فروش محموله‌های نفت ایران به چین کاهش یافت

10/12/1400 03:56:00 ب.ظ

فروش محموله‌های نفت ایران به چین کاهش یافت منابع چینی آگاه اعلام کردند شرکت ملی نفت ایران محموله‌های کمتری به شرکت‌های بازرگانی می‌فروشد و به دنبال نگه داشتن نفت بیشتری برای فروش مستقیم به بازار جهانی پس از رفع تحریم‌های آمریکاست.

منابع چینی آگاه اعلام کردند شرکت ملی نفت ایران محموله‌های کمتری به شرکتهای بازرگانی می فروشد و به دنبال نگه داشتن نفت بیشتری برای فروش مستقیم به بازار جهانی پس از رفع تحریمهای آمریکاست. "اس اند پی گلوبال پلاتس آنالیتیکس" در یادداشتی به تاریخ ۲۳ فوریه اعلام کرد ما مبنا را بر یک توافق...

"اس اند پی گلوبال پلاتس آنالیتیکس" در یادداشتی به تاریخ ۲۳ فوریه اعلام کرد ما مبنا را بر یک توافق موقتی تا آوریل گذاشته بودیم اما پیشرفت دیپلماتیک قابل توجه در دور اخیر مذاکرات اکنون بازگشت کامل به توافق هسته ای سال ۲۰۱۵ را از نظر ما محتمل کرده است. توقف تا پایان فوریه می تواند به اجرای کامل توافق هسته ای و رفع تحریمها علیه صادرات نفت ایران تا ماه مه، منتهی شود. برآورد می کنیم که این وضعیت رشد تولید ۷۵۰ هزار بشکه در روز را در مدت سه ماه پس از رفع تحریمها و صادرات حدود ۳۰۰ هزار بشکه در روز از ذخایر شناور را تسهیل کرده و صادرات نفت خام و میعانات را در اوت به ۱.۷۵ میلیون بشکه در روز می رساند.

در حال حاضر چین محموله‌های نفت ایران را تحت عنوان گریدهای نفتی دیگر مانند مالزی بِلند، عمان و آپرزاکوم وارد می کند. پالایشگاههای خصوصی در شرق استان شاندونگ تقریبا همه این محموله‌های نفت را که به ۲۲.۸ میلیون تن معادل ۴۵۸ هزار بشکه در روز در سال ۲۰۲۱ بالغ شدند و همچنین ۲.۲۷۵ میلیون تن را در ژانویه خریداری کردند.

ادامه مطلب:
خبرگزاری ایسنا »

توسعه ناسیونالیستی و توسعه میهن‌دوستانه | حمزه نوذری

ناسیونالیسم بیش از هر ایدئولوژی دیگری قدرت ایجاد شور و هیجان در جامعه دارد و تاریخ نشان داده است که می‌تواند تبدیل به یک نیروی قوی شود. ناسیونالیسم با ایجاد غیریت‌سازی و یکدست‌سازی نیرو‌ها و همگن‌کردن آنها تقویت می‌شود که در این میان تکثرها و تنوع‌ها نادیده انگاشته یا طرد می‌شود. اما ناسیونالیسم همان میهن‌دوستی نیست. ویرولی در کتاب «برای عشق به میهن» بین این‌ دو تمایز قائل است. او در این کتاب مدعی است که می‌توان میهن‌دوست بود، اما به دامن ناسیونالیسم نیفتاد. می‌توان دغدغه میهن داشت و دل‌نگران وطن بود، اما ایدئولوژی ناسیونالیستی را نپذیرفت. میهن‌دوستی و ناسیونالیسم دو جهان متفاوت را ترسیم می‌کنند. در رویکرد ناسیونالیستی، هرچه مربوط به میهن است، با همه ضعف‌ها و کاستی‌هایش پذیرفته و چه‌بسا پرستیده می‌شود؛ درحالی‌که در وطن‌دوستی، برای عشق به وطن باید با ناکارآمدی و نادرستی‌های موجود در وطن مبارزه کرد؛ چون وطن‌ برای ما مهم است و نباید از ناعدالتی‌ها و ناآزادی‌های موجود در آن چشم‌پوشی کرد. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

“Don’t say that Qasim as Imam Mahdi!” So I tell you that “Then show me who is more worthy to be Imam Mahdi? Who told you that Qasim not The Imam Mahdi? Do you have any proof? Show me the evidences.” Why are more and more people claiming this?

لوکاشنکو: برخی حقایق به تدارک احتمالی غرب برای تجاوز به روسیه و بلاروس اشاره دارندرئیس جمهور بلاروس امروز سه شنبه گفت، برخی حقایق به تدارک احتمالی غرب برای تجاوزگری علیه مینسک و مسکو اشاره دارند.

پنجمین روز از نبرد روسیه و اوکراین/ اروپایی‌ها تازه به فکر ارسال سلاح به اوکراین افتاده‌اند/ ستون کشی جدید ارتش روسیه برای حمله نهایی به کی‌یف +نقشه و تصاویرپنجمین روز از نبرد روسیه و اوکراین/ ستون کشی جدید ارتش روسیه برای حمله نهایی به کی‌یف پس از گذشت ۴ روز دولت های اروپایی تازه به فکر ارسال کمک های نظامی به اوکراین افتاده‌اند. آخرین تحولات لحظه به لحظه اوکراین را اینجا بخوانید:

بازگشت باقری به وین؛ برای توافق یا پافشاری بر 'خطوط قرمز'؟ | DW | 28.02.2022سخنگوی وزارت خارجه ایران گفت، علی باقری به وین بازگشته است تا اعلام کند جمهوری اسلامی از 'خطوط قرمز' خود عبور نمی‌کند و بهتر است طرف‌‌های غربی مذاکرات را 'کش' ندهند. اروپا و آمریکا نیز هشدار مشابهی به ایران داده‌اند.

"قالیباف" به امیکرون مبتلا شد- اخبار مجلس و دولت ایران - اخبار سیاسی تسنیم | Tasnim«قالیباف» به اُمیکرون مبتلا شد تست کرونای رئیس مجلس مثبت شده است و در حال حاضر در قرنطینه به سر می‌برد در زمانهای حساس جناب سردار مشکل دار میشن حقیقتا خوشحالمون کردین به درک

اعضای پیشگام هلال احمر ترکیه به مرز اوکراین رسیدندتیم‌های پیشگام هلال احمر ترکیه برای رساندن کمک‌های بشردوستانه به اوکراین به مرز جنوب غربی این کشور رسیدند. - خبرگزاری آناتولی

بانک مرکزی روسیه نرخ بهره را به 20 درصد افزایش دادبانک مرکزی روسیه نرخ بهره را از 9.5 درصد به 20 درصد افزایش داد