عفو بین‌الملل: در فرانسه با اعمال «قوانین دراکونیا» حق اعتراض در حال محدود شدن است

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 63 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 29%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

عفو بین‌الملل می‌گوید حتی از مدت‌ها قبل از شیوع ویروس کرونا، در پی جنبش اعتراضی که از اواخر سال ۲۰۱۸ میلادی در فرانسه آغاز شد، طیف گسترده‌ای از رهبران اعتراضات، خبرنگاران و دیده‌بانان حقوق بشر تحت قوانین مبهمی هدف قرار گرفته شده‌اند.

بر اساس این گزارش، طی سالهای ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ میلادی بیش از ۴۰ هزار نفر در این کشور با اتهاماتی از جمله «تحقیر مقامات دولتی»، «مشارکت در فعالیتهای گروهی با هدف ارتکاب اعمال خشونت‌آمیز» و «سازماندهی اعتراضات بدون رعایت الزامات اطلاع‌رسانی» محکوم شده‌اند.

عفو بین‌الملل با اشاره به جنبش «جلیقه زرد»‌های فرانسه که در اعتراض به نابرابری‌های اجتماعی و کاهش قدرت خرید شکل گرفت، اعلام می‌کند که حدود ۱۱ هزار و ۲۰۰ «جلیقه زرد» از نوامبر ۲۰۱۸ تا ژوئیه ۲۰۱۹ میلادی بازداشت شده‌اند. فرانسه همچنین در اواخر سال ۲۰۱۹ و اوایل سال ۲۰۲۰ میلادی شاهد تظاهرات گسترده و اعتصابهای طولانی مدتی بود که در اعتراض به اطلاحات مدنظر دولت برای نظامی بازنشستگی این کشور شکل گرفت. در سال جاری نیز فرانسه شاهد تظاهرات در شهرهای بزرگ در اعتراض به رفتار نژادپرستانه و توأم با خشونت ماموران پلیس بود.

مارکو پرولینی، پژوهشگر فرانسوی عفو بین‌الملل می‌گوید: «اگرچه نگرانی از وقوع خشونت در جریان برگزاری اعتراضات، یک نگرانی مشروع است اما در اینجا یک تمایل سیاسی وجود دارد تا با سرکوب تظاهر کنندگان، دیگران را از حضور در خیابان‌ها باز دارند.» این سازمان تاکید دارد که اگرچه از عملکرد معترضانی که مرتکب خشونت شده‌اند دفاع نمی‌کند، اما جریمه، بازداشت و پیگیرد قانونی افرادی را که دست به اعتراض مسالمت‌آمیز زده اند، برای نظام دموکراتیک فرانسه زیان‌بار می‌داند.در تصمیماتی از جمله ممنوعیت پوشاندن صورت در جریان اعتراضات «آنهم با توجه به آنکه استفاده از ماسک به دلیل شیوع کرونا ضروری شده» تجدید نظر کنند.پلیس سوء استفاده از «قانون بررسی هویت» که مانع از حرکت آزاد معترضان می‌شود را متوقف کند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

عوضش پوشش رو دارن آزاد میکنن همه لخت مادرزاد بگردن اسمشم میذارن آزادی

مهد آزادی 😂😂😂

ای وای اینجوری ارمان های ازادی بیان که به گه کشیده میشه

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 8. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

مجموع قربانیان کرونا در کشور از ۲۶ هزار نفر گذشت/۴۰۹۳ بیمار در وضعیت شدیدمجموع قربانیان کرونا در کشور از ۲۶ هزار نفر گذشت *تعداد مبتلایان جدید: ۳۵۸۲ نفر *تعداد فوت‌شدگان جدید: ۱۸۳ نفر ‌ *تعداد کل مبتلایان: ۴۵۷۲۱۹ نفر *تعداد بهبودیافتگانِ ترخیص شده: ۳۸۰۹۵۶ نفر *تعداد فوت‌شدگان: ۲۶۱۶۹ نفر
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

حیات در سیاره سرخ؛ کشف حوضچه‌های شور در کنار دریاچه نمک در مریخاین حقیقت که دریاچه و حوضچه‌های اطراف آن هنوز مایع هستند نشان می‌دهد که از نوع دریاچه زیاده‌شور هستند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

الهام علی‌اف: ارمنستان با اشغال اراضی آذربایجان آشکارا در حال نقض حقوق بین‌الملل استالهام علی‌اف: ارمنستان با اشغال اراضی آذربایجان آشکارا در حال نقض حقوق بین‌الملل است و ترکیه با اشغال اراضی عراق و سوریه ، تجاوزگر بزرگتری است. منابع اطلاعاتی از نگرانی های ارمنستان نسبت به ادامه درگیری ها خبر می دهند.
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد از ادامه نقض حقوق بشر در ونزوئلا انتقاد کردکمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد از ادامه نقض حقوق_بشر در ونزوئلا انتقاد کرد میشل باچله که در جلسه شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد در ژنو حضور داشت، در گزارش خود به تشریح شرایط کنونی در ونزوئلا پرداخت. پس چرا نقض ٤٠ ساله حقوق بشر و انسانى را در ايران نميبينيد ؟ اعتمادى به هيچكدامتان نيست باتشکرازخانم باشله،دراین زمینه به خانم باشله پیشنهادمیکنم که یک نگاه چپی هم به خامنه‌ای رهبر رکوردار اعدام درجهان بیاندازد.که داردتمام موازین حقوق بشری رازیرپایش له میکندتاکمی بیشترحکومت کند.وهیچ ارزشی برای کرامت انسانی قائل نیست و...ایران mbachelet
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

خالکوبی‌هایی که مانع از تدریس در کودکستان شدند - BBC News فارسیمعلمی در فرانسه که بدن، صورت و زبانش با خالکوبی پوشیده شده و حتی سفیدی چشمانش را با جراحی کاملا سیاه کرده می‌گوید پس از شکایت والدین اجازه تدریس در کودکستان از او گرفته شده است.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

بلاروس؛ رهبر مخالفان از ماکرون خواست تا در بحران این کشور میانجیگری کندرهبر مخالفان بلاروس در دیدار با ماکرون در ویلنیوس، پایتخت لیتوانی، از او خواست تا هرچه سریعتر به عنوان رهبر کشور قدرتمند اتحادیه اروپا در بحران بلاروس میانجیگری کند تا جلوی خونریزی و سرکوب بیشترگرفته شود. رهبرمخالفان بلا روس تصورش براین است که آقای مکرون ازآزادیخواهان این کشورحمایت می کندولی متاسفانه اینگونه نیست وبایدبرای کشورفرانسه که زمانی مهدآزادی وپناهگاه آزادیخواهان بودافسوس خورد
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »