جاش کاوالو، بازیکن حرفه‌ای فوتبال در استرالیا: من یک همجنسگرا هستم - BBC News فارسی

05/08/1400 11:15:00 ب.ظ

جاش کاوالو، بازیکن حرفه‌ای فوتبال در استرالیا: من یک همجنسگرا هستم

جاش کاوالو، بازیکن حرفه‌ای فوتبال در استرالیا: من یک همجنسگرا هستم

جاش کاوالو، فوتبالیست استرالیایی که در باشگاه 'آدلاید یونایتد' بازی می‌‌کند به شکل علنی اعلام کرد همجنسگراست.

جاش کاوالو گفت که از "زندگی دوگانه" خسته شده است.او افزود: "برای من رسیدن به این نقطه‌ای که الان هستم، یک سفر بوده. بسیار خوشحالم که تصمیم گرفتم به شکل علنی اعلام کنم همجنسگرا هستم."آقای کاوالو گفت که به دلیل مخفی نگاه‌داشتن تمایلات جنسی‌اش، با مشکلات روحی روبه‌رو شده و کار به جایی رسیده بود که این موضوع، سلامت روانی‌اش را تهدید می‌کرد.

او در مصاحبه‌ای با یکی از برنامه‌های تلویزیونی بی‌بی‌سی انگلیسی گفت: "مساله اصلی این است که من می‌خواستم خوشحال و خوشبخت باشم. این موضوع (همجنسگرایی) در زندگی، از فوتبال برایم مهم‌تر است. من می‌رفتم خانه و احساس خوشبختی نمی‌کردم."جاش کاوالو گفت که مخفی نگاه‌داشتن هویت جنسی، "به آرامی آدم را از درون از بین می‌برد."

ادامه مطلب:
BBC Persian Sport »

ناآرامی‌های ایران؛ گزارش‌ها از تیراندازی به سمت معترضان در زاهدان

آخرین اخبار و گزارش‌های مرتبط با رویدادهای ایران در روز جمعه چهارم آذر (۲۵ نوامبر) را می‌توانید در این صفحه دنبال کنید. ادامه مطلب >>

خب این الان گل بزنه کسی نمیره سمت‌ش برا شادی بعد از گل که 😁

جاش کاوالو: من فوتبالیست و همجنس‌گرا هستم - BBC News فارسیجاش کاوالو، بازیکن استرالیایی باشگاه آدلاید یونایتد، اولین فوتبالیست شاغل در فوتبال حرفه‌ای شد که به طور عمومی اعلام کرده همجنسگرا است. bbcpersian لطفا از کشتار_کرونائی کشورتون انگلیس که رتبه ی سوم جهان رو کسب کرده گزارش بنویسید😣😣😣

جاش کاوالو: من فوتبالیست و همجنس‌گرا هستم - BBC News فارسیجاش کاوالو، بازیکن استرالیایی باشگاه آدلاید یونایتد، اولین فوتبالیست شاغل در فوتبال حرفه‌ای شد که به طور عمومی اعلام کرده همجنسگرا است. bbcpersian لطفا از کشتار_کرونائی کشورتون انگلیس که رتبه ی سوم جهان رو کسب کرده گزارش بنویسید😣😣😣

دنیای فوتبال تحت تاثیر اعلام عمومی همجنس گرا بودن بازیکن حرفه ای لیگ فوتبال استرالیاجاش کاروایو، بازیکن ۲۱ ساله باشگاه آدلاید یونایتد با انتشار ویديویی اعلام کرد همجنس گراست و امیدوار است تا این موضوع باعث نگاه تبعیض آمیز و متفاوت هواداران به فوتبالیست های همجنس گرا نباشد.

یک روسپی، کیف پول بازیکن تیم فوتبال پاری‌سن‌ژرمن را به «سرقت» بردبر اساس گزارش رسانه‌های فرانسوی، این روسپی در یکی از تقاطع‌های نزدیک به پارک بولوین در حومه پاریس سوار خودروی این بازیکن شده و در نهایت کیف پول حاوی ۲۰۰ یورو پول نقد را به سرقت برده است.

بحران منچستر یونایتد؛ اوله‌گونار سولشر در آستانه اخراج است؟ - BBC News فارسیپس از بدترین شکست خانگی مقابل بزرگ‌ترین رقیب، بسیاری از هوادران منچستر یونایتد اعتقاد داشتند که سرمربی نروژی باید در جا اخراج شود؛ یونایتد فقط یک بار بدتر از این به لیورپول باخته است: سال ۱۸۹۵ با نتیجه ۱-۷ و البته زمانی که هنوز 'نیوتون هیث' نامیده می‌شد. bbcpersian ریدمانش هنوز تکمیل نشده! نیاز به زمان بیشتر دارد. باید با حفظ آبروی اسطوره ی باشگاه اخراجش کنن. خودش که استعفا نمیده :( bbcpersian فعلا خبری از اخراج نیست و انگار 3 بازی اینده رو بهش مهلت دادن

خلیل‌زاده یک سال دیگر در الریان ماندنی شد- اخبار فوتبال ایران - اخبار ورزشی تسنیم | Tasnimشجاع_خلیل‌زاده یک سال دیگر در الریان ماندنی شد مدافع تیم ملی کشورمان که در تیم الریان قطر توپ می‌زند، یک سال دیگر قرارداد خود با این باشگاه را تمدید کرد

اقدام جاش کاوالو با حمایت تعدادی از چهره‌های سرشناس دنیای فوتبال همراه شده است جاش کاوالو گفت که از "زندگی دوگانه" خسته شده است.فوتبالیست جوان، شاهزاده عربستانی و پیشنهادی عجیب در آسانسور جاش گفت: حالا "مردم پس از فهمیدن این قضیه ممکن است جور دیگری راجع به من فکر کنند.فوتبالیست جوان، شاهزاده عربستانی و پیشنهادی عجیب در آسانسور جاش گفت: حالا "مردم پس از فهمیدن این قضیه ممکن است جور دیگری راجع به من فکر کنند.Aa جاش کاروایو، فوتبالیست حرفه ای که در لیگ ای استرالیا بازی می کند با انتشار ویدئویی از خود در وبسایت باشگاهش دنیای فوتبال را تحت تاثیر قرار دارد.

او افزود: "برای من رسیدن به این نقطه‌ای که الان هستم، یک سفر بوده. بسیار خوشحالم که تصمیم گرفتم به شکل علنی اعلام کنم همجنسگرا هستم. اما مسئله این نبود و مردم احترام بیشتری برایم قائل شدند." آقای کاوالو گفت که به دلیل مخفی نگاه‌داشتن تمایلات جنسی‌اش، با مشکلات روحی روبه‌رو شده و کار به جایی رسیده بود که این موضوع، سلامت روانی‌اش را تهدید می‌کرد." شمار بسیار محدودی از فوتبالیست‌های سطح بالا در دوران بازی اعلام کرده‌اند که همجنسگرا هستند. او در مصاحبه‌ای با یکی از برنامه‌های تلویزیونی بی‌بی‌سی انگلیسی گفت: "مساله اصلی این است که من می‌خواستم خوشحال و خوشبخت باشم. اندی برنان، اولین فوتبالیست استرالیایی بود که در سال ۲۰۱۹ اعلام کرد همجنسگراست. این موضوع (همجنسگرایی) در زندگی، از فوتبال برایم مهم‌تر است. جاستین فاشانو بریتانیایی، نخستین فوتبالیست حرفه ای بود که در دهه ۹۰ میلادی اعلام کرد همجنس گراست، اما فشار این موضوع آنقدر زیاد بود که او را به خودکشی در سال ۱۹۹۸ واداشت.

من می‌رفتم خانه و احساس خوشبختی نمی‌کردم. توماس هیتسل‌سپرگر، مهاجم سابقه استون ویلا نیز پس از بازنشستگی اعلام کرد همجنسگرا است. توماس هیتسل‌سپرگر، مهاجم سابقه استون ویلا نیز پس از بازنشستگی اعلام کرد همجنسگرا است." جاش کاوالو گفت که مخفی نگاه‌داشتن هویت جنسی، "به آرامی آدم را از درون از بین می‌برد." اگرچه جاش کاوالو تنها فوتبالیستی است که در حال حاضر در سطح حرفه‌ای فوتبال جهان، به شکل علنی اعلام کرده که همجنسگراست، اما او نخستین فوتبالیست همجنسگرای علنی نیست. او سال ۱۹۹۸ در آمریکا و پس از این که از سوی یک فرد ۱۷ ساله مورد توهین‌های جنسی قرار گرفت، خودکشی کرد. در سال ۲۰۱۹، اندی برنان به نخستین فوتبالیست تاریخ فوتبال استرالیا تبدیل شد که به شکل علنی اعلام کرد همجنسگراست. توماس بیتی، بازیکن سابقه باشگاه انگلیسی هال سیتی که در سال ۲۰۲۰ گرایش جنسی‌اش را علنی کرد، گفت به جاش افتخار می‌کند و اضافه کرد مهم "دیده شدن و نمایش" این مسئله است. توماس هیتسلسپرگر، بازیکن سابق استون ویلا نیز بعد از بازنشستگی از فوتبال اعلام کرد همجنسگراست. اتحادیه بازیکنان حرفه‌ای فوتبال استرالیا حرکت جاش را "لحظه‌ای فوق‌العاده" برای او، ورزش و "جامعه دگرباشان" نامید.

یکی از معروف‌ترین فوتبالیست‌هایی که به شکل علنی همجنسگرا بودن خود را اعلام کرد، جاستین فشنو نام داشت که در سال ۱۹۹۰ این کار را انجام داد. او هشت سال بعد، وقتی از سوی یک نوجوان ۱۷ ساله به آزار جنسی متهم شد به زندگی خود پایان داد." "این کار باعث تلف شدن استعداد بسیاری از بازیکنان جوان می‌شود." "این کار باعث تلف شدن استعداد بسیاری از بازیکنان جوان می‌شود. حمایت از کاوالو تصمیم جاش کاوالو برای اعلان علنی همجنسگرا بودن با حمایت قابل ملاحظه‌ای بین طرفداران حقوق همجنسگرایان و همچنین چهره‌های مهم ورزش فوتبال در سراسر جهان روبه‌رو شد. اتحادیه فوتبالیست‌های استرالیا با صدور بیانیه‌ای، این اقدام آقای کاوالو را "لحظه‌ای درخشان برای جامعه دگرباشان (LGBTI+)" توصیف کرد." "به عنوان یک فوتبالیست همجنسگرا، می‌دانم بازیکنان دیگری هستند که در سکوت زندگی می‌کنند. گری لنیکر، ریو فردیناند، آنتوان گریزمن و جرارد پیکه از جمله چهره‌های معروف جهان فوتبال بودند که در شبکه‌های اجتماعی، اقدام آقای کاوالو را ستایش کردند. می‌خواهم به تغییر این وضعیت کمک کنم.

در بین این چهره‌ها، گری لنیکر در توییترش نوشت: "بی‌معنی است که اعلان علنی همجنسگرا بودن در دنیای فوتبال یک کار شجاعانه است. می‌خواهم نشان دهم که از هرکسی در فوتبال استقبال می‌شود و هرکسی حق دارد که با ارزش‌های اخلاقی خودش زندگی کند. اما بهرحال هست، و من پر از ستایش برای جاش هستم. او در حال هموار کردن راهی است که امیدوارم دیگران هم آن را طی کنند. مطمئنم اکثریت قابل توجهی از عاشقان فوتبال از او حمایت می‌کنند و وحشتی را که دیگران دارند، از بین می‌برند." مهمترین خبرها .