روسیه واردات «فلفل دلمه‌ای» ایران را ممنوع کرد؛ تهدید یک مقام ایرانی به «اقدام متقابل‌»

13/09/1400 10:03:00 ب.ظ

🔺#روسیه واردات «فلفل دلمه‌ای» #ایران را ممنوع کرد؛ تهدید یک مقام ایرانی به «اقدام متقابل‌»

🔺روسیه واردات «فلفل دلمه‌ای» ایران را ممنوع کرد؛ تهدید یک مقام ایرانی به «اقدام متقابل‌»

به گزارش رسانه‌های ایران، مقامات روسیه در نامه‌ای به رئیس گمرک داغستان اعلام کرده‌اند که پذیرش فلفل دلمه‌ای از ایران به دلیل «نداشتن گواهی‌نامه باقی‌مانده سموم کشاورزی» و «نقض مکرر استانداردهای بهداشتی» ممنوع شده است.

اشتراک چاپ مقامات بازرگانی و تجاری ایران می‌گویند روسیه واردات برخی محصولات کشاورزی از ایران و به طور مشخص «فلفل دلمه‌ای» را ممنوع کرده است.کیخسرو چنگلوایی در گفت‌وگو با ایسنا، در این باره اظهار کرد: سوم آذر ۱۴۰۰ سرویس فدرال نظارت بر حقوق مصرف کنندگان روسیه نامه‌ای به وزارت بهداشت و جهادکشاورزی ایران ارسال و اعلام کرد که در چند محموله از فلفل‌های ایران مقداری سموم پیدا شده که در کشور روسیه ثبت و استفاده نمی‌شود و پس از آن یعنی از ۸ آذر نیز واردات فلفل به این کشور ممنوع شد.تصویر ماهواره‌ای از آرایش نظامی روسیه در شرق اوکراین روزنامه آمریکایی واشنگتن پست گزارش داد که ارتش روسیه ۱۷۵ هزار سرباز را به نقاط مرزی نزدیک اوکراین منتقل کرده است.تهران بیش از 30 هزار تومان معامله شد.

در این میان رئیس اتحادیه ملی محصولات کشاورزی ایران، روسیه را تهدید به «اقدام متقابل‌» در مورد محصولات وارداتی از آن کشور کرد.به گزارش رسانه‌های ایران در روز شنبه ۱۳ آذر، مقامات روسیه در نامه‌ای به رئیس گمرک داغستان اعلام کرده‌اند که پذیرش فلفل دلمه‌ای از ایران به دلیل «نداشتن گواهی‌نامه باقی‌مانده سموم کشاورزی» و «نقض مکرر استانداردهای بهداشتی» ممنوع شده است..خبرگزاری فارس به نقل از سید رضا نورانی، رئیس اتحادیه ملی محصولات کشاورزی ایران، نوشت هر چند در بخشی از این نامه به «فلفل» اشاره شده، اما در بخش دیگری «محصولات کشاورزی» ذکر شده است.حدود ۵۰ گردان تاکتیکی با ۷۰ هزار سرباز نیز قبلا به این مناطق اعزام شده‌اند.نورانی این اطلاعیه را «بسیار جدی» دانست و ابراز امیدواری کرد که «صادرات برخی محصولات کشاورزی» ایران «با کاهش مواجه نشود.نقشی ندارد.» در عین حال، رئیس اتحادیه ملی محصولات کشاورزی ایران پروتکل‌های میان ایران و سایر کشورها را «یک‌جانبه» و «به ضرر کشور» دانست و خواستار «بررسی جدی» این پروتکل‌ها از سوی مسئولان کشور شد.پیش از این، وبسایت «اقتصاد آنلاین» در گزارشی با عنوان «دلار؛ گوش به زنگ اخبار وین» نسبت به افزایش نرخ دلار هشدار داده بود.

سید رضا نورانی افزود: «اگر قرار است روسیه در‌باره محصولات صادراتی ما اینگونه موشکافی کند و به اصطلاح با ذره‌بین همه چیز را بررسی کند، ما هم باید در باره محصولات وارداتی از کشور آنها به‌ ویژه گندم و جو اقدام متقابل‌ انجام دهیم.رئیس سازمان حفظ نباتات اضافه کرد: باید تمام محصولاتی که عرضه می‌شود مورد بررسی قرار گیرند و اگر میزان سم باقی مانده در آنها بالاتر از حد مجاز بود، اجازه توزیع به آنها داده نشود.به کانال دویچه وله فارسی در اینستاگرام بپیوندید تونی سملروت، سخنگوی پنتاگون گفت، واشنگتن از کاهش تنش در منطقه و راه حل دیپلماتیک برای درگیری در شرق اوکراین حمایت می‌کند.» همچنین، هادی تیزهوش تابان، رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و روسیه به خبرگزاری ایلنا گفته است که اتاق بازرگانی «در تلاش است تا از طریق مبادی قانونی و رسمی» مشکل را رفع کند..در حقیقت اقدام آنها فی البداهه و یهویی است.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »
Loading news...
Failed to load news.

اون مقام مجبور به عذرخواهی خواهد شد و سپس عزل می‌شود وای به روزی که مسئول ما تهدید کند باید ترسید چون فلفل قرمز را هم میدهند تا ما بخوریم و بسوزیم درس عبرتی برای روسیه باشد از این پس ودکا ممنوع چون هیچیشون بدردمون نمیخوره حتی گوشتهاشون منظورم گوشت دامه😁😅🤣 اقدام متقابل رو خوب اومد!! ما هم ازشون فلفل دلمه اي نميخريم😂 مردم دو كشور هم فلفل دلمه اي وطني مرگ كنن😂

اقدام متقابل!!؟

چرا واردات فلفل به روسیه ممنوع شد؟روز گذشته خبری مبنی بر ممنوعیت واردات محصولات کشاورزی از جمله فلفل از ایران به روسیه منتشر شد. در این خبر ذکر شده بود که روسیه به دلیل وجود باقی مانده سموم کشاورزی در محموله‌های فلفل این ممنوعیت را برقرار کرده است. موضوعی که رئیس سازمان حفظ نباتات توضیحاتی در این خصوص ارائه داد.

واشنگتن پست: روسیه با ۱۷۵ هزار سرباز آماده حمله به اوکراین است | DW | 04.12.2021روزنامه واشنگتن پست با استناد به یک گزارش سازمان سیا و مقامات آمریکایی نوشت، روسیه در حال برنامه‌ریزی برای حمله به اوکراین با ۱۷۵ هزار سرباز در چندین جبهه است. روسیه اما بارها این گونه خبرها را تکذیب کرده است.

واکنش بازار به شکست دور هفتم مذاکرات وین؛ دلار در ایران به 30 هزار تومان رسیدهمزمان با پایان بی نتیجه دور هفتم مذاکرات احیای توافق هسته‌ای موسوم به «برجام» در وین نرخ ارزهای خارجی در ایران جهشی چشم‌گیر داشت و هر دلار آمریکا در بازار به این میگن اقتصاد ورشکسته

تجاوز جنسی به بیمار دارای معلولیت؛ پرستار آمریکایی به ۱۰ سال حبس محکوم شدتجاوز جنسی به بیمار دارای معلولیت؛ پرستار آمریکایی به ۱۰ سال حبس محکوم شد جزئیات بیشتر🔽

اسرائیل: به دلیل 'باج‌گیری هسته‌ای' ایران به مذاکرات پایان دهید | DW | 04.12.2021نخست‌وزیر اسرائیل از آمریکا خواست، به گفت‌وگوهای غیرمستقیم هسته‌ای با ایران 'به فوریت' پاپان دهد. او در تماس تلفنی با وزیر خارجه آمریکا گفت، تاکتیک مذاکرات ایران 'قلدری و باج‌گیری هسته‌ای' است. خیلی غلط کرده نخست وزیراسرائیل!خود آمریکابرای تمام دنیانقشه میکشه،ازدخالت درسرنگونی وروی کارآمدن حکومتهابگیرتاحتی دخالتهای کوچک دیگر! درسته مامردم ازحماقتهای حکومت خودمون خسته ایم ونسبت به تمام عمال حکومت بدبین هستیم ولی آنقدرکشورمون رودوست داریم که مقابل کشوردیگه ازش دفاع کنیم! موش تو سوراخ نمیرفت، جارو تو مقعدش کرد ... حالا اسرائیل کجای برجام قرار داره که نظر هم میده!؟ تازه شما هم چاپش میکنید!!! اسرائیل باج چیه؟ رژیم آخوند میگه مرگ تو و اگر همه جهان هستی را به او دهی باز هم او میگه مرگ تو.

بایدن به پوتین در خصوص حمله احتمالی به اوکراین هشدار دادجزئیات تحریم‌هایی که ایالات متحده علیه روسیه در صورت تجاوز به خاک اوکراین در نظر گرفته هنوز به صورت دقیق مشخص نیست اما یکی از آنها احتمالا می‌تواند قطع دسترسی این کشور به سیستم انتقال بین‌المللی و بین بانکی پول موسوم به سوئیفت باشد. حتما تهدید کرده در حضور پوتین و همسرش باد شکم طولانی خارج میکنم 😂 زارت آمریکا فقط از ابر قدرت بودن همین را بلدهست روسیه کریمه راگرفت شما هیچ غلطی نتوانستید بکنید سوریه راگرفت باز چین دردر یای چین حکمرانی می کندباز آمریکا هیچ غلطی نمی تواندبکند اگر روسیه اوکراین بطور کامل تصاحب کند باز آمریکا هیچ غلطی دوران زور گوئی آمریکا بسر آمده رو ز اسیا است