درخواست حبس ابد برای متهمان سرنگونی یک هواپیمای مسافربری | DW | 22.12.2021

01/10/1400 11:56:00 ب.ظ

دادستان هلند برای چهار متهم به سرنگونی یک هواپیمای مسافربری بر فراز آسمان اوکراین در سال ۲۰۱۴ تقاضای حبس ابد کرد. در این حادثه یک هواپیمای مسافربری شرکت هواپیمایی مالزی سرنگون شد و تمام ۲۹۸ سرنشین آن جان باختند.

دادستان هلند برای چهار متهم به سرنگونی یک هواپیمای مسافربری بر فراز آسمان اوکراین در سال ۲۰۱۴ تقاضای حبس ابد کرد. در این حادثه یک هواپیمای مسافربری شرکت هواپیمایی مالزی سرنگون شد و تمام ۲۹۸ سرنشین آن جان باختند. نماینده دادستان هلند روز چهارشنبه ۲۲ دسامبر در دادگاه جنایی شهر آمستردام این چهار نفر را متهم کرد...

نماینده دادستان هلند روز چهارشنبه ۲۲ دسامبر در دادگاه جنایی شهر آمستردام این چهار نفر را متهم کرد که عامل"قتل بی‌رحمانه" ۲۹۸ سرنشین یک هواپیمای مسافربری متعلق به شرکت هواپیمایی مالزی در سال ۲۰۱۴ هستند.

پرواز شماره MH17 شرکت هواپیمایی مالزی از آمستردام به مقصد کوالالامپور در پرواز بوده و اغلب مسافران آن هلندی بوده‌اند. دادگاه رسیدگی به این پرونده از ابتدای سال ۲۰۲۰ کار خود را آغاز کرد و انتظار می‌رود حکم قاضی آن سال آینده صادر شود.

سقوط این هواپیمای مسافربری در بحبوبه درگیری نظامی در شرق اوکراین میان جدایی‌طلبان مورد پشتیبانی روسیه و نیروهای وفادار به دولت کی‌یف رخ داد. سرنگونی هواپیمای اوکراینی با موشک‌های سپاه بر اثر سرنگونی هواپیمای اوکراینی تمام ۱۷۶ سرنشین آن جان خود را از دست دادند. بازماندگان قربانیان و نهادهای حقوق بشری جمهوری اسلامی را متهم می‌کنند که از معرفی و محاکمه آمران و عاملان واقعی این حادثه خودداری می‌کند. headtopics.

ادامه مطلب:
DW فارسی »

DW Persian دویچه‌‌وله فارسی

در پادکست 'آواهای کم شنیده از دیروز تا امروز' قطعه 'بوسه عید' با صدای پروین، شعری از محمدعلی بهمنی و آهنگسازی منوچهر لشگری را می‌شنوید که در دستگاه سه‌گاه در سال ۱۳۴۹ منتشر شده است. @dw_farsi ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

درخواست دادستانی هلند برای حبس ابد عاملان سرنگونی یک هواپیمایی مسافربری بر فراز اوکرایندادستانی‌ هلند برای ایگور گیرکین، سرگئی دوبینسکی، اولِگ پولاتوف شهروندان روسیه همراه با لئونید خارچنکو شهروند اوکراینی جدایی‌طلب در شرق این کشور درخواست حکم حبس ابد کرده‌ است.

حکم حبس ابد به اتهام قتل در ۳۰ سال پیش | DW | 21.12.2021نامش پتر گرگوریوس بود و در سپتامبر سال ۱۹۹۱ ناپدید شد. پلیس و نهادهای مربوطه معتقدند که او به قتل رسیده است. اما هرگز جسدی پیدا نشد. اکنون دو مرد در ارتباط با این پرونده محکوم شده‌اند. رونوشت برای چنل بی و علی بندری.

کشف فسیل یک جنین بسیار سالم دایناسور در جنوب چین | DW | 22.12.2021پژوهشگران چینی از کشف جنینی در فسیل تخم یک دایناسور خبر می‌دهند که به طور شگفت‌انگیزی کامل و سالم مانده است. این جنین مربوط به یک دایناسور پرنده است که قدمت آن دست‌کم ۶۶ میلیون سال برآورد می‌شود. Nimaaei آخجون ژوراسیک لابد کرونای بعدی از ژن همین بزرگوار قراره درست بشه برای مردم جهان andfogle

بلینکن: فرصت برای توافق با ایران 'بسیار بسیار کوتاه' شده است | DW | 22.12.2021وزیر خارجه آمریکا اعلام کرد نمی‌تواند ضرب‌الاجلی برای مذاکرات هسته‌ای تعیین کند اما فرصت برای توافق با ایران بسیار کوتاه شده است. رابرت مالی، نماینده آمریکا در امور ایران هم درباره به پایان رسیدن زمان مذاکرات هشدار داد. کاملا واضحه که آمریکا ایران بابمب اتم را پذیرفته وایران دردههاسال تحریم باقی خواهدماندتاملایان خیالشان راحت باشه حکومتشان دست نمیخوره به کوتاهی قتل حیدر قربانی؟به کوتاهی استیصال معلمان در رابطه با زبان نفهمی اشغالگرانِ مملکتمان؟به کوتاهی روزمره گی زندگانی بیش از پنجاه میلیون ایرانی؟ یا به کوتاهی فقط چهاردهه برای نابودیِ زیر ساختارهای یک مملکتِ؟ شرم بر تمامی آنانی که چشمشان را در مقابل این فجایعه همواره بسته اند هی کوتاه می شه ولی تموم نمی شه !

تصادف دو قطار متروی تهران – کرج با ۲۲ مجروح | DW | 22.12.2021برخورد دو قطار با یکدیگر در ایستگاه چیتگر باعث خروج واگن‌ها از ریل و مجروح شدن شماری از مسافران شد. سخنگوی اورژانس از مصدوم شدن ۲۲ نفر در این حادثه خبر داد.

رویارویی احتمالی کارلسن و فیروزجا غول‌های شطرنج جهان | DW | 22.12.2021ماگنوس کارلسن و علیرضا فیروزجا، صدرنشین‌های جدول رده‌بندی شطرنج جهان، احتمالا در آینده نزدیک به دیدار هم می‌روند و مسابقه‌ای را برگزار خواهند کرد.