنیم.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

کرونا و توهم توطئه در ایران؛ نگاه آیت‌الله خامنه‌ای و حکومت به یک ویروس
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

کرونا در ایران؛ مدارس، خانه جدید ویروس کرونا
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »