واکنش‌ها به طرح‌ جدید سهیمه‌بندی بنزین؛ ۲۰ لیتر به ازای کد ملی | DW | 22.12.2021

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 69 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 31%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

سرپرست منطقه آزاد کیش می‌گوید، در طرح 'بنزین برای همه' به هر دارنده کد ملی ۲۰ لیتر بنزین تعلق می‌گیرد. به گفته او، هر کس نخواست می‌تواند سهمیه‌اش را بفروشد. این طرح با واکنش‌های زیادی روبرو شده است.

سرپرست منطقه آزاد کیش می‌گوید، در طرح"بنزین برای همه" به هر دارنده کد ملی ۲۰ لیتر بنزین تعلق می‌گیرد. به گفته او، هر کس نخواست می‌تواند سهمیه‌اش را بفروشد. این طرح با واکنش‌های زیادی روبرو شده است.

خبر افزایش قیمت بنزین در جزیره قشم و کیش و تعمیم آن به کل کشور در روزهای گذشته در فضای مجازی منتشر شد. به دنبال این خبر نامه‌ای از محسن رضایی، معاون اقتصادی رئیس جمهور که به وزیر نفت، وزیر اقتصاد و دبیر شورای عالی مناطق آزاد نوشته شده‌ بود، هم بر گمانه‌زنی‌ها در مورد افزایش بهای بنزین افزود. در این نامه به"بازتوزیع یارانه بنزین از طریق ارائه سهمیه بنزین به هر فرد به جای هر خودرو" اشاره شده بود.

اشاره او هم به اعتراضات خونین آبان‌ماه ۹۸ است. فریدون عباسی، نماینده کازرون و عضو کمیسیون انرژی هم با اشاره به اجرای این طرح در کیش و قشم گفت: «ندانم‌کاری و سوءمدیریت آبان ۹۸ تکرار نخواهد شد».این نماینده مجلس همزمان اما گفته است: «هر کاری قرار باشد از نظر عملی انجام شود باید در جای کوچکی اجرا شود. کیش و قشم منطقه آزاد هستند، می‌توانند به عنوان پایلوت اجرا مدنظر قرار بگیرند. ولی مقدمات کار این است که باید کارهای کارشناسی انجام شود.

یکی از کاربران در توییتر می‌نویسد: «وقتی حدود ۵۰ میلیون ایرانی فاقد خودرو هستند و بیش از ۳۰ درصد خانواده‌ها، هیچ خودرو و موتورسیکلتی ندارند؛ ارائه سهمیه بنزین به افراد به جای خودروها، می‌تواند به یک چالش جدی برای بخش قابل توجهی از ملت ایران، تبدیل شود!»دکتر حسن مرادی استاد حقوق انرژی دانشگاه تهران هم در مصاحبه‌ای که با خبرگزاری"رکنا" انجام داده، گفته است: «افرادی که این طرح ها را مطرح می کنند نسبت به موضوع کاملا خام هستند و اطلاعات بسیار پایینی دارند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

همش سرگرم کردن ملت ب بنزین خریدن و فروختن و خودشون هم اون پشت ب چاپیدن پول مملکت

حواسشون هست که منی که ماشین ندارم بعد باید چقدر کرایه ماشین بدم؟ واقعا تو سر این آدما چی میگذره؟ اعتراضات_سراسری_معلمان

در تمام دنیا سرمایه های کم را روی هم جمع میکنند و اشتعال زایی کمک به تولید و صادرات ورفع مشکلات مردم میکنند در اینجا سرمایه کلان را خرد میکنند تا کشور هر روز بیشتر از روز قبل به ذلالت و نابودی برسد

mamlekate Vahid chawshin_83

۲۰لیتر بنزین ۱۵۰۰برای هر کارت ملی ۱۵هزار تومان مانده داره آخه ۱۵تومن پوله کدوم نادون نشسته فکر کرده ۱۵ هزار به قشری که ماشین نداره سود برسونه ۱۵ هزار تومن

ماهی ۶۰لیتر بنزین میدن اونم نصف قیمت در واقع ۳۰لیتر بنزین رایگان میدن حالا هروز یه داستانی یه بار گفتن میخواهیم سود بنزین ۳هزار تومانی را در بخش درمان و چی هزینه کنیم الان هم یه بازی دیگه در آوردن آقا ما نخواستیم از ما بکشین بیرون هر دفعه یه طرح جدید میاد اجناس گرون میشه

ممنون. نازل پمپو از این زاویه ندیده بودیم.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

تکذیب افزایش قیمت بنزین در ایران؛ افراد فاقد خودرو به طور آزمایشی «سهمیه بنزین» می‌گیرند🔺تکذیب افزایش قیمت بنزین در ایران؛ افراد فاقد خودرو به طور آزمایشی «سهمیه بنزین» می‌گیرند علی بهادری جهرمی گزارش‌های منتشر شده درباره افزایش آزمایشی قیمت بنزین در قشم و کیش را «خبرسازی» ناشی از «سوءبرداشت» از نامه معاون اقتصادی دولت خواند.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

جزئیات اختصاص ۲۰ لیتر بنزین به هر کد ملی در جزیره کیش اعلام شدمحمدرضا لواسانی از اجرای طرح 'بنزین برای همه' در کیش به عنوان نقطه‌ی شروع طرح در کشور خبر داد.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

شورای امنیت طرح آمریکا برای تسهیل کمک‌های بشردوستانه به افغانستان را به رای می‌گذاردنسخه‌‌ ارائه‌شده از پیش‌نویس قطعنامه پیشنهادی آمریکا با نسخه اولیه آن که با مخالفت چین، روسیه، هند، فرانسه و بریتانیا روبرو شده بود تفاوت زیادی دارد. افغانستان!!! یا طالبان! حروم زاده ها! هذا مهم! رأى محمد قاسم العديد من الأحلام حول مستقبل البشرية ، وأحلامه تحتوي على تفاصيل دقيقة لما سيحدث ، وقد تحقق الكثير بالفعل. أنا مقتنع بأنه الإمام المهدي وكثير غيره.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

خیز دولت رئیسی برای اجرای طرح افزایش قیمت بنزین در کیش و قشمفریدون عباسی دوانی، نماینده مجلس ایران خبر داد که طرح افزایش قیمت بنزین در جزیره‌های کیش و قشم در جنوب ایران به‌صورت آزمایشی اجرا خواهد شد.به گزارش یه جوری واسه گرون کردنش مقدمه چینی کردن انگار قراره یه کار مفید به نفع مردم انجام بدن اصلا به چه دلیل میخواید گرون کنید بچه کونیا از ترس کونشون رفتن قیمت بنزین را توی جزیره دوردست زیاد کردن تا به بقیه کشور سرایت نکند!!!
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

جزئیات اجرای طرح «بنزین برای همه» در جزیره کیش اعلام شدسرپرست سازمان منطقه آزاد کیش جزئیات طرح «بنزین برای همه» را که قرار است به طور آزمایشی در این منطقه اجرا شود اعلام کرد. توجـــــــه ملت غیور 7000ساله گوساله اسلام زده گشنه خفته بر ابرگنج جهان نان خشک دربرابرناموس هول ندیدبه اندازه کافی فاکرازبلاداعراب چین وروسیه واردکردیم صف رارعایت کنید فرهنگ اریایی را به نمایش بگذارید به فاکرهای امام زمان رشوه ندید واجبی واپولاسیون یادت نره بنزین14000تومن شد بیشرفی و وقاحت این مرز و پایانی نداره ...همیشه تو چنته شون حقه های تازه دارن
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

دولت ایران به افراد فاقد خودرو یارانه بنزین پرداخت می‌کنددولت ایران به افراد فاقد خودرو یارانه بنزین پرداخت می‌کند علی بهادری جمهرمی، سخنگوی دولت ایران گفت: طرح ما برای توزیع عادلانه‌تر یارانه بنزین این است که این یارانه به افرادی که خودرو هم ندارند اختصاص پیدا کند. بدون شرح
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »