تهران از تک آرامستانی باید خارج شود/بهشت زهرا تا سه سال ظرفیت دارد

01/08/2021 04:03:00 ب.ظ

رییس شوای شهر تهران: تهران باید از تک ارامستانی بودن خارج شود، بهشت زهرا تنها برای سه سال دیگر جا دارد

رییس شوای شهر تهران: تهران باید از تک ارامستانی بودن خارج شود، بهشت زهرا تنها برای سه سال دیگر جا دارد

رییس شورای اسلامی شهر تهران گفت: توجه به حمل و نقل عمومی برای تبدیل از خودرو محوری به حمل و نقل عمومی نیاز اساسی تهران است و امیدواریم مدیریت شهری آینده به این مهم توجه داشته باشد، تهران باید ۱۲ خط مترو، ۲۵۰ ایستگاه و ۵ هزار واگن و نیز۹۰۰۰ اتوبوس برقی داشته باشد.

وی افزود: در این جلسه ابتدا معاونت مالی اقتصادی شهرداری گزارشی از وضعیت مالی ، درآمدها و بدهی ها و طلبی که شهرداری دارد را ارائه دادند. بعد وارد بحث بوستان طبیعت پردیسان شدیم و اینکه شهرداری ملزم  به ثبت ملی میراث طبیعی بوستان طبیعت پردیسان شد. نظام نامه انتخاب حسابرس و برای شرکت ها و سازمان های وابسته به شهرداری تهران، معرفی ۲۱ نفر به عنوان قائم مقام ذیحساب، بررسی طرح یک فوریتی برای مکان یابی و تملک آرامستان های جدید  نیز امروز به تصویب رسید.

هاشمی در ادامه و در خصوص بحث آرامستان های جدید گفت: نقاطی در اطراف شهر تهران در شرق و غرب در حد ۴۰۰ ، ۵۰۰ هکتار در نظر گرفته شده که برای اینکه تهران از تک آرامستانی خارج شود باید تملک گردند.وی افزود: در آرامستان بهشت زهرا ما تا سه سال دیگر بیشتر ظرفیت نداریم.

ادامه مطلب:
خبرگزاری ایسنا »

آغاز «همه‌پرسی» الحاق به روسیه در مناطق اشغالی اوکراین

همه‌پرسی در چهار منطقه از خاک اوکراین که در ماه‌های اخیر از سوی روسیه به اشغال درآمده به صورت رسمی آغاز شد. انتظار می‌رود این همه‌پرسی که تحت نظارت نیروهای ارتش روسیه برگزار می‌شود به الحاق به فدراسیون روسیه رای آری بدهد. ادامه مطلب >>

آقا تو نابغه ای ...! شک نداریم از عهده این کار برمیایید یه آرامستان فقط باید اختصاص پیدا کنه به عواقب تصمیم پیرمرد لجوجی که واکسن رو ممنوع کرد یاد دارم خمینی گفت شاه قبرستانها را آباد کرد و مملکت را ویران ولی حالا این حرف بعد از ۴۳ سال زمانداری نظام اسلامی معنی شد و معلوم شد کی مملکت رل ویران و قبرستانها را آباد کرده . لعنت بر دروغ

اونقدری که تو فکر قبرستونی تو فکر کارخانه توبیدی بودیید اینقدر بیکار دق نمیکرد تا وارد قبرستون بشن از تولید واکسن گرفته تا تولید امید ای لعنت بر تک تک کسانی که امید این ملتو ناامید کردن بویژه اینکه در سالهای پیش رو مجبورید تعداد بیشتری از ما بکشید.

نگرانی از وقوع موج سهمگین‌تر شیوع کرونا در ایران؛ وزارت بهداشت: واردات واکسن باید ادامه یابدبا ادامه کندی روند تولید واکسن، علیرضا رئیسی، سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا در ایران اعتراف کرده که برای قطع زنجیره کرونا باید واکسن وارد شود. او تصریح کرده است که تصمیم‌گیری در مورد تعیین شروط واردات واکسن کرونا توسط افرادی خارج از چارچوب وزارت بهداشت اتخاذ شده بود.

قالیباف: طرح صیانت از کاربران در فضای مجازی درباره اینستا و واتساپ باید اصلاح شودقالیباف درباره طرح_صیانت: * هیچ طرحی در حال حاضر تصویب نشده است * طرح بصورت علنی و شفاف بررسی خواهد شد * عمدۀ ادعاها درباره طرح خلاف واقع است * مسدودسازی اینستاگرام و واتس‌اپ برنامۀ مجلس نیست و طرح در خصوص این پلتفرم‌های پرکاربرد باید اصلاح شود شک نکنید کار از دست قالیباف هم گرفته... آخی آقای قالیباف هم منافق کامنت گذار نباشه یه وقت؟ کله پدر آدم دروغگو

چمران: احتمال انصراف 3 گزینه دیگر تصدی شهرداری تهران- اخبار تهران - اخبار اجتماعی تسنیم | Tasnimاحتمال انصراف ۳ گزینه دیگر تصدی شهرداری_تهران رئیس موقت شورای ششم شهر تهران: سه گزینه علی نیکزاد، آبرومند و عباس علی‌آبادی با توجه به اینکه برنامه‌های خود را به منتخبین شورا نداده‌اند احتمال انصراف آنها وجود دارد

سرکوب تجمعات اعتراضی در تهران؛ شعار «مرگ بر دیکتاتور» در حمایت از خوزستانتعدادی ازشهروندان تهران عصر شنبه ۹ مرداد با برگزاری تجمعاتی روبروی تئاتر شهر و همچنین در چهارراه ولیعصر در حمایت از اعتراضات خوزستان اعلام حمایت کردند اما وقایع رو کامل نشر بدین توپ تانک فشفشه ...... سرنگونی ملایان تروریست

تجمع اعتراضی در محوطه تئاتر شهر تهران 'به خشونت کشیده شد' | DW | 31.07.2021جمعی از مردم تهران در تجمعی اعتراضی در مقابل تئاتر شهر تهران از اعتراضات مردم خوزستان حمایت کردند. گفته می‌شود که این تجمع با دخالت نیروهای امنیتی 'به خشونت کشیده شد.' در تصاویر ویدئویی صدای تیراندازی شنیده می‌شود.

آلمان از «تاخیر» ایران در از سرگیری مذاکرات وین ابراز ناخرسندی کردتاکنون شش دور از مذاکرات وین برگزار شده است و آخرین دور این گفتگوها روز ۲۰ ژوئن (۳۰ خرداد) پایان یافت. خب با عرض احترام به درک و به جهنم 'و ما ينطق عن الهوى إن هو إلا وحي يوحى' اين آية بر خامنه ای پیاده نمیشه پس فتوای حرام بودن ساخت بمب اتم يه‌ اجتهادشخصيه اماپاکستان حلالش کرد ودر زيركوهها testكرد دليل سالها ذلت‌ و توسرخوري شما در وین فقط بخاطر همين‌ فتواي ناكاربره‌ عينه غربيها مثل سگ میإيستادن جلو ایرانیها آلمان به...خندید!

به گزارش ایسنا، محسن هاشمی در سیصد و پانزدهمین جلسه شورای شهر تهران و در جمع خبرنگاران گفت:  امروز توانستیم  طرح ها و لوایحی که در بایگانی هیات رییسه مانده بود را بررسی کنیم.Aa شمار مرگ و میر روزانه ناشی از ابتلای حاد به ویروس جهش‌یافته دلتا در ایران به بالاترین سطح در ۸۰ روز گذشته رسید.به گزارش ایسنا، محمدباقر قالیباف در صفحه شخصی خود در توییتر نوشت: «هیچ طرحی در حال حاضر تصویب نشده و مجلس صرفا به آغاز بررسی طرح رای داده است.خبرگزاری تسنیم درباره آخرین وضعیت انتخاب شهردار تهران اظهار کرد: امروز صبح، فرآیند بررسی برنامه گزینه‌های تصدی شهرداری تهران آغاز شده است و در نوبت صبح قرار بود آقای آبرومند حضور پیدا کند و برنامه‌های خود ارائه کند که در این جلسه حاضر نشد.

وی افزود: در این جلسه ابتدا معاونت مالی اقتصادی شهرداری گزارشی از وضعیت مالی ، درآمدها و بدهی ها و طلبی که شهرداری دارد را ارائه دادند. بعد وارد بحث بوستان طبیعت پردیسان شدیم و اینکه شهرداری ملزم  به ثبت ملی میراث طبیعی بوستان طبیعت پردیسان شد. گزارش وزارت بهداشت ایران همچنین حاکیست که طی شبانه روز گذشته ۳۶۶ بیمار مبتلا به بیماری کووید-۱۹ جان خود را از دست داده‌اند. نظام نامه انتخاب حسابرس و برای شرکت ها و سازمان های وابسته به شهرداری تهران، معرفی ۲۱ نفر به عنوان قائم مقام ذیحساب، بررسی طرح یک فوریتی برای مکان یابی و تملک آرامستان های جدید  نیز امروز به تصویب رسید. ‏مسدود سازی اینستا و واتساپ برنامۀ مجلس نیست و طرح درخصوص این پلتفرم‌های پرکاربرد باید اصلاح شود. هاشمی در ادامه و در خصوص بحث آرامستان های جدید گفت: نقاطی در اطراف شهر تهران در شرق و غرب در حد ۴۰۰ ، ۵۰۰ هکتار در نظر گرفته شده که برای اینکه تهران از تک آرامستانی خارج شود باید تملک گردند. بر پایه این گزارش طی ۲۴ ساعت گذشته شمار بیمارانی که دلیل بروز علائم حاد این بیماری در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌های ایران بستری شده‌اند با ۸۴ تَن افزایش به ۵ هزار و ۵۳۹ نفر رسیده است. وی افزود: در آرامستان بهشت زهرا ما تا سه سال دیگر بیشتر ظرفیت نداریم.

محسن هاشمی در ادامه گفت: در جلسه آتی و پایانی شورا گزارش شورا به مردم ارائه خواهد شد . وزارت بهداشت ایران همچنین تصریح کرده که طی هفته گذشته تعداد مراجعات سرپایی مثبت افزایش ۲۶. هاشمی افزود: در شورای پنجم بالغ بر ۳۱۵ جلسه داشتیم که بیش از ۱۵۰ طرح و بیش از ۱۸۰ لایحه مورد بررسی قرار گرفت و بیش از یکهزار تذکر نیز داده شد. رییس شورای اسلامی شهر تهران در ادامه و در خصوص اولویت های شهر تهران که مدیریت آینده باید مد نظر قرار دهد، گفت: آنچه برای شخص من بسیار مهم است همان اولویت هایی است که  مردم در نظر سنجی ها به آن اشاره داشتند یعنی رفع آلودگی هوا و ترافیک.۲ درصدی داشته است. محسن هاشمی افزود: تجهیز حمل و نقل عمومی به ویژه در اتوبوسرانی و مترو به طوریکه ۹۰۰۰ اتوبوس برقی و ۱۲ خط مترو با ۲۵۰ ایستگاه و حداقل ۵۰۰۰ واگن داشته باشیم از الزامات است تا بتوانیم از خودرو محوری به حمل و نقل عمومی محوری برسیم. وی ادامه داد: موضوع بعدی آسیب های اجتماعی است . آقای رئیسی با اشاره به این میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی در ایران به زیر ۴۰ درصد رسیده، تاکید کرده است که در صورت ادامه بی‌توجهی به پروتکل‌ها احتمال این که کشور طی هفته آینده درگیر موج بسیار سهمگین‌تری از شیوع ویروس کرونا شود، وجود دارد.

به دلیل مشکلات اقتصادی طبیعی است مشکلات زیادی در این حوزه داشته باشیم و مردم نیز  ۸۳ درصد نظر ویژه به این موضوع داشته اند چرا که ما ایرانی ها غالبا مردم نوع دوستیم که نگران همنوعان خود هستیم ولی متاسفانه فعالیت های شهرداری  در جهت اهداف آسیب های اجتماعی نیست و لذا باید  نسبت به آسیب های اجتماعی حساسیت های ویژه ای داشته باشیم. انتهای پیام .» همزمان خبرگزاری ایرنا با گزارش روند بی‌سابقه مرگ و میر ناشی از بیماری کووید-۱۹ و تعداد بستری‌های بیمارستانی، از وقوع «شرایط فوق حاد کرونایی» در استان مازندران خبر داده است.