لوکاشنکو: برخی حقایق به تدارک احتمالی غرب برای تجاوز به روسیه و بلاروس اشاره دارند

10/12/1400 01:01:00 ب.ظ

رئیس جمهور بلاروس: برخی حقایق به تدارک احتمالی غرب برای تجاوز به روسیه و بلاروس اشاره دارند

رئیس جمهور بلاروس امروز سه شنبه گفت، برخی حقایق به تدارک احتمالی غرب برای تجاوزگری علیه مینسک و مسکو اشاره دارند. وی افزود، سپس در ادامه رزمایش موسوم به رزمایش"Metel-۲۰۲۲" در اوکراین اجرا شده و در قبال شهروندان...

وی افزود، سپس در ادامه رزمایش موسوم به رزمایش"Metel-۲۰۲۲" در اوکراین اجرا شده و در قبال شهروندان بلاروسی که به سمت اوکراین حرکت می‌کنند، اقدام مغرضانه صورت خواهد گرفت. بر اساس گزارش خبرگزاری دولتی بلتای بلاروس، لوکاشنکو گفت:"و همه اینها در پس زمینه یک تشنج اطلاعاتی، طرح اتهامات واهی مربوط به این بلاروس در تدارک تجاوز است رخ می‌دهند. در مجموع، همه این حقایق به وضوح نشان دهنده تدارک احتمالی غرب برای تجاوزگری علیه بلاروس و روسیه است."

او در اظهارنظرش در مورد مذاکرات مسکو-کی‌یف عنوان کرد، نتایج این مذاکرات خوشبینی محتاطانه را القا می‌کند. الکساندر لوکاشنکو اظهار کرد که معتقد است، تنش‌ها در شرق اروپا به دلیل نادیده گرفتن کامل نظام امنیتی توسط غرب افزایش یافته‌اند.

او ادامه داد: بی‌توجهی کامل غرب به نظام امنیتی، از بین بردن سیستم نظارت و موازنه که پس از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی به سختی حاصل شد، تنزل دادن و کم ارزش ساختن معاهدات و توافقنامه‌های بین‌المللی منجر به تشدید تعارض در وضعیت سیاسی و نظامی در منطقه ما شده‌اند. headtopics.

ادامه مطلب:
خبرگزاری ایسنا »

روزنه‌هایی برای «توسعه ایران» بر پایه «ملیت» | حجت میرزایی

مدتی است باوری من را خوش‌دل و امیدوار کرده است که اندیشه توسعه در سرزمین‌مان جوانه زده است. با آنکه همه روندها و رکوردها، نگران‌کننده و پرمخاطره می‌نماید، اما همین حس فراگیر بازندگی در رقابت جهانی و بی‌آینده‌بودن به همان اندازه که ممکن است رخوت‌انگیز و امیدشکن باشد، می‌تواند نهیب و تلنگری برانگیزاننده و پیشران برای یافتن روزنه‌ و گریزگاهی از این درماندگی شود. این توسعه‌خواهی هم رهایی‌بخش از کمند درماندگی و هم انسجام‌بخش و وحدت‌آفرین برای یکپارچگی ایران است. به زبان کوتاه، ما ایرانیان روزنه‌هایی پر‌سو و چشم‌نواز برای گشودن راهی به سوی توسعه ملی یافته‌ایم و به همان اندازه که توسعه در ذهن و زبان‌مان برجسته می‌شود، ملیت و وطن‌خواهی قدرتمندتر و اندیشیده‌تر می‌شود. صد‌البته که درخت تنومند و پربار توسعه در 80 سال گذشته در هر جایی روییده و بارور شده، ریشه در ملیت داشته است. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

پنجمین روز از نبرد روسیه و اوکراین/ اروپایی‌ها تازه به فکر ارسال سلاح به اوکراین افتاده‌اند/ ستون کشی جدید ارتش روسیه برای حمله نهایی به کی‌یف +نقشه و تصاویرپنجمین روز از نبرد روسیه و اوکراین/ ستون کشی جدید ارتش روسیه برای حمله نهایی به کی‌یف پس از گذشت ۴ روز دولت های اروپایی تازه به فکر ارسال کمک های نظامی به اوکراین افتاده‌اند. آخرین تحولات لحظه به لحظه اوکراین را اینجا بخوانید:

بازگشت باقری به وین؛ برای توافق یا پافشاری بر 'خطوط قرمز'؟ | DW | 28.02.2022سخنگوی وزارت خارجه ایران گفت، علی باقری به وین بازگشته است تا اعلام کند جمهوری اسلامی از 'خطوط قرمز' خود عبور نمی‌کند و بهتر است طرف‌‌های غربی مذاکرات را 'کش' ندهند. اروپا و آمریکا نیز هشدار مشابهی به ایران داده‌اند.

"قالیباف" به امیکرون مبتلا شد- اخبار مجلس و دولت ایران - اخبار سیاسی تسنیم | Tasnim«قالیباف» به اُمیکرون مبتلا شد تست کرونای رئیس مجلس مثبت شده است و در حال حاضر در قرنطینه به سر می‌برد در زمانهای حساس جناب سردار مشکل دار میشن حقیقتا خوشحالمون کردین به درک

وعده گروه ۷ به تحریم‌های جدید علیه روسیه در صورت ادامه عملیات در اوکراین«جی هفت»، گروه متشکل از هفت کشور قدرتمند جهان، تهدید کرد که اگر اشغال اوکراین ادامه پیدا کند تحریم‌های جدیدی متوجه روسیه خواهد شد. این گروه طی بیانیه‌ای تاکید کرد که دستاوردهای نظامی روسیه در این جنگ به رسمیت شناخته نخواهند شد.

بانک مرکزی روسیه نرخ بهره را به 20 درصد افزایش دادبانک مرکزی روسیه نرخ بهره را از 9.5 درصد به 20 درصد افزایش داد

برای ورود به سینمای ژاپن ۶ سال نقش جسد بازی ‌کردم- چمدانقسمت دوم – ساحل رز، بازیگر فعال حقوق کودکان که از ۸ سالگی در ژاپن زندگی کرده، از دوران دبیرستان تلاش برای ورود به دنیای سینما و تلویزیون را آغاز کرد اما می‌گ... به چشمهای این مرد بزرگ نگاه کن