کتاب «ایران؛ ساختار آکادمیک یک کشور» در ترکیه منتشر شد

  • 📰 aa_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 37 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 18%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

کتاب «ایران؛ ساختار آکادمیک یک کشور» در ترکیه منتشر شد کتاب «ایران؛ ساختار آکادمیک یک کشور» با 33 مقاله تخصصی در حوزه ایران شناسی به زبان ترکی در ترکیه منتشر شد.

استانبول/ خبرگزاری آناتولی

اورتایلی در پیشگفتار این اثر با اشاره به اینکه ایران یکی از حوزه‌های تمدنی منطقه است، بر اهمیت نشر آثار جدید در حوزه ایران شناسی برای معرفی اشتراکات فراوان تاریخی و فرهنگی ایران با ترکیه، حضور و تاثیر بلند مدت حکومت‌های تُرک بر ایران و دیگر ابعاد روابط دو کشور تاکید کرده است. وی در بخش دیگری از سخنان خود افزود: هدف ما از انتشار این کتاب معرفی صحیح و علمی جنبه‌های تاریخی، فرهنگی، سیاسی، هنری، دینی و اجتماعی کشور ایران به خوانندگان تُرک است. مقالات موجود در کتاب از سوی نویسندگانی که سابقه فعالیت‌های دانشگاهی، روزنامه نگاری و دیپلماتیک داشته‌اند، تدوین شده است. امیدوار هستیم کتاب فوق که در چارچوبی دانشگاهی و بدون توجه به تفکرات ایدئولوژیک تدوین شده، نقش مثبتی در حوزه مطالعات ایرانشناسی در ترکیه داشته باشد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 11. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

وعده گروه ۷ به تحریم‌های جدید علیه روسیه در صورت ادامه عملیات در اوکراین«جی هفت»، گروه متشکل از هفت کشور قدرتمند جهان، تهدید کرد که اگر اشغال اوکراین ادامه پیدا کند تحریم‌های جدیدی متوجه روسیه خواهد شد. این گروه طی بیانیه‌ای تاکید کرد که دستاوردهای نظامی روسیه در این جنگ به رسمیت شناخته نخواهند شد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

لغو شرکت لاوروف در نشست شورای حقوق بشر سازمان ملل در ژنولغو شرکت لاوروف در نشست شورای حقوق بشر سازمان ملل در ژنو سفر وزیر امور خارجه روسیه به ژنو سوئیس برای شرکت در نشست شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد به دلیل ممنوعیت پرواز هواپیمای وی در نزدیکی کشورهای عضو اتحادیه اروپا لغو شد
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

'اُمیکرون' در کشور رو به افول / شرط برقراری شرایط مناسب در نوروزعضو کمیته علمی کشوری مقابله با کرونا با بیان اینکه داریم به سمتی می‌رویم که اُمیکرون را کنترل کنیم، گفت: متاسفانه همچنان در آی‌سی‌یو بیمارستان‌ها، بیماران بدحال بستری هستند و به همین دلیل هم هست که همچنان مرگ و میر در حد بالایی قرار دارد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

تحریم روسیه در فیفا؛ اسلحه در دستان سرمربی
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

سفیر روسیه در مصر: در صورت اعمال تحریم‌ها صادرات گاز به اروپا را قطع می‌کنیمبه‌دنبال واکنش کشورهای غربی به حمله نظامی روسیه علیه اوکراین، گئورگی بوریسینکو، سفیر روسیه در مصر اعلام کرد که اگر تحریم‌ها علیه مسکو اعمال شود، این کشور
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

ایلان ماسک: اینترنت ماهواره‌ای در اوکراین فعال شد | DW | 27.02.2022ایلان ماسک، بنیانگذار شرکت اسپیس‌ایکس اعلام کرد که اینترنت ماهواره‌ای را برای اوکراین فعال کرده است. در پی اختلال اینترنت در اوکراین، معاون نخست‌وزیر این کشور از ماسک تقاضا کرده بود تا اینترنت اوکراین را تامین کند.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »