نگرانی از وقوع موج سهمگین‌تر شیوع کرونا در ایران؛ وزارت بهداشت: واردات واکسن باید ادامه یابد

01/08/2021 02:11:00 ب.ظ

نگرانی از وقوع موج سهمگین‌تر شیوع کرونا در ایران؛ وزارت بهداشت: واردات واکسن باید ادامه یابد جزئیات بیشتر🔽

ویروس کرونا در ایران, جهش ویروس کرونا

نگرانی از وقوع موج سهمگین‌تر شیوع کرونا در ایران؛ وزارت بهداشت: واردات واکسن باید ادامه یابد جزئیات بیشتر🔽

با ادامه کندی روند تولید واکسن ، علیرضا رئیسی، سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا در ایران اعتراف کرده که برای قطع زنجیره کرونا باید واکسن وارد شود. او تصریح کرده است که تصمیم‌گیری در مورد تعیین شروط واردات واکسن کرونا توسط افرادی خارج از چارچوب وزارت بهداشت اتخاذ شده بود.

شمار مرگ و میر روزانه ناشی از ابتلای حاد به ویروس جهش‌یافته دلتا در ایران به بالاترین سطح در ۸۰ روز گذشته رسید.وزارت بهداشت ایران روز یکشنبه اعلام کرد که طی ۲۴ ساعت گذشته ۳۲هزار و ۵۱۱ بیمار جدید مبتلا به کووید-۱۹ در این کشور شناسایی شده که سه هزار و ۴۸۳ نفر از آنها به دلیل وخامت شرایط جسمی در بیمارستان‌ بستری شده‌اند.

گزارش وزارت بهداشت ایران همچنین حاکیست که طی شبانه روز گذشته ۳۶۶ بیمار مبتلا به بیماری کووید-۱۹ جان خود را از دست داده‌اند. این بالاترین شمار مرگ و میر روزانه کرونا در ایران از ۱۲ مه (۲۲ اردیبهشت) به شمار می‌رود.بر پایه این گزارش طی ۲۴ ساعت گذشته شمار بیمارانی که دلیل بروز علائم حاد این بیماری در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌های ایران بستری شده‌اند با ۸۴ تَن افزایش به ۵ هزار و ۵۳۹ نفر رسیده است. ایران در حال حاضر، پس از کشورهای آمریکا، هند، برزیل و کلمبیا دارای بیشترین تعداد بیماران حاد کرونایی است.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

یک‌هفته پس از جان‌ باختن مهسا‌ امینی؛ شولتس: اعتراضات زنان شجاع ایران مرا تحت تاثیر قرار داد

همزمان سپاه پاسداران اعتراض‌ها را «توطئه دشمن» دانسته و از لزوم برخورد قوه قضائیه با «عوامل و گردانندگان» تظاهرات‌های خیابانی خبر داده است. منابع مختلف داخلی تاکنون بازداشت ده‌ها شهروند از جمله چندین فعال و خبرنگار را تائید کرده اند. ادامه مطلب >>

اعتراضات در فرانسه به اجباری شدن گذرنامه سلامت و واکسن کروناصدها هزار نفر در فرانسه برای سومین هفته متوالی به اجباری شدن گذرنامه سلامت و واکسن کرونا اعتراض کردند. - خبرگزاری آناتولی

شیوع بی‌سابقه کرونا در ژاپن همزمان با افزایش نارضایتی‌ها از برگزاری مسابقات المپیکنزدیک به نیمی از ظرفیت بیمارستان‌های توکیو پر شده است و برخی از بیمارستان‌ها نیز دیگر امکان پذیرش بیمار جدید ندارند. بیش از ۱۰ هزار نفر نیز در پایتخت ژاپن به دلیل ابتلا به «کووید ۱۹» یا تماس با یک فرد مبتلا، در منازل یا هتل‌ها قرنطینه شده‌اند.

کرونا در ایران: ۲۷۰ فوتی جدید، ۲۸۵ شهر در وضعیت قرمز

تزریق واکسن کرونا برای 1.4 میلیون معلم تا 10 روز آیندهتزریق واکسن کرونا برای ۱.۴ میلیون معلم تا ۱۰ روز آینده رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های وزارت بهداشت از تزریق واکسن کرونا برای ۱.۴ میلیون نفر معلم و کادر مدارس کشور ظرف یک هفته تا ۱۰ روز آینده خبر داد

آلمان از «تاخیر» ایران در از سرگیری مذاکرات وین ابراز ناخرسندی کردتاکنون شش دور از مذاکرات وین برگزار شده است و آخرین دور این گفتگوها روز ۲۰ ژوئن (۳۰ خرداد) پایان یافت. خب با عرض احترام به درک و به جهنم 'و ما ينطق عن الهوى إن هو إلا وحي يوحى' اين آية بر خامنه ای پیاده نمیشه پس فتوای حرام بودن ساخت بمب اتم يه‌ اجتهادشخصيه اماپاکستان حلالش کرد ودر زيركوهها testكرد دليل سالها ذلت‌ و توسرخوري شما در وین فقط بخاطر همين‌ فتواي ناكاربره‌ عينه غربيها مثل سگ میإيستادن جلو ایرانیها آلمان به...خندید!

کارشناسان مد می‌گویند لباس ورزشکاران ایرانی در المپیک نمونه‌ای‌ از «جداسازی جنسیتی» در این حکومت است♦ پس از رژه ورزشکاران ایرانی در مراسم افتتاحیه المپیک_توکیو بسیاری از کاربران به انتقاد از لباس آنها، به ویژه لباس ورزشکاران زن، پرداختند؛ لباسی که از نظر طراحی، رنگ، ‌و کیفیت فاقد استانداردهای لازم برای رویدادی جهانی در این سطح بود. ⬇ بیشتر بخوانید: فقط شما می توانید از ایران انتقاد کنید برای اینکه ایران نمی خواهد به آمریکا باج دهد. چرا از عربستان سعودی انتقادی نمیشه ؟ برای اینکه اعراب به امریکا نفت مجانی می دهد

Aa شمار مرگ و میر روزانه ناشی از ابتلای حاد به ویروس جهش‌یافته دلتا در ایران به بالاترین سطح در ۸۰ روز گذشته رسید.صدها هزار نفر در فرانسه برای سومین هفته متوالی به اجباری شدن گذرنامه سلامت و واکسن کرونا اعتراض کردند.Aa رکورد آمار مبتلایان روزانه به بیماری همه‌گیر «کووید ۱۹» در ژاپن در حالی با شناسایی ۱۰ هزار مورد جدید شکسته شد که نارضایتی عمومی از برگزاری رقابت‌های المپیک توکیو افزایش یافته است.استان‌وایر- وزارت بهداشت ایران آخرین آمار رسمی مبتلایان و قربانیان کرونا در ایران را اعلام کرد و بر اساس آن در ۲۴ ساعت گذشته ۲۷۰ بیمار دیگر مبتلا کرونا در ایران جان خود را از دست داده‌اند.

وزارت بهداشت ایران روز یکشنبه اعلام کرد که طی ۲۴ ساعت گذشته ۳۲هزار و ۵۱۱ بیمار جدید مبتلا به کووید-۱۹ در این کشور شناسایی شده که سه هزار و ۴۸۳ نفر از آنها به دلیل وخامت شرایط جسمی در بیمارستان‌ بستری شده‌اند. گزارش وزارت بهداشت ایران همچنین حاکیست که طی شبانه روز گذشته ۳۶۶ بیمار مبتلا به بیماری کووید-۱۹ جان خود را از دست داده‌اند.07. این بالاترین شمار مرگ و میر روزانه کرونا در ایران از ۱۲ مه (۲۲ اردیبهشت) به شمار می‌رود. از سوی دیگر نزدیک به نیمی از ظرفیت بیمارستان‌های توکیو پر شده است و برخی از بیمارستان‌ها دیگر امکان پذیرش بیمار جدید ندارند. بر پایه این گزارش طی ۲۴ ساعت گذشته شمار بیمارانی که دلیل بروز علائم حاد این بیماری در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌های ایران بستری شده‌اند با ۸۴ تَن افزایش به ۵ هزار و ۵۳۹ نفر رسیده است. در 250 نقطه مختلف فرانسه به ویژه پاریس، پایتخت این کشور صدها هزار نفر به تدابیر قانونی دولت برای مبارزه با ویروس کرونا اعتراض کردند. ایران در حال حاضر، پس از کشورهای آمریکا، هند، برزیل و کلمبیا دارای بیشترین تعداد بیماران حاد کرونایی است. وزارت بهداشت ایران همچنین اعلام کرده که تا کنون ۹ میلیون و ۳۶۶ هزار و ۲۹۰ نفر دُز اول واکسن کرونا و دو میلیون و ۶۵۲ هزار و ۳۵۸ نفر نیز دُز دوم را تزریق کرده اند و مجموع واکسن های تزریق شده در ایران به ۱۲ میلیون و ۱۸ هزار و ۶۴۸ دُز رسیده است.

وزارت بهداشت ایران همچنین تصریح کرده که طی هفته گذشته تعداد مراجعات سرپایی مثبت افزایش ۲۶. نیروهای امنیتی برای متفرق کردن معترضان از گاز اشک‌آور استفاده کردند. مردم اساسا با میزبانی رقابت‌ها مخالف بودند زیرا احساس می‌کنند که به ضرر یک آدم عادی در کوچه و خیابان است.۵ درصدی، شمار بیماران مثبت بستری افزایش ۳۲ درصدی و تعداد بیماران فوت شده افزایش ۳۸.۲ درصدی داشته است.. کمیسیون اروپا: ۷۰ درصد بزرگسالان اتحادیه اروپا حداقل یک دز واکسن دریافت کرده‌اند نگرانی از وقوع موج سهمگین‌تر کرونا در همین حال، علیرضا رییسی، سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا در ایران هشدار داده که ۲۹ استان کشور درگیر نوع جهش‌یافته ویروس کرونا(دلتا) شده و به همین دلیل، ظرفیت تخت‌های بیمارستانی کشور با ادامه روند صعودی بستری‌ها در حال تکمیل و توان جسمی و روانی کادر درمانی کشور در حال اشباع است. ژاپن تاکنون ۱۵ میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار خرج برگزاری این رقابت‌ها کرده است. آقای رئیسی با اشاره به این میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی در ایران به زیر ۴۰ درصد رسیده، تاکید کرده است که در صورت ادامه بی‌توجهی به پروتکل‌ها احتمال این که کشور طی هفته آینده درگیر موج بسیار سهمگین‌تری از شیوع ویروس کرونا شود، وجود دارد.

شروین شکوهی، رییس بخش عفونی بیمارستان لقمانِ تهران نیز به خبرگزاری ایسنا گفته است: «به هیچ وجه آینده روشنی از یک ماه آینده ویروس نداریم، تمام امید ما مثل پیک‌های قبلی این است که خود ویروس فروکش کند.» همزمان خبرگزاری ایرنا با گزارش روند بی‌سابقه مرگ و میر ناشی از بیماری کووید-۱۹ و تعداد بستری‌های بیمارستانی، از وقوع «شرایط فوق حاد کرونایی» در استان مازندران خبر داده است. هم‌رسانی این مطلب:. این خبرگزاری همچنین به نقل از رییس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز نسبت به شروع موج جدید همه‌گیری ویروس کرونا در استان خوزستان هشدار داده است. محمد جزایری، رییس شبکه بیماری‌های ویروسی ایران هم در گفت و گو با خبرگزاری ایرنا تایید کرده که در جریان موج پنجم همه‌گیری ویروس کرونا در ایران، جوانان بیش از افراد مُسن در معرض ابتلا به نوع شدید بیماری کووید-۱۹ و یا مرگ ناشی از آن قرار گرفته‌اند. در حال حاضر، ۲۸۵ شهر ایران از نظر شدت شیوع ویروس کرونا در وضعیت قرمز قرار دارد.

همچنین ۱۱۰ شهر این کشور نیز در وضعیت نارنجی و ۵۳ شهر دیگر هم در وضعیت زرد قرار دارند و هیچ شهری دارای وضعیت آبی نیست. به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید ورود محموله جدید واکسن در همین حال، حسن جلیلی، مدیر تولید واکسن کوو ایران برکت نیز از تحویل ۲۰۰ هزار دُز جدید از این واکسن به وزارت بهداشت ایران خبر داده است. بدین ترتیب، از ۲۵ خرداد و پس از صدور مجوز تزریق عمومی واکسن برکت توسط وزارت بهداشت ایران، مجموع تعداد دُز واکسن‌ کوو برکت که تحویل این وزارتخانه شده به ۱.۵ میلیون دوز رسیده است. با ادامه کندی روند تولید واکسن، علیرضا رئیسی، سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا در ایران در گفتگو با روزنامه همشهری اعتراف کرده که برای قطع زنجیره کرونا باید واکسن وارد شود.

او در این گفتگو تصریح کرده است که تصمیم‌گیری در مورد تعیین شروط واردات واکسن کرونا توسط افرادی خارج از چارچوب وزارت بهداشت اتخاذ شده بود. آقای رئیسی که معاون وزیر بهداشت ایران نیز است در این گفتگو ابراز امیداری کرده که از ‌ماه آینده به‌ طور ثابت ماهانه بین ۵ تا ۷ میلیون واکسن و تا پایان سال ۴۵ تا ۵۰ میلیون واکسن تولید داخل عرضه شود. با این وجود او با اشاره به گروه هدف ۵۹ میلیون نفری واکسیناسیون کرونا در ایران، تاکید کرده که برای تامین دُز دوم و یادآور به ۱۱۰میلیون دُز واکسن نیاز است و بنابراین واردات واکسن همچنان باید ادامه داشته باشد. همزمان، کریم همتی، رئیس جمعیت هلال احمر ایران روز یکشنبه از ورود دهمین محموله واکسن تهیه شده توسط این جمعیت هلال احمر شامل یک میلیون و ۱۲۰ هزار دُز واکسن کرونا خبر داد. مطابق اعلام وزارت بهداشت ایران، نزدیک به ۱۵ میلیون دُز واکسن کرونا وارد این کشور شده که در نتیجه با تزریق ۴۲۷ هزار و ۷۴۵ دُز واکسن در ۲۴ ساعت گذشته، در مجموع ۹ میلیون و ۹۲۵ هزار و ۶۰۳ نفر(حدود ۱۱ درصد جمعیت کشور) دُز اول واکسن کرونا و ددو میلیون و ۷۴۱ هزار و ۹۷۹ نفر(نزدیک به ۳ درصد جمعیت کشور) نیز دُز دوم را دریافت کرده‌اند و مجموع واکسن‌های تزریق شده در کشور به ۱۲ میلیون و ۶۶۷ هزار و ۵۸۲ دُز رسیده است.

هم‌رسانی این مطلب: .