کتاب «ایران؛ ساختار آکادمیک یک کشور» در ترکیه منتشر شد

10/12/1400 11:52:00 ق.ظ

کتاب «ایران؛ ساختار آکادمیک یک کشور» در ترکیه منتشر شد کتاب «ایران؛ ساختار آکادمیک یک کشور» با 33 مقاله تخصصی در حوزه ایران شناسی به زبان ترکی در ترکیه منتشر شد.

کتاب «ایران؛ ساختار آکادمیک یک کشور» در حوزه مطالعات ایران به زبان ترکی منتشر شد. - خبرگزاری آناتولی 01.03.2022 استانبول/ خبرگزاری آناتولی کتاب «ایران؛ ساختار آکادمیک یک کشور» با 33 مقاله تخصصی در حوزه ایران شناسی به زبان ترکی در ترکیه منتشر شد.

این کتاب که از لحاظ کمی و کیفی یکی از آثار قابل توجه منتشر شده طی سالهای اخیر در حوزه مطالعات ایران در ترکیه است، به همت دکتر اورحان کارااوغلو کارشناس روابط بین الملل و دکتر ناعل الحان کارشناس روابط بین‌الملل و استاد دانشگاه از سوی انتشارات «انقلاب کتاب‌اِوی» منتشر شده است. کتاب «ایران؛ ساختار آکادمیک یک کشور» همچنین حاوی پیشگفتاری از پروفسور ایلبر اورتایلی تاریخدان شناخته شده تُرک است.

اورتایلی در پیشگفتار این اثر با اشاره به اینکه ایران یکی از حوزه‌های تمدنی منطقه است، بر اهمیت نشر آثار جدید در حوزه ایران شناسی برای معرفی اشتراکات فراوان تاریخی و فرهنگی ایران با ترکیه، حضور و تاثیر بلند مدت حکومت‌های تُرک بر ایران و دیگر ابعاد روابط دو کشور تاکید کرده است.

دکتر اورحان کارااوغلو در گفتگو با آناتولی با اشاره به اهمیت تاریخی، دینی، فرهنگی و اقتصادی ایران در منطقه، تصریح کرد: تاریخ ایران شاهد تاسیس حکومت‌ها و امپراطوری‌ها، وقوع انقلاب‌ها، اشغالگری‌ و جنگ، ظهور شعرا و فیلسوفان بزرگ بوده است. در حوزه مطالعات ایران‌ در ترکیه نیز شاهد نظرات و رویکردهای منفی و مثبت هستیم.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »
Loading news...
Failed to load news.

وعده گروه ۷ به تحریم‌های جدید علیه روسیه در صورت ادامه عملیات در اوکراین«جی هفت»، گروه متشکل از هفت کشور قدرتمند جهان، تهدید کرد که اگر اشغال اوکراین ادامه پیدا کند تحریم‌های جدیدی متوجه روسیه خواهد شد. این گروه طی بیانیه‌ای تاکید کرد که دستاوردهای نظامی روسیه در این جنگ به رسمیت شناخته نخواهند شد.

لغو شرکت لاوروف در نشست شورای حقوق بشر سازمان ملل در ژنولغو شرکت لاوروف در نشست شورای حقوق بشر سازمان ملل در ژنو سفر وزیر امور خارجه روسیه به ژنو سوئیس برای شرکت در نشست شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد به دلیل ممنوعیت پرواز هواپیمای وی در نزدیکی کشورهای عضو اتحادیه اروپا لغو شد

'اُمیکرون' در کشور رو به افول / شرط برقراری شرایط مناسب در نوروزعضو کمیته علمی کشوری مقابله با کرونا با بیان اینکه داریم به سمتی می‌رویم که اُمیکرون را کنترل کنیم، گفت: متاسفانه همچنان در آی‌سی‌یو بیمارستان‌ها، بیماران بدحال بستری هستند و به همین دلیل هم هست که همچنان مرگ و میر در حد بالایی قرار دارد.

تحریم روسیه در فیفا؛ اسلحه در دستان سرمربی

سفیر روسیه در مصر: در صورت اعمال تحریم‌ها صادرات گاز به اروپا را قطع می‌کنیمبه‌دنبال واکنش کشورهای غربی به حمله نظامی روسیه علیه اوکراین، گئورگی بوریسینکو، سفیر روسیه در مصر اعلام کرد که اگر تحریم‌ها علیه مسکو اعمال شود، این کشور

ایلان ماسک: اینترنت ماهواره‌ای در اوکراین فعال شد | DW | 27.02.2022ایلان ماسک، بنیانگذار شرکت اسپیس‌ایکس اعلام کرد که اینترنت ماهواره‌ای را برای اوکراین فعال کرده است. در پی اختلال اینترنت در اوکراین، معاون نخست‌وزیر این کشور از ماسک تقاضا کرده بود تا اینترنت اوکراین را تامین کند.