جمهوری اسلامی آژانس را به «انتشار اطلاعات و نامه‌های محرمانه» خود متهم کرد

06/08/1400 03:09:00 ق.ظ

🔺 ایران روز چهارشنبه تهدید کرد اگر آژانس بین المللی انرژی اتمی روند «انتشار اطلاعات و نامه‌های محرمانه ایران» را متوقف نکند، جمهوری_اسلامی «در تعامل خود» با این نهاد وابسته به سازمان ملل متحد «بازنگری» می‌کند. ⬇ بیشتر بخوانید:

ایران روز چهارشنبه تهدید کرد اگر آژانس بین المللی انرژی اتمی روند «انتشار اطلاعات و نامه‌های محرمانه ایران» را متوقف نکند، جمهوری اسلامی «در تعامل خود» با این نهاد وابسته به سازمان ملل متحد «بازنگری» می‌کند. به نوشته رویترز، احتمال دارد ایران مشغول بهینه کردن دانش خود در حوزه غنی‌سازی باشد و این اقدامی است که به طور معمول از سوی کشورهای غربی محکوم می‌شود، چرا که روندی بازگشت‌ناپذیر است.

اما از آن‌جا که ایران محصول نهایی را انبار نمی‌کند، نمی‌تواند سرعت غنی‌سازی اورانیوم در سطح تسلیحاتی توسط ایران را بالا ببرد.

بهروز کمالوندی، سخنگوی سازمان انرژی اتمی ایران، روز چهارشنبه بدون اشاره به نامه هفته گذشته ایران به آژانس از این نهاد بین‌المللی خواست رویه خود را در مورد ایران «هر چه زودتر متوقف» کند. او گفت ایران «قطعا اقداماتی» را در این زمینه انجام خواهد داد.

به گفته سخنگوی سازمان انرژی اتمی ایران، انتشار «پی در پی» اسناد ایران توسط آژانس «تحت نفوذ کشورهای خاص» و با هدف «جنگ روانی» علیه تهران صورت می‌گیرد. انتقاد این مقام ایرانی از آژانس بین المللی انرژی اتمی در حالی است که روز چهارشنبه، علی باقری‌کنی، معاون سیاسی وزارت خارجه ایران اعلام کرد تهران تا پایان ماه نوامبر، مذاکرات هسته‌ای با شش قدرت جهانی برای احیای توافق هسته‌ای برجام را از سر می‌گیرد. headtopics.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »
Loading news...
Failed to load news.

اردوغان از سرخوشی آواز خواند!

اردوغان با آواز خوانی پیروزی خود در انتخابات را جشن گرفت. ادامه مطلب >>

یک روسپی، کیف پول بازیکن تیم فوتبال پاری‌سن‌ژرمن را به «سرقت» بردبر اساس گزارش رسانه‌های فرانسوی، این روسپی در یکی از تقاطع‌های نزدیک به پارک بولوین در حومه پاریس سوار خودروی این بازیکن شده و در نهایت کیف پول حاوی ۲۰۰ یورو پول نقد را به سرقت برده است.

ورزشکار ملی‌پوش ترکیه رکورد جهانی غواصی بدون پالت به 100 متر را شکستورزشکار ملی‌پوش ترکیه رکورد جهانی غواصی بدون پالت به 100 متر را شکست

آمریکا اقدامات نظامیان سودان علیه دولت گذار آن کشور را به شدت محکوم کرد🔺 آنتونی بلینکن شامگاه دوشنبه با انتشار بیانیه‌ای اقدامات نیروهای نظامی سودان ، از جمله انحلال دولت گذار تحت رهبری غیرنظامیان و نهادهای مرتبط با آن، را محکوم کرد و خواستار بازگرداندن فوری دولت و نهادهای آن به قدرت شد. ⬇ بیشتر بخوانید: زور خامنه ای به امارات نرسید چون نظامیاش نیازی به پول او ندارن، اما فکر کنم کل ارتش سودان بدبخت رو بشه با یه روز پول نفت قاچاق خرید. لابد از خامنه‌ای_جنایتکار بپرسی میگه 'ما هیچ نقشی نداشتیم و ارتش اسلامی سودان خودجوش برای قطع رابطه با اسرائیل کودتا کرد'. نه_به_جمهوري_اسلامي

حقوق شهروندی | دادگاه تجدیدنظر ضیا نبوی را به ارائه خدمات عمومی در «آسایشگاه جانبازان» محکوم کرداین فعال دانشجویی مجازات‌های تکمیلی صادرشده برای خود را شامل منع خروج از کشور به مدت دو سال، ارائه خدمات عمومی به مدت چهار ماه روزی چهار ساعت در «آسایشگاه جانبازان»، الزام به تحصیل و یادگیری مباحث سبک زندگی انسانی، و کنترل هیجان عنوان کرد.

قانون‌گذاران مینه‌سوتا طرح تقدیر از «پرینس» را به کنگره ارائه می‌کنند🔺 قانون‌گذاران مینه‌سوتا طرح تقدیر از «پرینس» را به کنگره ارائه می‌کنند ▪ نمایندگان ایالت مینه‌سوتا در کنگره ایالات متحده طرحی را برای اعطای مدال طلای کنگره به پرینس خواننده فقید آمریکایی ارائه می‌دهند. ⬇ بیشتر بخوانید: مرد؟؟؟؟

ایران تبلیغات با محتوای «تشویق به خروج ارز» را ممنوع اعلام کردسازمان تنظیم مقررات صوت و تصویر فراگیر در فضای مجازی ایران، هرگونه تبلیغات با محتوای «تشویق به خروج ارز» را ممنوع اعلام کرد. - خبرگزاری آناتولی