جایزهٔ ۵ میلیون دلاری برای یافتن دو آمریکایی ناپدید شده در افغانستان

06/06/1399 10:22 ق.ظ

جایزهٔ ۵ میلیون دلاری برای یافتن دو آمریکایی ناپدید شده در افغانستان جزئیات بیشتر🔽

وزارت خارجهٔ ایالات متحده برای یافتن و آزاد کردن دو شهروند این کشور که در افغانستان ناپدید شده‌اند ۵ میلیون دلار جایزه تعیین کرد.

پُل اُوِربی محقق ۷۷ ساله که در حال تحقیق برای کتابش دربارهٔ مردم افغانستان بود در سال ۲۰۱۴ نزدیک شهر خوست در مرز افغانستان و پاکستان ناپدید شد. آقای اوربی به گفتهٔ همسرش، در حال تدارک گفتگویی با رئيس شبکهٔ حقانی، یکی از شاخه‌های طالبان بوده است.

همچنین پل فِرِریش، پیمانکار ۵۸ سالهٔ اهل ایالات متحده که حدود ده سال در پروژه‌های ساختمانی افغانستان کار کرده بود در فوریه ۲۰۲۰ در این کشور ناپدید شد. دونالد ترامپ،‌ رئیس جمهوری آمریکا، از چند ماه پیش با نزدیک شدن موعد انتخابات این کشور از نو تأکید کرده که می‌خواهد با خارج کردن نیروهای آمریکایی از افغانستان، به طولانی‌ترین نبرد این کشور که حدود دو دههٔ پیش به قصد سرنگونی طالبان آغاز شد پایان بدهد.

ادامه مطلب:
euronews_pe »

کرونا در افغانستان؛ مرگ 8 بیمار و شناسایی 16 مورد جدید

بازیگر سینما و افسر پلیس افغانستان در حمله افراد مسلح زخمی شد

سیل شبانه در شهر چاریکار ولایت پروان افغانستان ۳۰ قربانی گرفتولایت پروان در شمال کابل، پایتخت، واقع شده است.

سیل در پروان افغانستان؛ دستکم '۳۸ کشته و ۷۷ زخمی' - BBC News فارسیمقام‌های دولتی ولایت پروان در شمال افغانستان می‌گویند در نتیجه جاری شدن سیل در چاریکار، مرکز این ولایت دستکم ۳۸ نفر کشته و ۷۷ نفر زخمی شده‌اند. وزارت دولت در امور رسیدگی به حوادث افغانستان نیز اعلام کرده براساس آمارهای ابتدایی در اثر جاری شدن سیلاب در مرکز این ولایت دستکم ۳۰ نفر کشته ۲۰ نفر دیگر زخمی شده‌اند.

'کرونا در افغانستان به تجارت‌های کوچک دو میلیارد دلار ضرر وارد کرده است' - BBC News فارسیارزیابی تازه اتاق تجارت و سرمایه گذاری افغانستان نشان می‌دهد که در نتیجه تاثیرات منفی کرونا حرکت به سوی وضعیت بد اقتصادی در این کشور دو برابر شده است. مقام‌های این اداره می‌گویند کرونا تنها به تجارت‌های کوچک از جمله تجارت‌های زنان دو میلیارد دلار ضرر رسانده و سبب تعطیلی شماری از آنها شده است.

دست‌کم 45 نفر بر اثر جاری شدن سیل در پروان افغانستان جان باختند