بریتانیا و کانادا لوکاشنکو و شماری از مقامات ارشد بلاروس را تحریم کردند

  • 📰 VOA Farsi صدای آمریکا
  • ⏱ Reading Time:
  • 33 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 16%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

بریتانیا و کانادا لوکاشنکو و شماری از مقامات ارشد بلاروس را تحریم کردند لوکاشنکو و سایر تحریم‌شدگان به واسطه این تحریم‌ها مشمول ممنوعیت‌های مسافرتی و توقیف دارایی‌ها می‌شوند.

صدای آمریکا ـ بریتانیا و کانادا آلکساندر لوکاشنکو، رئیس جمهوری بلاروس، پسر او، و دیگر مقامات ارشد آن کشور را برای تقلب در انتخابات ریاست جمهوری و دست زدن به خشونت علیه معترضان هدف تحریم قرار داده‌اند.

پیشتر مایک پمپئو، وزیر خارجه ایالات متحده، نیز در واکنش به گزارش‌هایی درباره سرکوب مخالفان دولت لوکاشنکو، گفت که آمریکا با متحدان خود در حال بررسی افزایش تحریم‌های هدفمند علیه ناقضان حقوق بشر در بلاروس است.وزیر خارجه ایالات متحده در واکنش به گزارش‌ها درباره ربودن یکی از رهبران مخالف دولت لوکاشنکو، گفت که آمریکا با متحدان خود در حال بررسی افزایش تحریم‌های هدفمند علیه ناقضان حقوق بشر در بلاروس است.

دومینیک راب، وزیر خارجه بریتانیا، در بیانیه‌ای گفت: «ما نتیجه این انتخابات را نمی‌پذیریم. ما مسئولان رفتار خشونت‌بار علیه مردم بلاروس را پاسخگو خواهیم کرد و برای ارزش‌های‌مان، یعنی دموکراسی و حقوق بشر، خواهیم ایستاد.»

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 17. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

بریتانیا و کانادا، لوکاشنکو و هفت مقام دولت بلاروس را تحریم کردندافزون بر آقای لوکاشنکو، مقام‌هایی همچون وزیر کشور، رئیس پلیس امنیت ملی و ویکتور پسر آقای لوکاشنکو که مشاور امنیت ملی اوست با مجازات بلوکه شدن دارایی‌هایشان در کانادا و بریتانیا و نیز ممنوعیت سفر به این دو کشور مواجه شدند. به نظر شما این اقدام اتحادیه اروپا می تواند کمکی به مردم بلاروس برای سرنگونی لوکاشنکو باشد
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

بریتانیا 'امکان فرستادن پناهجویان به جزیره‌ای در اقیانوس اطلس را بررسی کرده' - BBC News فارسیوزیر کشور بریتانیا از مقام‌های مهاجرتی خواسته امکان عملی و حقوقی انتقال پناهجویان به سرزمین‌های تحت قیمومیت بریتانیا در خارج از خاک اصلی این کشور را بررسی کنند. جزیره اسنشن که در این طرح پیشنهاد شده یکی از جزایر برون‌مرزی بریتانیا در جنوب اقیانوس اطلس است که حدود هشت هزار کیلومتر با این کشور فاصله دارد. آشویتس! بهاره جان یادت برای پناهجوهای که از مرز مکزیک میخواستن وارد آمریکا بشن خودت را جررررر میدادی که ترامپ فلان و بهمان است به جزیره ناپلون خواهد فرستاد
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

داور زن است، صداوسیما بازی را تحریم می‌کند
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

ژاپن از نیروهای مسلح خود خواست مشاهده «بشقاب پرنده‌ها» را گزارش کنندوزارت دفاع ژاپن تاکید می‌کند که تاکنون موردی از مواجهه نیروهای مسلح این کشور با بشقاب پرنده‌ها گزارش نشده است. این در حالی است که گزارش‌هایی از شش مورد مواجهه خلبان های ژاپنی با اشیاء ناشناس در آسمان منتشر شده است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

والت دیزنی ۲۸ هزار نفر را به دلیل رکود ناشی از کرونا اخراج می‌کنددامارو هفته پیش از فرماندار کالیفرنیا خواسته بود تا برای بازگشایی دیزنی‌لند کمک کنند و هشدار داده بود که در غیر این صورت شرکت دیزنی مجبور به حذف ده‌ها هزار شغل خواهد شد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

سازمان ملل: 38 درصد از برنامه کمک‌های بشردوستانه در یمن تامین شده است
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »