جزییات توزیع واکسن آنفلوآنزا/میانگین سنی ابتلا و فوتی های کرونا در ایران

28/05/1399 03:12 ب.ظ

معاون بهداشت وزارت بهداشت: میانگین سنی فوتی‌های ناشی از کرونا به ۷۰.۵ سال رسیده است و ۸۲ درصد فوتی‌ها بین یک تا ۴ بیماری زمینه‌ای دارند امسال درخواست واکسن آنفولانزا به دو میلیون و ۵۰۰ هزار دوز رسیده است

به گزارش ایسنا، دکتر علیرضا رییسی در نشست خبری ویدئو کنفرانسی با خبرنگاران در پاسخ به سوالی درباره عدم رعایت پروتکل‌ها از سوی برخی صنوف، گفت: ما ۷۰۰۰ نفر نیرو داریم، اما این تعداد برای کشوری با این وسعت و با این تعداد اصناف و با اضافه شدن پروتکل‌های کرونا کم است. اینکه فکر کنیم فقط ناظرین وزارت بهداشت باید نظارت کنند، اشتباه است. باید بسیج اصناف و.. مشارکت کنند و نظارت‌های مردمی هم بسیار مهم است.

وی ادامه داد: نظارت‌های هفتگی انجام می‌شود و تقریبا هفته‌ای ۱۴ هزار بازدید مشترک در سطح کشور در حال انجام است و در هفته بالای ۱۸۰۰ تا ۲۰۰۰ واحد را پلمب می‌کنند، اما برخی از اصناف هستند که رعایت پروتکل‌ها در آن‌ها پایین است. یکی از این مراکز نانوایی‌ها هستند و بعد از آن پاساژها قرار دارند. پایانه‌های برون شهری و درون شهری مسافربری در رده سه و چهار از نظر رعایت ضعیف پروتکل‌های قرار دارند.

رییس اظهار کرد: در عین حال مراکز خوبی هم داریم. به عنوان مثال اکنون وضعیت رعایت پروتکل‌ها در بانک‌ها نسبتا خوب شده است. به جز تهران که هنوز در بانک‌ها مشکلاتی وجود دارد. جرایمی هم برای افرادی که در ادارات پروتکل‌ها را رعایت نمی‌کنند در نظر گرفته شده که از تذکر کتبی و درج در پرونده تا کسر یک سوم حقوق و تعلیق است. درباره اصناف هم تذکر، تعطیلی و پلمب جزو جرایم‌شان است. headtopics.com

رییسی درباره برگزاری نمایشگاه‌ها، تاکید کرد: هر نمایشگاهی که می‌خواهد برگزار شود، باید به صورت مجازی باشد. فقط مدیران غرفه‌ها می‌توانند حضور داشته باشند.وی در پاسخ به سوال ایسنا، درباره وضعیت توزیع واکسن آنفلوآنزا و میزان نیاز وزارت بهداشت به این واکسن برای گروه‌های پرخطر گفت: در سال گذشته کل واکسن آنفلوآنزایی که در اختیار داشتیم، ۲۵۰ هزار دوز بود.

ادامه مطلب:
isna_farsi »

مجازات‌های متخلفان پروتکل‌های بهداشتی اعلام شد + جزییاتمعاون کل وزارت بهداشت، مجازات های عدم رعایت شیوه نامه های بهداشتی که در جلسه اخیر ستاد ملی مدیریت کرونا به تصویب رسید را اعلام و تاکید کرد: ارایه خدمات از سوی دستگاه های دولتی و غیردولتی به افراد و مراجعه کنندگانی که از ماسک استفاده نکرده یا فاصله اجتماعی را رعایت نمی کنند، ممنوع بوده و متخلفین در زمینه ارایه خدمات، مجازات خواهند شد.

توزیع کارت کنکوری‌ها آغاز شدتوزیع کارت آزمون سراسری سال ۹۹ از امشب دوشنبه (۲۷ مرداد) بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور منتشر شد.

آغاز توزیع کارت کنکوری ها از فرداآغاز توزیع کارت کنکوری‌ها از فردا کارت ورود به جلسه بیش از یک میلیون ۳۹۳ هزار داوطلب آزمون سراسری سال ۹۹ از فردا سه‌شنبه ۲۸ مرداد بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار می‌گیرد.

دنیا چطور می‌تواند ۷ میلیارد نفر را واکسینه کند؟ - BBC News فارسیچرا یخچال‌ها‌، شیشه‌های واکسن و ایستگاه‌های تزریق نقش مهم و کلیدی در واکسن کرونا ایفا می‌کنند؟‌

ثبت مجوز ساخت اولین واکسن ویروس کرونا در چین- اخبار آسیا-اقیانوسیه - اخبار بین الملل تسنیم - Tasnimثبت اولین واکسن ویروس کرونا در چین رسانه رسمی چین اعلام کرد که شرکت کانسینو بیولوژیکس مجوز تاییدیه ساخت واکسن ویروس کرونا را از دولت پکن دریافت کرد CoronavirusVaccine

کرونا در ایران؛ سرنوشت نامعلوم واکسن و پافشاری بر عزاداری محرم