پاکستان حملات موشکی به خاک افغانستان را از سر گرفت

30/09/1400 12:12:00 ق.ظ

پاکستان حملات موشکی به خاک افغانستان را از سر گرفت العربيه_فارسى

در هفته اخیر نیروهای نظامی پاکستان بار دیگر حملات موشکی به خاک افغانستان را از سر گرفتند. به گزارش رسانه‌های افغانستان، نیروهای پاکستان در چندین نوبت آخرین به روزرسانی: 21 دسامبر ,2021: 01:07 صبح GST Share آدرس کپی شد در هفته اخیر نیروهای نظامی...

آخرین به روزرسانی: 21 دسامبر ,2021: 01:07 صبح GST Share آدرس کپی شد در هفته اخیر نیروهای نظامی پاکستان بار دیگر حملات موشکی به خاک افغانستان را از سر گرفتند. به گزارش رسانه‌های افغانستان، نیروهای پاکستان در چندین نوبت مناطقی را در ولایت کنر افغانستان در مجاورت خط دیورند موشک‌بارارن کردند.

Advertisement مقام‌های طالبان یک روز پس از آغاز این حملات، گفته‌اند که در باره این حملات با مقام‌های پاکستانی صحبت خواهند کرد اما تاکنون جزئیاتی در این‌باره ارائه نکرده‌اند. در‌ نتیجه این حملات، یک‌ نفر زخمی شده و تعداد زیادی رأس دام‌ تلف شد. هم‌زمان با آن، پهپادها، مناطقی را در روستای «چوگام» ولسوالی «چلتن» در کنر بمباران کردند.

ادامه مطلب:
العربیه فارسی »

سالی میان رفتن و ماندن | مهدی رحمانیان

ایران سال نخست قرن نو را سخت و پر‌مخاطره شروع کرد. از این بابت باید شادمان باشیم که دیگر 1401 نیست، اما در مقابل نقشی از آن باقی مانده است و از ذهن پاک نمی‌شود. درواقع ما بین رفتن و ماندن روزهایی قرار گرفته‌ایم که می‌تواند پیامی بزرگ برای فردای سرزمین‌مان باشد. سالی که رفته است و اضطرابش می‌تواند مربوط به گذشته باشد، اما دردهایش مانده‌اند که می‌توانند تجربه‌ای مفید برای آینده محسوب شوند. بر این باوریم که سختی‌ها و دشواری‌ها، روشنایی‌بخش آرزوهای دیرینه ما خواهند بود. این حدیث جان، گره‌های زیادی را در تاریخ باز کرده است و امید داریم که برای ما، برای همه ما ایرانی‌ها نیز در فردای میهن این‌گونه باشد. دیروزمان بتواند چیدمان یکرنگی، همه‌خواهی و اتحاد ملی را برای فردایمان تضمین کند و تجربه‌های ارزشمند ناشی از تلخی‌ها، شیرینی‌های ماندگاری برای یکپارچگی ایران به ارمغان آورد. به نظر می‌رسد دردی تلخ جای خود را در میانه ما باز کرده است؛ دردی که هر روز جانکاه‌تر می‌شود. ما فراموش کرده‌ایم؛ بی‌درنگ و بی‌تعارف، وطن‌خواهی را از یاد برده‌ایم. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

برنامه_اتمی_ایران حملات هوایی پاکستان به افغانستان ، بی معنی است وچرا به جای تشکیل حکومت فراگیر توسط طالبان ومشارکت زنان ، پاکستان چرا وارد این جنگ شده؟.. مگر پاکستان خود حامی طالبان نبود؟ به نظرم این حملات ، به انحراف جهان ازتمرکز روی برنامه_اتمی آخوندها سوخت ميرساند...

کرزی خطاب به نخست‌وزیر پاکستان: به نمایندگی از افغانستان صحبت نکنیدحامد کرزی رئیس جمهوری سابق افغانستان در واکنش به اظهارات اخیرا عمران خان، نخست‌وزیر پاکستان در مورد منع آموزش دختران در افغانستان از او خواست، به نمایندگی ما که ۴ ماه است همی گپ را میگفتیم گفته گفته دهن ما کلوش گشت خوب شد حالا برادران پشتون ما هم درک کردن که ما واقعاً طور غیر رسمی زیر اسارت پاکستان رفته‌ایم !!

حمله موشکی به منطقه سبز بغداد؛ انهدام یک موشک | DW | 19.12.2021خبرگزاری دولتی عراق از شلیک دو فروند موشک کاتیوشا به سمت منطقه سبز امنیتی بغداد خبر داد. در این حادثه کسی کشته یا زخمی نشده و تا کنون هیچ گروهی مسئولیت این حمله را بر عهده نگرفته است. دراینصورت کار همان غربیهاست که شعلۀ رسانه ای را روشن نگه دارند.

حمله موشکی به منطقه سبز بغدادسامانه دفاعی سفارت آمریکا در عراق پس از حمله دو فروند موشک کاتیوشا به منطقه سبز بغداد فعال شد.بر اساس گزارش خبرنگار «العربیه»، این حمله موشکی شب گذشته و از

هشدار وزیر خارجه پاکستان به وخامت اوضاع در افغانستانشاه محمود قریشی، وزیر خارجه پاکستان از وخامت اوضاع انسانی در افغانستان ابراز نگرانی کرد و گفت که نشست اخیر سازمان همکاری اسلامی نیز بر حمایت از مردم این -میخواهدافکار عمومی را از روی پرونده_اتمی آخوندهای ایران منحرف کند. -اوضاع افغانستان رامگر پاکستان و قطر با دلارهای سري ایران ، به این نقطه نرساندند؟، پس دیگر وزیرخارجه پاکستان به چه کسی داردمیگویدکه وضعیت افغانستان وخیم است؟ -پاکستان نگفت که آخوندهای ایران چه نقشی داشتند..

پناهجوی یک ساله به تنهایی با عبور از دریای مدیترانه به ایتالیا رسیدگزارش رسانه‌های ایتالیا از این پناهجوی یک ساله آخرین مورد از رشته روایت‌هایی است که از سرنوشت کودکان پناهجو منتشر می‌شود. امدادگران ایتالیایی اخیرا نوجوانی ۱۴ ساله را نجات دادند که مادرش را در جریان عبور از دریای مدیترانه از دست داده بود.

حمله خبرگزاری سپاه به مهدوی‌کیا به خاطر حضور در کنار مربی اسراییلی