تهران، پاریس را عامل بی ثباتی در منطقه خلیج فارس خواند

15/09/1400 08:56:00 ب.ظ

تهران، پاریس را عامل بی ثباتی در منطقه خلیج فارس خواند

اقتصاد فرانسه, امارات عربی متحده

تهران، پاریس را عامل بی ثباتی در منطقه خلیج فارس خواند

سعید خطیب زاده، سخنگوی وزارت خارجه ایران، دولت فرانسه را بدلیل فروش تسلیحات به کشورهای حاشیه خلیج فارس، عامل بی ثباتی در منطقه خلیج فارس خواند.

سه روز پس از امضای قرارداد چهارده میلیارد یورویی بین فرانسه و امارات عربی متحده، دولت ایران پاریس را به «بی ثبات کردن منطقه بدلیل فروش تسلیحات به کشورهای حاشیه خلیج فارس» متهم کرد.سعيد خطيب زاده، سخنگوی وزارت خارجه ايران در نشست خبری دوشنبه گفت: «ایران نبايد نقش فرانسه را در بی ثباتی منطقه ناديده بگيرد.»

امارات عربی متحده روز جمعه، در اولین روز از سفر امانوئل ماکرون به ابوظبی قراردادی را برای خرید ۸۰ فروند جنگنده رافال به ارزش ۱۴ میلیارد یورو امضا کرد.سخنگوی وزارت خارجه ایران گفت: «ما منتظر هستیم که فرانسه بیش از این مسئولیت پذیر باشد. نظامی کردن منطقه ما غیرقابل قبول است و سلاح هایی که آنها (فرانسوی ها) می فروشند منشأ اغتشاشاتی است که ما شاهد آن هستیم.»

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

آغاز هفته یازدهم اعتراضات در ایران؛ گزارش‌ها از اعتصاب کارکنان ذوب آهن اصفهان

آخرین اخبار و گزارش‌های مرتبط با رویدادهای ایران در روز شنبه پنجم آذر (۲۶ نوامبر) را می‌توانید در این صفحه دنبال کنید. ادامه مطلب >>

شاهزاده محمد بن سلمان به کشورهای شورای همکاری خلیج سفر می‌کندمحمد بن سلمان، ولیعهد پادشاهی عربی سعودی، امروز دوشنبه 6 دسامبر سفر منطقه‌ای خود را به کشورهای عمان، بحرین، قطر، امارات و کویت آغاز می‌کند.تور منطقه‌ای

واشنگتن: خودمان را برای شرایطی که دیگر امکان احیای برجام نباشد آماده می‌کنیمیک مقام ارشد آمریکایی در گفتگو با خبرگزاری فرانسه گفت: «ایران [در مذاکرات] رویکرد کشوری را نداشت که به طور جدی به بازگشت سریع به برجام می‌اندیشد.»

روسیه واردات «فلفل دلمه‌ای» ایران را ممنوع کرد؛ تهدید یک مقام ایرانی به «اقدام متقابل‌»به گزارش رسانه‌های ایران، مقامات روسیه در نامه‌ای به رئیس گمرک داغستان اعلام کرده‌اند که پذیرش فلفل دلمه‌ای از ایران به دلیل «نداشتن گواهی‌نامه باقی‌مانده سموم کشاورزی» و «نقض مکرر استانداردهای بهداشتی» ممنوع شده است. اقدام متقابل!!؟ اقدام متقابل رو خوب اومد!! ما هم ازشون فلفل دلمه اي نميخريم😂 مردم دو كشور هم فلفل دلمه اي وطني مرگ كنن😂 از این پس ودکا ممنوع چون هیچیشون بدردمون نمیخوره حتی گوشتهاشون منظورم گوشت دامه😁😅🤣

راست سنتی فرانسه برای اولین بار یک سیاستمدار زن را نامزد راهیابی به کاخ الیزه کردوالری پکرس، وزیر پیشین بودجه فرانسه روز شنبه با غلبه بر اریک سیوتی، نامزد جناح تندروی حزب جمهوریخواهان به عنوان نامزد این حزب در انتخابات ریاست‌ جمهوری سال آینده انتخاب شد.

قرار نیست دوستان شعارهایی بدهند و بعد از قدرت گرفتن راه دیگری را بروند/ دولتی که پاسخگوی اقداماتش نباشد، اعتماد عمومی را از دست می‌دهدیک فعال سیاسی اصولگرا، گفت: نقد دولت توسط جریان اصولگرایی برای انتصابات فامیلی و مسائلی که مطرح می‌شود، باید به صورت جدی پیگیری شود و دولت هم باید پاسخگو باشد. دولتی که پاسخگوی اقدامات خودش نباشد اعتماد عمومی را از دست می‌دهد که مهمترین سرمایه‌ اجتماعی است.

رئیسی در روز کاهش تاریخی ارزش ریال وعده داد بازار را «قابل پیش‌بینی» کند🔺 رئیسی در روز کاهش تاریخی ارزش ریال وعده داد بازار را «قابل پیش‌بینی» کند ▪ ارزش ریال در صد روز نخست دولت او به پایین‌ترین سطح خود در تاریخ ایران رسیده است. روز یکشنبه هر دلار آمریکا به قیمت ۳۰هزار و ۴۵۰ تومان معامله شد. ⬇ بیشتر بخوانید: ۴۵😁 عملکرد رییسی درصدروزاول و سرزدن های یهویی، اورا به اسطوره ی بی بدیل بازجویی واحوالپرسی در ایران وجهان تبدیل کرده است ،واعتیادش تا آنجا پیش رفته که در یک دیدار رسمی ،احوال پوتین را از لاوروف می پرسد !! البته مقصر روحانیه

Send سه روز پس از امضای قرارداد چهارده میلیارد یورویی بین فرانسه و امارات عربی متحده، دولت ایران پاریس را به «بی ثبات کردن منطقه بدلیل فروش تسلیحات به کشورهای حاشیه خلیج فارس» متهم کرد.06 دسامبر ,2021: 11:01 صبح GST آخرین به روزرسانی: 06 دسامبر ,2021: 11:08 صبح GST Share آدرس کپی شد محمد بن سلمان، ولیعهد پادشاهی عربی سعودی، امروز دوشنبه 6 دسامبر سفر منطقه‌ای خود را به کشورهای عمان، بحرین، قطر، امارات و کویت آغاز می‌کند.Send آمریکا روز شنبه ایران را متهم کرد که مسیر دستیابی به توافق بر سر احیای برجام را مسدود کرده و همزمان در حال توسعه برنامه هسته‌ای خود است.اشتراک چاپ مقامات بازرگانی و تجاری ایران می‌گویند روسیه واردات برخی محصولات کشاورزی از ایران و به طور مشخص «فلفل دلمه‌ای» را ممنوع کرده است.

سعيد خطيب زاده، سخنگوی وزارت خارجه ايران در نشست خبری دوشنبه گفت: «ایران نبايد نقش فرانسه را در بی ثباتی منطقه ناديده بگيرد.» امارات عربی متحده روز جمعه، در اولین روز از سفر امانوئل ماکرون به ابوظبی قراردادی را برای خرید ۸۰ فروند جنگنده رافال به ارزش ۱۴ میلیارد یورو امضا کرد. Advertisement بر اساس بیانیه دیوان دربار سلطنتی عمان ولیعهد سعودی در سفر رسمی خود به سلطنت عمان، تعدادی از پرونده‌های مورد علاقه مشترک که در خدمت منافع دو کشور است را با مقام‌ها آن کشور مورد بحث و بررسی قرار خواهد داد. سخنگوی وزارت خارجه ایران گفت: «ما منتظر هستیم که فرانسه بیش از این مسئولیت پذیر باشد.» وی افزود که کشورش طی پنج ماه گذشته از خود «صبوری» نشان داد تا ایران خود را برای از سرگیری مذاکرات آماده کند. نظامی کردن منطقه ما غیرقابل قبول است و سلاح هایی که آنها (فرانسوی ها) می فروشند منشأ اغتشاشاتی است که ما شاهد آن هستیم. طرح مجموعه‌ای از ابتکارات دیوان سلطنت عمان با استقبال از این دیدار تأکید کرد که این دیدار «برآمده از روابط تاریخی دیرینه‌ای است که سلطنت عمان و پادشاهی عربی سعودی را به هم پیوند می‌دهد و این سفر پیوندهای محبت، عشق و خویشاوندی را تقویت و مردم را متحد می‌کند.» گفتگوی تلفنی وزرای خارجه فرانسه و ایران؛ آیا ماکرون امیرعبداللهیان را دعوت کرده است؟ اظهارات وی در حالی بیان شد که شیخ طحنون بن زاید، مشاور امنیت ملی امارات، برای دیدار با مقامات ایرانی در تهران به سر می برد.» در عین حال، رئیس اتحادیه ملی محصولات کشاورزی ایران پروتکل‌های میان ایران و سایر کشورها را «یک‌جانبه» و «به ضرر کشور» دانست و خواستار «بررسی جدی» این پروتکل‌ها از سوی مسئولان کشور شد.

آقای خطیب زاده با ابراز تاسف گفت: «ما شاهد فروش ده ها میلیارد دلار تسلیحات به کشورهای عربی خلیج فارس هستیم. همچنین انتظار می‌رود که ولیعهد سعودی با سران کشورهای عربی خلیج برای تقویت همکاری‌ها و هماهنگی مواضع شش کشور عضو شورای همکاری با توجه به مسائل منطقه‌ای، عربی و بین‌المللی برای دستیابی به امنیت و ثبات در منطقه گفت‌وگو کند. این در حالی است که واشنگتن می‌گوید خود را برای «شرایطی که امکان احیای برجام دیگر ممکن نیست» آماده می‌کند. اما تنها جلساتی درباره موشک های ایران برگزار می شود.» در ماه گذشته میلادی، ایالات متحده و اروپا، تهران را به خاطر استفاده و انتقال موشک‌های بالستیکی و پهپاد به گروه‌های شبه‌ نظامی مورد نقد شدید قراردادند. پادشاه سعودی در آن دیدار ابراز امیدواری کرد که همکاری بیشتر عمان با سعودی موجب تحقق آرمان‌ها و آرزوهای دو ملت شود. سخنگوی وزارت خارجه ایران همچنین در صحبتهای خود در روز دوشنبه، درخواست فرانسه برای «همکاری» کشورهای منطقه برای «پیشرفت بیشتر در مذاکرات پیرامون برنامه هسته ای ایران را رد کرد. انتظار می‌رود که دور هشتم مذاکرات طی روزهای آینده آغاز شود اما هنوز تاریخی برای آن تعیین نشده است.» آقای خطیب زاده در پاسخ به پیشنهاد دولت ماکرون گفت که «فرانسه به خوبی می‌داند که این ادعاها نه مبنای قانونی دارد و نه عقلانی.

» هم‌رسانی این مطلب: .