پرونده مناقشه در قره باغ کوهستانی در شورای امنیت سازمان ملل

10/07/1399 10:54:00 ب.ظ

پرونده مناقشه در قره باغ کوهستانی در شورای امنیت سازمان_ملل این نشست غیرعلنی به درخواست پنج کشور اروپایی - بریتانیا، بلژیک، استونی، فرانسه، و آلمان - در حالی که نبرد بین نیروهای ارمنستان و آذربایجان در این منطقه شدت گرفته است، برگزار می‌شود.

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. Print this page بخش انگلیسی صدای آمریکا ـ شورای امنیت سازمان ملل متحد جنگ روزافزون در منطقه قره باغ کوهستانی، یا «ناگورنو قره باغ»، را مورد بحث و بررسی قرار می‌دهد.

این نشست غیرعلنی به درخواست پنج کشور اروپایی - بریتانیا، بلژیک، استونی، فرانسه، و آلمان - در حالی که نبرد بین نیروهای ارمنستان و آذربایجان در این منطقه شدت گرفته است، برگزار می‌شود.

یک سخنگوی آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد، در گفت‌و‌گو با الهام علی اف، رئیس جمهوری آذربایجان، و نیکول پاشینیان، نخست وزیر ارمنستان، طرفین را به «توقف فوری جنگ، کاهش تنش، و بازگشت به مذاکراتی جدی بدون پیش‌شرط و تاخیر» دعوت کرد.

مقام‌ها در قره باغ کوهستانی می‌گویند از روز یکشنبه، زمان حمله هوایی و توپخانه آذربایجان، ۵۸ سرباز کشته شده‌اند. ایالات متحده خواستار پایان دادن به تخاصم‌ها شده و «تشدید خشونت‌ها را به قوی‌ترین شکل ممکن محکوم» کرده است. مورگان اورتگاس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، از دو طرف خواست با همکاری با «گروه مینسک سازمان امنیت و همکاری در اروپا» در اسرع وقت به مذاکرات جدی بازگردند. ایالات متحده، فرانسه، و روسیه ریاست این گروه را برعهده دارند. این گروه مامور یافتن راه حلی صلح‌آمیز برای این مناقشه است. headtopics.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »
Loading news...
Failed to load news.

ویدیوها : حمله پهپادی روسیه به کی‌یف؛ ساکنان آپارتمانی تخریب سکونت‌گاه خود را به نظاره نشسته‌اند

ویدیوها : در این ویدئو گوشه‌ای از حملات موشکی و پهپادی روسیه به اوکراین در بامداد سه‌شنبه ۳۰ مه به تصویر کشیده شده است. ادامه مطلب >>

بنیامین نتانیاهو در سازمان ملل: ایران «بزرگترین دشمن صلح در خاورمیانه» استصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. ج، اسلامی. نه ایران اسرائیل خارج از مرز های بین المللی به فلسطینان و سوریه حمله میکنه عربستان به یمن حمله میکنه ولی برزگترینش اونوقت ماییم😀 تنها چیزی که صلح رو به خاور میانه برمیگردونه ظهور هیتلری دیگر است...

سازمان ملل: 38 درصد از برنامه کمک‌های بشردوستانه در یمن تامین شده است

کرونا در جهان؛ شمار شهرهای دارای «وضعیت قرمز» در ایران رو به افزایش استایران هم اکنون در جدول جهانی کشورهایی که با کووید۱۹ دست و پنجه نرم می‌کنند، جایگاه سیزدهم را از لحاظ شمار مبتلایان، جایگاه دهم را در موضوع بیشترین شمار مرگ و میر و جایگاه چهارم را به عنوان کشوری با بیشترین بیمار در وضعیت بحرانی دارد.

قتل یک کارمند سفارت آمریکا در اوکراین؛ پلیس در جستجوی مظنون استبه گفته پلیس اوکراین یک زن کارمند سفارت ایالات متحده در پی حمله و ضرب و شتم از سوی یک مرد در کی یف، پایتخت، جان باخته است.

عفو بین‌الملل: در فرانسه با اعمال «قوانین دراکونیا» حق اعتراض در حال محدود شدن استعفو بین‌الملل می‌گوید حتی از مدت‌ها قبل از شیوع ویروس کرونا، در پی جنبش اعتراضی که از اواخر سال ۲۰۱۸ میلادی در فرانسه آغاز شد، طیف گسترده‌ای از رهبران اعتراضات، خبرنگاران و دیده‌بانان حقوق بشر تحت قوانین مبهمی هدف قرار گرفته شده‌اند. ای وای اینجوری ارمان های ازادی بیان که به گه کشیده میشه مهد آزادی 😂😂😂 عوضش پوشش رو دارن آزاد میکنن همه لخت مادرزاد بگردن اسمشم میذارن آزادی

حیات در سیاره سرخ؛ کشف حوضچه‌های شور در کنار دریاچه نمک در مریخاین حقیقت که دریاچه و حوضچه‌های اطراف آن هنوز مایع هستند نشان می‌دهد که از نوع دریاچه زیاده‌شور هستند.