شواهدی تازه از راستگرایی افراطی در صفوف نیروهای امنیتی آلمان | DW | 01.10.2020

10/07/1399 08:47:00 ب.ظ

شواهدی از گرایش راست افراطی در میان نیروهای امنیتی آلمان، در اختیار اداره حفاظت از قانون اساسی (ارگان امنیتی) قرار گرفته است. پلیس برلین گرایش راست افراطی در صفوف پلیس را به شدت محکوم کرده و خواهان برخورد شدید شده است.

شواهدی از گرایش راست افراطی در میان نیروهای امنیتی آلمان، در اختیار اداره حفاظت از قانون اساسی (ارگان امنیتی) قرار گرفته است. پلیس برلین گرایش راست افراطی در صفوف پلیس را به شدت محکوم کرده و خواهان برخورد شدید شده است. بنا به این گزارش یک متهم چهارم نیز شناسایی شده که از همکاران وزارت کشور در دوسلدورف است.

اینها مواردی تازه از گرایش به باورهای راست افراطی در پلیس آلمان است؛ تنها دو هفته پیش ۳۰ همکار پلیس ایالت نوردراین وستفالن به پخش تبلیغات ضدخارجی متهم شده بودند.

شبکخ اول تلویزیون آلمان (ARD) در گزارشی افشاگرانه می‌گوید که در سازمان پلیس برلین بیش از ۲۵ مأمور پیام‌هایی با گرایش راست افراطی منتشر کرده‌اند. آندرآس گایزل، سناتور امور داخلی در برلین گفته است چنانچه این امر واقعیت داشته باشد، به کلی با ساختارهای مدرن و آزادمنشانه پلیس آلمان در تضاد است.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید واکنش پلیس برلین اداره پلیس برلین بامداد پنجشنبه ۱۰ مهر (اول اکتبر) در بیانیه‌ای گفته است: «کسانی که آماج و ارزش‌های قانون اساسی را رد می‌کنند یا با آن مخالفت می‌ورزند، باید بدانند که پلیس برلین به شدت و با تمام امکانات حقوقی تا حد اخراج با آنها برخورد می‌کند». headtopics.

ادامه مطلب:
DW فارسی »

با کرامت ‌زیستن| محمد طلوعی

«قدرت بی‌قدرتان» کتابی بود که در طول امسال بارها سراغش رفتم، حتا در مسافرت هم همراهم بود و برایم به کتاب بالینی تبدیل شد. دوستی سفرکرده و از فرنگ برگشته کتاب را در اولین ملاقات در وطن برایم هدیه آورده بود و امضا کرده بود و قول گرفته بود که بخوانمش. من کتاب را در خانه‌ی دوستی مشترک جا گذاشته بودم و آن دوست مشترک کتاب را جسته بود و امضا را دیده بود و زنگ‌زده به دوست فرنگی‌مان و او هم یک ایمیل بلندبالا برایم نوشته بود به اضافه‌ی یک شرح مختصری از زندگی واتسلاو هاول و گفته بود نشان به آن نشان که نمایش‌نامه‌ای از هاول را در رشت تآتر کرده بود و من نرفته بودم ببینم و کنایه‌زده بود که من خودم را همیشه گهی اعلا فرض می‌کنم که هرکسی او می‌شناسد و کشفش می‌کند به هیچ‌جایم نمی‌گیرم. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

شعار علیه نارندرا مودی پس از مرگ زنی در پی تجاوز گروهی در هندپیکر نیمه‌جان و برهنه او غرق در خون، با زبانی شکافته و ستون فقرات شکسته در مزرعه‌ای پیدا شد. او دو هفته پس از این حادثه بر اثر شدت جراحات جان باخت.

مجموع قربانیان کرونا در کشور از ۲۶ هزار نفر گذشت/۴۰۹۳ بیمار در وضعیت شدیدمجموع قربانیان کرونا در کشور از ۲۶ هزار نفر گذشت *تعداد مبتلایان جدید: ۳۵۸۲ نفر *تعداد فوت‌شدگان جدید: ۱۸۳ نفر ‌ *تعداد کل مبتلایان: ۴۵۷۲۱۹ نفر *تعداد بهبودیافتگانِ ترخیص شده: ۳۸۰۹۵۶ نفر *تعداد فوت‌شدگان: ۲۶۱۶۹ نفر

حیات در سیاره سرخ؛ کشف حوضچه‌های شور در کنار دریاچه نمک در مریخاین حقیقت که دریاچه و حوضچه‌های اطراف آن هنوز مایع هستند نشان می‌دهد که از نوع دریاچه زیاده‌شور هستند.

ترورهای برون‌مرزی در دوره خامنه‌ای؛ سیلی از میکونوس

احتمال رگبار پراکنده باران در برخی از استان‌هااحتمال رگبار پراکنده باران در برخی از استان‌ها مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از پیش‌بینی رگبار پراکنده باران گاهی با رعد و برق و وزش باد شدید موقتی در جنوب غرب و غرب کشور و بخش‌هایی از کرمان و شمال خلیج فارس خبر داد.

کرونا در ايران؛ 211 نفر ديگر جان خود را از دست دادندکرونا در ايران؛ 211 نفر ديگر جان خود را از دست دادند