تمرین‌ مشترک هوایی اسرائیل و آمریکا برای پاسخ به تهدیدات و حمله به اهداف موردنظر

26/10/1400 10:08 ب.ظ

روزنامه اسرائیلی «ماکور ریشون» این رزمایش را «پیامی روشن» به ایران خواند و نوشت که این کشور ائتلاف بین‌المللی «در برابر تهدیدهای فزاینده، به‌ویژه از ناحیه ایران» را تقویت می‌کند.

روزنامه اسرائیلی «ماکور ریشون» این رزمایش را «پیامی روشن» به ایران خواند و نوشت که این کشور ائتلاف بین‌المللی «در برابر تهدیدهای فزاینده، به‌ویژه از ناحیه ایران» را تقویت می‌کند. از سوی ستاد مرکزی نیروی هوایی آمریکا، موسوم به افکنت، جنگنده‌های اسکادران جنگی ۵۵ در کنار هواپیماهای اسرائیلی بر فراز جنوب این کشور پرواز کردند.

جنگنده‌های آمریکایی و اسرائیلی مشارکت‌کننده در این رزمایش، از پایگاه هوایی «عوودا» در صحرای نقب به پرواز درآمدند. به نوشته رسانه‌های اسرائیل، نه توانایی جنگی، بلکه هماهنگی زبانی و تقویت درک مشترک از داده‌ها و نقشه‌ها موضوع اصلی رزمایش بوده است.

بنت: ایران مثل اختاپوس است، توافق با تهران برای اسرائیل تعهدآور نیست این تازه‌ترین تمرین‌های هوایی مشترک اسرائیل و آمریکا از زمان انتقال اسرائیل به حوزه مسئولیت سنتکام، فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا، بوده است.

دونالد ترامپ در آخرین روزهای ریاست‌جمهوری خود در مقام فرمانده کل قوای آمریکا دستور داد که اسرائیل از بخش فرماندهی نیروهای آمریکا در حوزه اروپا، موسوم به ای‌یو‌کام، به حیطه اختیارات نظامی سنتکام منتقل شود. دولت جو بایدن این انتقال را عملی کرد. headtopics.

ادامه مطلب:
RadioFarda_ »

آمریکا یک نفر را به اتهام صادرات به بانک مرکزی ایران بازداشت کردوزارت دادگستری آمریکا از بازداشت یک شهروند ایرانی-آمریکایی به اتهام صادرات غیرقانونی تجهیزات و فناوری به بانک مرکزی ایران خبر داد. - خبرگزاری آناتولی

روزنامه شرق: دلیل دعوت نشدن ظریف به جلسه رئیسی سخنان او درباره روسیه بودبه دنبال انتشار گزارش‌هایی درباره نشست ابراهیم رئیسی با اعضای راهبردی روابط خارجی و وزرای سابق خارجه پیش از سفر او به مسکو، روزنامه شرق نوشت که دلیل دعوت نشدن محمدجواد ظریف به این جلسه احتمالا سخنان او در فایل صوتی افشا شده درباره روسیه باشد.

توییتر یکی از حساب‌های کاربری خامنه‌ای را به طور دائم بستتوییتر یکی از حساب‌های کاربری رهبر جمهوری اسلامی ایران را در پی انتشار انیمیشنی با مضمون سوءقصد به جان دونالد ترامپ، رئیس جمهور پیشین آمریکا، به طور کامل و دائمی مسدود کرد. عجب کار خرابی 🥸 حتما' بایدن بشدت، غمگین، نگران و افسرده خواهد شد 😂 منتظر بسته شدن حساب ایشان در دنیای حقیقی هستیم.

توییتر یکی از حساب‌های کاربری خامنه‌ای را به صورت دائم بست | DW | 15.01.2022توییتر یکی از حساب‌های کاربری علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی را پس از انتشار انیمیشنی با محتوای سوء قصد به جان دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق آمریکا بست. توییتر اکانت سایت خامنه‌ای را سال گذشته نیز بسته بود. آزادی بیان یعنی تحمل نظر مخالف (180 درجه مخالف نظر خودمان) را داشتن و نه اینکه فقط نظر موافقان خودمان را تحمل کنیم و اجازه انتشار آن‌ها را بدهیم! ، ، ايران طهران FreeIran Iranian Iran . 🔃 با توجه به اینکه من اول سند ارائه میدهم بعد تشریح مطلب، وضع من در توئیتر بدینگونه👇است. حکم دادگاه سوئد به وضوح آزادی بیاد در غرب را تشریح میکند. jack YouTube instagram SR_Farsi_Dari Etilaatroz

فولکس‌واگن تولید خودروی برقی در چین را به شدت افزایش می‌دهد | DW | 15.01.2022غول خودروسازی آلمان قصد دارد برای به دست آوردن سهم بیشتری از بازار چین تولید خودروی برقی در این کشور را افزایش دهد. فولکس‌واگن اعلام کرده تا پایان سال آینده سومین کارخانه تولید خودروی برقی در چین را راه‌اندازی می‌کند.

جمهوری آذربایجان محموله‌های فلفل ایرانی آلوده به «ویروس خطرناک» را امحا کردجمهوری آذربایجان اعلام کرده است محموله‌های بزرگ فلفل آلوده به بیماری ویروس چروکیدگی قهوه‌ای (روگوز) که از ایران وارد کشور شده بود را کاملا از بین برده است. بر اساس گزارش... ویروس خطرناک؟ شنیده بودی مواد شیمیایی داره خواستی هیجانش رو بیشتر کنی توصیه میکنم کمتر فیلم ببین کص زنت فرشید منافی خارکسته 😂🍆

به گزارش رسانه‌های اسرائیل، نیروی هوایی این کشور از جمله با جنگنده‌های اف-‌۱۶‌آی در اسکادران ۱۱۹، هواپیماهای جاسوسی «گالف استریم-۵۰۰»، گروه «اسکادران قرمز» و نیز بالگردها رزمایش را انجام داد.

از سوی ستاد مرکزی نیروی هوایی آمریکا، موسوم به افکنت، جنگنده‌های اسکادران جنگی ۵۵ در کنار هواپیماهای اسرائیلی بر فراز جنوب این کشور پرواز کردند.

جنگنده‌های آمریکایی و اسرائیلی مشارکت‌کننده در این رزمایش، از پایگاه هوایی «عوودا» در صحرای نقب به پرواز درآمدند. به نوشته رسانه‌های اسرائیل، نه توانایی جنگی، بلکه هماهنگی زبانی و تقویت درک مشترک از داده‌ها و نقشه‌ها موضوع اصلی رزمایش بوده است.

بنت: ایران مثل اختاپوس است، توافق با تهران برای اسرائیل تعهدآور نیست

این تازه‌ترین تمرین‌های هوایی مشترک اسرائیل و آمریکا از زمان انتقال اسرائیل به حوزه مسئولیت سنتکام، فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا، بوده است.

دونالد ترامپ در آخرین روزهای ریاست‌جمهوری خود در مقام فرمانده کل قوای آمریکا دستور داد که اسرائیل از بخش فرماندهی نیروهای آمریکا در حوزه اروپا، موسوم به ای‌یو‌کام، به حیطه اختیارات نظامی سنتکام منتقل شود. دولت جو بایدن این انتقال را عملی کرد.

به نوشته جروزالم پست، انتقال اسرائیل به حوزه سنتکام، نه تنها همکاری اسرائیل با نیروهای آمریکایی مستقر در منطقه خاورمیانه را ساده‌تر کرده است بلکه ظرفیتی برای ایجاد ائتلاف منطقه‌ای با آن دسته از کشورهای عربی که با اسرائیل عادی‌سازی رابطه کرده‌اند، ایجاد کرده است.

سه ماه پیش در یک تمرین بی‌سابقه میان اسرائیل و آمریکا در دریای سرخ، بحرین و امارات نیز که اکنون با اسرائیل رابطه کامل سیاسی دارند، مشارکت داشتند.

رسانه‌های اسرائیل ارزیابی کرده‌اند که افزایش همکاری کشورشان با سنتکام و همچنین با امیرنشین‌های خلیج فارس، به اسرائیل در رویارویی با آن‌چه که این کشور «تهدیدهای ناشی از ایران» می‌نامد، کمک کند.

جنگنده‌های اسرائیلی در یک‌سال و نیم اخیر هر بار که بمب‌افکن‌های راهبردی بی‌ای‌بی آمریکایی با عبور از آسمان اسرائیل به سوی خلیج فارس پرواز کرده‌اند، آن‌ها را اسکورت کرده‌اند.

در بسیاری از موارد گفته شد که همراهی جت‌های اسرائیلی و نیز جنگنده‌های برخی از کشورهای عربی منطقه با هواپیماهای استراتژیک آمریکایی، برای «هشدار به ایران» بوده است.

تازه‌ترین تمرین هوایی اسرائیل و آمریکا در شرایطی انجام شده که ارتش اسرائیل از روند آمادگی خود پیش از تصمیم احتمالی در مورد حمله به تاسیسات اتمی ایران سخن گفته است.

مقامات ارشد سیاسی و نظامی اسرائیل گفته‌اند که اگر برنامه اتمی ایران از راه دیپلماتیک مهار نشود، هم آمادگی و هم برنامه‌های حمله را در اختیار دارند که حتی قادرند آن را «بدون آمریکا» عملی کنند.

دولت اسرائیل هفته گذشته تکرار کرد به توافقی نیز که از مذاکرات جاری میان ایران و قدرت‌های جهانی و آمریکا در وین به‌دست آید و نظرات اسرائیل در مورد مهار برنامه اتمی ایران را تامین نکند، مقید نخواهد بود.

بر اساس گزارش رسانه‌های اسرائیل و سایت رادیو فردا/ف.ر/ک.ر

رادیو فردا

رادیو فردا یکی از بخش‌های رادیو اروپای آزاد/ رادیو آزادی است که در تلاش است اخبار و گزارش‌های دقيق و عينی و بی‌طرفانه را با هدف گردش آزاد اطلاعات در چارچوب اصول روزنامه‌نگاری حرفه‌ای به مخاطبان فارسی‌زبان ارائه کند.