تصاویر ماهواره‌ای حاکی از تلاش ناموفق ایران برای پرتاب موشک ماهواره‌بر ذوالجناح است

12/12/1400 08:01:00 ق.ظ

تصاویر ماهواره‌ای حاکی از تلاش ناموفق ایران برای پرتاب موشک ماهواره‌بر ذوالجناح است جزئیات بیشتر🔽

تصاویر ماهواره‌ای حاکی از شکست دوباره ایران در پرتاب یک موشک ماهواره‌بر به فضا است. در صورت تائید صحت گمانه‌زنی‌ها، ایران در زمانی که مذاکرات احیای برجام به لحظات پایانی نزدیک می‌شود، برنامه موشکی خود را با وجود انتقادها ادامه می‌دهد. تصاویر ماهواره‌ای حاکی از شکست دوباره ایران در پرتاب یک موشک ماهواره‌بر به فضا است.

در صورت تائید صحت گمانه‌زنی‌ها، جمهوری اسلامی ایران در زمانی که مذاکرات احیای برجام به لحظات پایانی نزدیک می‌شود، برنامه موشکی خود را با وجود انتقادها ادامه می‌دهد.

خبرگزاری آسوشیتدپرس گزارش کرد که عکس‌های ماهواره‌ای شرکت مکسار سکوی پرتاب سوخته‌ای را در پایگاه فضایی امام خمینی سمنان نشان می‌دهد. در این تصاویر، علاوه بر سکوی سوخته و خودروهای اطراف آن، احتمالا بخشی از داربست نصب موشک دیده می‌شود. براساس این گزارش در صورت پرتاب موفقیت‌آمیز موشک، این داربست نباید آسیب ببیند.

مکسار می‌گوید این تصاویر روز یکشنبه گرفته شده‌اند و احتمالا تاریخ تلاش برای پرتاب موشک روز جمعه هفته گذشته یا پس از آن بوده است. ایران معمولا پرتاب‌های موفقیت‌آمیز موشکی را رسانه‌ای می‌کند.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

ایستگاه خبر؛ سه‌شنبه یکم فروردین ۱۴۰۲ برابر با ۲۱ مارس ۲۰۲۳ - BBC Persian

لحظه به لحظه با خبرهای ایستگاه خبر؛ سه‌شنبه یکم فروردین ۱۴۰۲ برابر با ۲۱ مارس ۲۰۲۳ از ایران، افغانستان، جهان، علم و دانش، ورزش، دنیای هنر، سرگرمی و ... ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

بیناموسا پول ملت بدبخت ایران را آتش میزنن وهیچ خدا چرا این حیوانهای وحشی را نابود نمیکنه

نتانیاهو: دولت اسرائیل روی «تهدید حیاتی» ایران تمرکز کندبنیامین نتانیاهو، نخست وزیر پیشین اسرائیل می‌گوید مقامات دولت این کشور بهتر است به جای موضع گرفتنِ مداوم در باب بحران اوکراین، روی مذاکرات وین برای احیای خائف ؟

ایران: برای توافق آماده هستیم، اما تا ابد منتظر نمی‌مانیمایران: برای توافق آماده هستیم، اما تا ابد منتظر نمی‌مانیم سعید خطیب‌زاده، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران با انتشار پیامی توئیتری درباره روند مذاکرات وین، نوشت: ایران برای توافق آماده است اما تا ابد منتظر نمی‌ماند.

یکصد ایرانی ساکن اوکراین، از لهستان به ایران بازگشتندوزارت خارجه ایران از اسکان ۳۰۰ نفر از دانشجویان ایرانی مقیم اوکراین در ورشو، پایتخت لهستان خبر داد. گزارش‌ها نیز حاکی از انتقال یکصد ایرانی به کشور است. آوارگی در اوکراین جنگ زده بهتر از برگشتن به ایران به لجن کشیده شده س قرار بود بیان اینجا که گرچه همون جا بمونن بهتره 🇵🇸🥄🇵🇸EndIsraeliApartheid SaveAlNaqab SaveJerusalem SaveSheikhJarrah SaveSilwan Act4Palestine IsraelCrimes FreePalestine ForaBolsonaro LetUsTalk Rohingya SaveAfghanWomen StandWithThe6 DismantleApartheid SaveMyanmar FromTheRiverToTheSea WhatsHappeninglnMyanmar

کتاب «ایران؛ ساختار آکادمیک یک کشور» در ترکیه منتشر شدکتاب «ایران؛ ساختار آکادمیک یک کشور» در ترکیه منتشر شد کتاب «ایران؛ ساختار آکادمیک یک کشور» با 33 مقاله تخصصی در حوزه ایران شناسی به زبان ترکی در ترکیه منتشر شد.

طی یک روز 226 بیمار کرونایی در ایران جان باختند

فروش محموله‌های نفت ایران به چین کاهش یافتفروش محموله‌های نفت ایران به چین کاهش یافت منابع چینی آگاه اعلام کردند شرکت ملی نفت ایران محموله‌های کمتری به شرکت‌های بازرگانی می‌فروشد و به دنبال نگه داشتن نفت بیشتری برای فروش مستقیم به بازار جهانی پس از رفع تحریم‌های آمریکاست. “Don’t say that Qasim as Imam Mahdi!” So I tell you that “Then show me who is more worthy to be Imam Mahdi? Who told you that Qasim not The Imam Mahdi? Do you have any proof? Show me the evidences.” Why are more and more people claiming this?