ترامپ یا بایدن؛ پیشگویان درباره نتیجه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا چه می‌گویند؟

28/05/1399 03:26:00 ب.ظ

ترامپ یا بایدن؛ پیشگویان درباره نتیجه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا چه می‌گویند؟ انتخابات_۲۰۲۰_آمریکا این گزارش را بخوانید 🔽

آلن لیکتمن و هلموت نورپوث که هر دو از جمله اساتید تاریخ و علوم سیاسی شناخته شده در آمریکا هستند، دو مدل برای پیش‌بینی انتخابات آمریکا طراحی کرده‌اند که تا کنون با خطایی جزيی که در مورد انتخابات سال ۲۰۰۰ رخ داده، موفق شده‌اند، نتایجی درست را به دست بدهند. هر چند آنها در سال ۲۰۱۶ میلادی در مورد پیروزی آقای ترامپ هم عقیده بودند ولی پیش‌بینی آنها در مورد نتیجه انتخابات سوم نوامبر(۱۳ آبان‌) با هم تفاوت دارد.

چرا ترامپ بازنده خواهد شد؟ آلن لیکتمن، مورخ و استاد دانشگاه تا کنون موفق شده بر پایه مدلی ۱۳ گزینه‌ای نتایج انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده را از سال ۱۹۸۴ و تا سال ۲۰۱۶ که دونالد ترامپ به کاخ سفید راه یافت، درست پیش‌بینی کند. تنها خطای جزئی مدل او زمانی رخ داد که «ال گور» همچون پیش‌بینی او آرای عمومی بیشتر را در انتخابات سال ۲۰۰۰ کسب کرد ولی در نهایت کرسی ریاست جمهوری را به «جورج دبلیو بوش» واگذار کرد.

پس از این رخداد، آقای لیکتمن مدل خود را برای پیش‌بینی نامزدی که بالاترین میزان رای الکترال را بازتنظیم کرد تا خطای احتمالی پیش‌بینی نامزد دارای بیشترین رای عمومی از میان برود. بر پایه تازه‌ترین ارزیابی او از ۱۳ معیار اساسی که ویژگی‌های فردی، جایگاه اجتماعی، موفقیت سیاسی، اقتصادی، نظامی و بین‌المللی، وقوع بحران اجتماعی و نیز وضعیت حزب حامی نامزد مورد بررسی در انتخابات‌های اخیر را در بر می‌گیرد، دونالد ترامپ تنها ۶ امتیاز مثبت دارد.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

نسل‌های جدید به آشنایی بیشتر با امام بزرگوار نیازمندند/امام را نمی‌شود تحریف کرد

رهبر انقلاب تاکید کردند: همه ما نیازمندیم با ابعاد شخصیت چندبعدی و باعظمت حضرت امام خمینی بیشتر آشنا شویم. ادامه مطلب >>

نگرانی دموکرات ها از وضعیت پست آمریکا در آستانه انتخابات ریاست جمهوری - BBC News فارسینانسی پلوسی، رییس مجلس نمایندگان آمریکا از اعضای این مجلس خواسته است تا با کوتاه کردن تعطیلات تابستانی خود به واشنگتن برگردند تا طرحی را برای حمایت از اداره خدمات پستی آمریکا به تصویب برسانند. خانم پلوسی در نامه ای به نمایندگان که یکشنبه منتشر شد، دونالد ترامپ، رییس جمهوری ایالات متحده را به 'تلاش برای اخلال در انتخابات' متهم کرد.

ترامپ: تنها راه شکست ما در انتخابات، تقلب است- اخبار آمریکا - اخبار بین الملل تسنیم - Tasnimترامپ: تنها راه شکست ما در انتخابات، تقلب است این نکته را به یاد داشته باشید؛ این تنها راه شکست ما در انتخابات است ما باید در انتخابات پیروز شویم ما نمی‌توانیم بازی کنیم؛ بیرون بروید و رای بدهید؛باید مطمئن شوید که آراء شما شمارش می‌شود Election2020

مادورو: اولین ونزوئلایی می‌شوم که واکسن کرونای روسی را می‌زند/آمریکا مانع ما برای خرید دارو استرئیس‌جمهور ونزوئلا: *اولین ونزوئلایی می‌شوم که واکسن کرونای روسی را می‌زند *من می‌خواهم این واکسن را بزنم و مثالی برای انجام این کار باشم *آمریکا مانع ما برای خرید دارو است *آن‌ها به شرکت دارویی زنگ می‌زنند و می‌گویند به ونزوئلا واکسن نفروش!

رابرت ترامپ، برادر ۷۱ ساله رئیس‌جمهوری آمریکا، درگذشت؛ پرزیدنت ترامپ: او بهترین دوستم بود🔺رابرت ترامپ، برادر ۷۱ ساله رئیس‌جمهوری آمریکا، درگذشت؛ پرزیدنت ترامپ: او بهترین دوستم بود ⚡️رابرت ترامپ، برادر کوچکتر پرزیدنت دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، شنبه شب در بیمارستانی در نیویورک درگذشت. او هنگام مرگ ۷۱ ساله بود.

بورل: آمریکا حق استفاده از مکانیسم ماشه علیه ایران را ندارد | DW | 16.08.2020مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفته است آمریکا با خروج از توافق هسته‌ای حق فعال کردن مکانیسم ماشه (فعال شدن سازوکار حل اختلاف) در قبال ایران را ندارد. مکانیسمی که معنایش بازگشت خود‌به‌خودی تحریم‌ها علیه ایران است.

شمار قربانیان ویروس کرونا در آمریکا به 172 هزار و 630 تن رسیدشمار قربانیان ویروس کرونا در آمریکا به 172 هزار و 630 تن رسید