واشنگتن: خودمان را برای شرایطی که دیگر امکان احیای برجام نباشد آماده می‌کنیم

14/09/1400 12:52:00 ق.ظ

واشنگتن: خودمان را برای شرایطی که دیگر امکان احیای برجام نباشد آماده می‌کنیم

ایالات متحده آمریکا, برنامه هسته‌ای ایران

واشنگتن: خودمان را برای شرایطی که دیگر امکان احیای برجام نباشد آماده می‌کنیم

یک مقام ارشد آمریکایی در گفتگو با خبرگزاری فرانسه گفت: « ایران [در مذاکرات] رویکرد کشوری را نداشت که به طور جدی به بازگشت سریع به برجام می‌اندیشد.»

آمریکا روز شنبه ایران را متهم کرد که مسیر دستیابی به توافق بر سر احیای برجام را مسدود کرده و همزمان در حال توسعه برنامه هسته‌ای خود است.خبرگزاری فرانسه به نقل از یک مقام ارشد آمریکایی گزارش داد که رویکرد ایران برای ایالات متحده «قابل پذیرش» نیست. این مقام آمریکایی گفت: «ایران [در مذاکرات] رویکرد کشوری را نداشت که به طور جدی به بازگشت سریع به برجام می‌اندیشد.»

وی افزود که کشورش طی پنج ماه گذشته از خود «صبوری» نشان داد تا ایران خود را برای از سرگیری مذاکرات آماده کند. این مقام ارشد آمریکایی همچنین تهران را به «شتاب بخشیدن» به برنامه هسته‌ای به شکلی «تحریک‌آمیز» متهم کرد.او در عین حال گفت که آمریکا هنوز تصمیمی برای خروج از مذاکرات وین نگرفته است. این در حالی است که واشنگتن می‌گوید خود را برای «شرایطی که امکان احیای برجام دیگر ممکن نیست» آماده می‌کند.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

آغاز هفته یازدهم اعتراضات در ایران؛ گزارش‌ها از اعتصاب کارکنان ذوب آهن اصفهان

آخرین اخبار و گزارش‌های مرتبط با رویدادهای ایران در روز شنبه پنجم آذر (۲۶ نوامبر) را می‌توانید در این صفحه دنبال کنید. ادامه مطلب >>

بورل: اتحادیه اروپا تلاش می‌کند برجام را حفظ کندمسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا امروز در اظهاراتی تاکید کرد اتحادیه اروپا در تلاش است توافق هسته ای را حفظ کند.

تروئیکای اروپا پیشنهادهای جدید ایران را برای احیای برجام مایه «ناامیدی و نگرانی» دانستسه متحد اروپایی ایالات متحده در مذاکرات احیای توافق هسته‌ای ۲۰۱۵ روز جمعه در یک بیانیه مشترک گفتند پیش‌نویس توافق‌های پیشنهادی دولت جدید ایران مایه «ناامیدی و نگرانی» است. بریتانیا، فرانسه و آلمان، در این بیانیه گفتند پس از تحلیل جامع و دقیق تغییرات پیشنهادی ایران در متون توافق، که در شش دور... فرماندهان اَمنیتی اسرائیل در برنامه های خود در حال ارزیابی میباشند در مورد بسیاری مسائل. اگر دولت بایدن فاقد اَقتدار باشد، اسرائیل جهان را وارد شوک خواهد نمود و آن این میباشد ک دست ب عملیات های غیر قابل پیش بینی خواهد زد. غیر قابل پیش بینی 👌🏼 😐

مشکلات به حدی زیاد شده که مردم توان ایستادگی ندارند/ کشور تاوان تندروی‌های گروهی از افراطیون را می‌دهد/ باید اعتبار و اعتماد اجتماعی را بازگردانیم/ برخی مشکلات با دستور حاکمیتی متوقف می‌شودرجایی در گفت‌وگو با ایلنا: مشکلات به حدی زیاد شده که مردم توان ایستادگی ندارند/ کشور تاوان تندروی‌های گروهی از افراطیون را می‌دهد/ باید اعتبار و اعتماد اجتماعی را بازگردانیم/ برخی مشکلات با دستور حاکمیتی متوقف می‌شود

ال چاپو؛ سرنوشت مرد بی‌سوادی که به مخوف‌ترین قاچاقچی مواد مخدر تبدیل شددر اواسط دهه نود میلادی یک مرد نسبتا کوتاه قد به کابوس ایالات متحده آمریکا تبدیل شد. ال چاپو با نام کامل خوآکین گوزمن لوئرا هنوز هم عنوان رئیس مخوف‌ترین و بی‌رحم‌ترین باند مواد مخدر جهان را یدک می‌کشد. او که بود و چطور کارتل خود را اداره کرد؟

مشت‌زنان افغان در صربستان؛ بوکسورهایی که دیگر نمی‌خواهند به خانه بازگردندمشت‌زنان افغان در صربستان؛ بوکسورهایی که دیگر نمی‌خواهند به خانه بازگردند این گزارش را بخوانید 🔽 لندغرهای بی غیرت SweMFA swiss_un SwissMFA ignaziocassis

عراق؛ هدفی که ریاض به سرانجام نرساندمقتدی صدر رهبر ائتلاف برنده انتخابات عراق در منزل هادی العامری، یکی از مهم‌‌ترین معترضان به نتایج انتخابات، با آنها دیدار و گفت‌وگو کرد. در اینکه گفته می‌شود مقتدی صدر از مدت‌ها پیش قصد ملاقات با رهبران جریان‌های مخالف نتایج انتخابات را داشته شک و تردیدی وجود ندارد.

Send آمریکا روز شنبه ایران را متهم کرد که مسیر دستیابی به توافق بر سر احیای برجام را مسدود کرده و همزمان در حال توسعه برنامه هسته‌ای خود است.به گزارش ایسنا به نقل از روزنامه ABC اسپانیا، جوزپ بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا امروز در رم درباره توافق هسته‌ای گفت، اتحادیه اروپا در تلاش است توافق هسته ای را حفظ کند که توافقی اقتصادی نیز هست.اشتراک چاپ سه متحد اروپایی ایالات متحده در مذاکرات احیای توافق هسته‌ای ۲۰۱۵ روز جمعه در یک بیانیه مشترک گفتند پیش‌نویس توافق‌های پیشنهادی دولت جدید ایران مایه «ناامیدی و نگرانی» است.غلامعلی رجایی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، درباره اینکه حدود ۳ ماه از روی کار آمدن دولت جدید می‌گذرد و شواهد نشان می‌دهد دولت منتظر تکمیل کابینه با انتخاب وزیر آموزش و پرورش بود و از سوی دیگر علیرغم این‌که بارها عنوان کرده است معیشت مردم را به مذاکرات گره نمی‌زند اما شواهد امروز کشور چیزی دیگری می‌گوید، گفت: قاعدتاً این نقص عمدی نبوده است؛ یعنی دولت منتظر نبود یک وزیر انتخاب شود پس از آن‌که کابینه‌اش تکمیل شد، کارش را آغاز کند.

خبرگزاری فرانسه به نقل از یک مقام ارشد آمریکایی گزارش داد که رویکرد ایران برای ایالات متحده «قابل پذیرش» نیست. این مقام آمریکایی گفت: «ایران [در مذاکرات] رویکرد کشوری را نداشت که به طور جدی به بازگشت سریع به برجام می‌اندیشد.  مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا ادامه داد: اگر خواهان بازگشت ایران به توافق هستیم، باید چیزی در ازایش به آن بدهیم.» وی افزود که کشورش طی پنج ماه گذشته از خود «صبوری» نشان داد تا ایران خود را برای از سرگیری مذاکرات آماده کند. برخی گزارش‌ها در روز جمعه حکایت از آن داشت که متون پیشنهادی از دید هیئت‌های مقابل «غیرجدی و غیرقابل پذیرش» بوده و طرفین خواستار توقف موقت مذاکرات برای مشورت شده‌اند. این مقام ارشد آمریکایی همچنین تهران را به «شتاب بخشیدن» به برنامه هسته‌ای به شکلی «تحریک‌آمیز» متهم کرد. بگذارید برویم پای میز مذاکرات و آمار واقعی ارائه شده از سوی آژانش بین المللی انرژی اتمی را درباره میزان غنی سازی ایران بررسی کنیم. او در عین حال گفت که آمریکا هنوز تصمیمی برای خروج از مذاکرات وین نگرفته است. رجایی ادامه داد: حتی گاهی پیش می‌آید شب قبل از برگزاری جلسه رای اعتماد یک وزیر از برگزاری آن جلسه انصراف دهند.

این در حالی است که واشنگتن می‌گوید خود را برای «شرایطی که امکان احیای برجام دیگر ممکن نیست» آماده می‌کند. دیپلمات‌های ارشد بریتانیا، فرانسه و آلمان در بیانیه مشترک خود که اندکی پس از اظهارات مورا منتشر شد گفتند، تهران تقریبا از تمامی سازش‌هایی که پیشتر صورت گرفته عقب نشسته است. به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید ایران و آمریکا در جریان گفتگوهای وین به طور غیرمستقیم بر سر احیای برجام با یکدیگر مذاکره می‌کنند. دور هفتم این مذاکرات که اولین دور آن در دوره ریاست جمهوری ابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهوری جدید ایران بود روز جمعه در وین به پایان رسید. انتظار می‌رود که دور هشتم مذاکرات طی روزهای آینده آغاز شود اما هنوز تاریخی برای آن تعیین نشده است. دور هفتم مذاکرات برجام از دوشنبه هشتم آذر آغاز شد. مقامات ایران: صدای انفجار در نطنز ناشی از آزمایش سامانه موشکی بود علی باقری کنی، معاون سیاسی وزیر امور خارجه ایران همزمان با اظهارات مقام‌های آمریکایی درباره «عدم جدیت» ایران در مذاکرات در گفتگو با شبکه الجزیره گفت: «حضور ما در این جا نشان می‌دهد که ما واقعا برای رسیدن به یک توافق جدی هستیم و ما عزم و اراده طرف مقابل و رفتار آن‌ها را به طور جدی ارزیابی می‌کنیم تا ببینیم آیا آماده بازگشت به پایبندی کامل به توافق و ترک تخطی‌هایشان هستند یا نه. وی ادامه داد: مشاهده می‌کنیم دلار بالا برود ارزش پول ملی ما کم می‌شود.

» وی همچنین عدم تطابق پیشنهادات ایران در مذاکرات را با دیدگاه‌های کشورهای اروپایی را «طبیعی» توصیف کرد. هم‌رسانی این مطلب: . مطالب مرتبط.