تصویب قطعنامه تسهیل کمک‌رسانی به افغانستان در شورای امنیت | DW | 22.12.2021

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 35 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 17%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

اعضای شورای امنیت سازمان ملل به قطعنامه پیشنهادی آمریکا برای تسهیل کمک‌رسانی به افغانستان رای موافق دادند. این قطعنامه تاکید می‌کند که کمک‌ها برای جلوگیری از بروز فاجعه انسانی در افغانستان نباید به دست طالبان برسد.

شورای امنیت سازمان ملل متحد به اتفاق آراء به قطعنامه‌ای رای موافق داد که نخستین تلاش مشترک جامعه جهانی برای تسهیل کمک به مردم افغانستان پس از قدرت‌گیری اسلامگرایان افراطی طالبان به شمار می‌رود.

از زمان قدرت‌گیری مجدد نیروهای طالبان در افغانستان در میانه ماه اوت جامعه جهانی می‌کوشد از فروپاشی بیشتر اقتصاد این کشور و بروز یک فاجعه انسانی فراگیر در آن جلوگیری کند. آمریکا در پیش‌نویس جدید خود ملاحظات برخی دیگر از اعضای شورای امنیت مانند هند، بریتانیا و فرانسه را نیز لحاظ کرد که خواستار محدود کردن مفاد قطعنامه برای یک دوره یک ساله بودند.کشورهایی مانند هند معتقدند باید در کنار محدود کردن دوره تسهیل کمک‌رسانی به افغانستان نظارت دقیق و سخت‌گیرانه‌ای بر این کار اعمال شود و ادامه آن مشروط به رعایت پیش‌شرط‌هایی از سوی طالبان باشد.

روسیه روز چهارشنبه از کشورهای غربی خواست دارایی‌های بلوکه شده بانک مرکزی افغانستان را آزاد کنند. آمریکا تا کنون به این درخواست پاسخ مثبتی نداده است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

شورای امنیت طرح آمریکا برای تسهیل کمک‌های بشردوستانه به افغانستان را به رای می‌گذاردنسخه‌‌ ارائه‌شده از پیش‌نویس قطعنامه پیشنهادی آمریکا با نسخه اولیه آن که با مخالفت چین، روسیه، هند، فرانسه و بریتانیا روبرو شده بود تفاوت زیادی دارد. افغانستان!!! یا طالبان! حروم زاده ها! هذا مهم! رأى محمد قاسم العديد من الأحلام حول مستقبل البشرية ، وأحلامه تحتوي على تفاصيل دقيقة لما سيحدث ، وقد تحقق الكثير بالفعل. أنا مقتنع بأنه الإمام المهدي وكثير غيره.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

نامه آمریکا به شورای امنیت برای تسهیل کمک‌های بشردوستانه به افغانستانایالات متحده که نمی‌خواهد گروه طالبان از کمک‌های بشردوستانه سود ببرد، به تازگی پیش‌نویس قطعنامه‌ای را برای تسهیل ارائه کمک‌های بشردوستانه به افغانستان به قال محمد قاسم ذات مرة: 'أنا لم أر من هو المهدي حقًا ولست أنا المهدي. ولا أريد أن أصبح المهدي أبداً '. ولكن الكثير من الناس يعتقدون أنه المهدي لأن كل مواصفات المهدي تنطبق عليه
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

واشینگتن پست: هزاران پاکستانی برای تحکیم حکومت طالبان به افغانستان آمده‌اندروزنامه واشنگتن پست در گزارشی جدید اعلام کرده که طی چهار ماه گذشته هزاران جنگجو از پاکستان به افغانستان آمده تا حکومت طالبان را تحکیم کنند.شماری از اعضای
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

شورای امنیت تحریم‌ها علیه طالبان را برای تسهیل کمک به افغانستان لغو کرد
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

شورای امنیت سازمان ملل طرح آمریکا برای تسهیل کمک‌های بشردوستانه به افغانستان را تصویب کردشورای امنیت سازمان ملل متحد امروز چهارشنبه ۲۲ دسامبر به اتفاق آرا قطعنامه پیشنهادی آمریکا برای تسهیل کمک‌های بشردوستانه به افغانستان را تصویب کرد. طرح آمریکا؟؟! مردمو گرسنگی نده طرح نمیخواد بده با ورد روس و آمریکا و اروپا و پکیستان و ایران سگ و خر و دزد و شغال به افغانستان و ترویج وطن فروشی و مجاهد و طالب این کشور را به دوره پارینه سنگی برگردان دید آخر شما دزدان و تاجران گوشت انسان چی می خواهید از این تیکه گوشت قربانی لاشخورها؟
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

پاکستان حملات موشکی به خاک افغانستان را از سر گرفتدر هفته اخیر نیروهای نظامی پاکستان بار دیگر حملات موشکی به خاک افغانستان را از سر گرفتند. به گزارش رسانه‌های افغانستان، نیروهای پاکستان در چندین نوبت برنامه_اتمی_ایران حملات هوایی پاکستان به افغانستان ، بی معنی است وچرا به جای تشکیل حکومت فراگیر توسط طالبان ومشارکت زنان ، پاکستان چرا وارد این جنگ شده؟.. مگر پاکستان خود حامی طالبان نبود؟ به نظرم این حملات ، به انحراف جهان ازتمرکز روی برنامه_اتمی آخوندها سوخت ميرساند...
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »