بیانیه مشترک پرزیدنت ترامپ و روسای جمهوری فرانسه و روسیه: درگیری‌ها در قره‌باغ کوهستانی بی‌درنگ متوقف شود

  • 📰 VOA Farsi صدای آمریکا
  • ⏱ Reading Time:
  • 57 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 26%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

رئیس‌جمهوری‌های آمریکا، فرانسه، و روسیه با انتشار یک بیانیه مشترک، ضمن محکوم کردن تشدید درگیری‌ها میان آذربایجان و ارمنستان در منطقه قره‌باغ کوهستانی، یا ناگورنو قره‌باغ، خواستار توقف فوری خصومت‌ها میان نیروهای نظامی دو طرف شدند.

شورای امنیت ملی کاخ سفید بخش‌هایی از بیانیه مشترک دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا، امانوئل مکرون رئیس جمهوری فرانسه، و ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه، در مورد درگیری‌های جاری در منطقه قره‌باغ کوهستانی را منتشر کرد. در این بیانیه رئیس‌جمهوری‌های سه کشوری که به طور مشترک ریاست گروه مینسک سازمان امنیت و همکاری اروپا را بر عهده دارند، خواستار آتش‌بس فوری و توقف درگیری‌ها شده‌اند.

در بخش‌هایی از این بیانیه که شورای امنیت ملی کاخ سفید روز پنجشنبه دهم مهر ماه در توئیتر منتشر کرد، ضمن ابراز تأسف نسبت به جان باختن افراد و بیان همدردی با خانواده‌های جان‌باختگان و زخمی‌شدگان، آمده است: «ما خواستار توقف فوری درگیری‌ها میان نیروهای نظامی ذیربط هستیم.» We, the President of the United States Donald J. Trump, President of the Republic of France Emmanuel Macron, and President of the Russian Federation Vladimir Putin, representing the Co-Chair countries of the OSCE Minsk Group,این بیانیه می‌افزاید: «ما همچنین از رهبران ارمنستان و آذربایجان می‌خواهیم که بی‌درنگ نسبت به از سرگیری مذاکرات اساسی، با حسن نیت و بدون هرگونه پیش‌شرط، تحت نظارت رؤسای مشترک گروه مینسک سازمان امنیت و همکاری اروپا، متعهد شوند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 17. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

داور زن است، صداوسیما بازی را تحریم می‌کند
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

انتخابات ریاست جمهوری آمریکا؛ مناظره اول در راه است - BBC News فارسینخستین مناظره میان دونالد ترامپ و جو بایدن، نامزدهای حزب جمهوری خواه و حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا امشب در کلیولند ایالت اوهایو برگزار می‌شود.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

اطلاع‌رسانی از وضعیت پرونده زندانیان خوب است یا بد؟
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

درهاي مدارس همچنان به روي مهاجران افغانستانی باز استوزارت کشور: در سال های اخیر، تعداد فرزندان اتباع خارجی از جمله برادران و خواهران افغانستانی ثبت نام شده در مدارس کشور مستمراً رشد داشته است و در سال تحصیلی جديد هم، با رشد ۴ و نیم درصدی صدور برگ مجوز ثبت نام حتی برای فرزندان اتباع فاقد مدرک ( غیر مجاز) مواجه هستیم. ایران، دومین کشور فلاکت‌زده‌ی جهان ❗️ مسئولین یه هول کوچک بدن تا بشیم صدرنشین جدول 🙄😒 جاویدشاه پیمان_نوین
منبع: PadDolat - 🏆 18. / 51 ادامه مطلب »

کرونا در جهان؛ شمار شهرهای دارای «وضعیت قرمز» در ایران رو به افزایش استایران هم اکنون در جدول جهانی کشورهایی که با کووید۱۹ دست و پنجه نرم می‌کنند، جایگاه سیزدهم را از لحاظ شمار مبتلایان، جایگاه دهم را در موضوع بیشترین شمار مرگ و میر و جایگاه چهارم را به عنوان کشوری با بیشترین بیمار در وضعیت بحرانی دارد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

بنیامین نتانیاهو در سازمان ملل: ایران «بزرگترین دشمن صلح در خاورمیانه» استصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. ج، اسلامی. نه ایران اسرائیل خارج از مرز های بین المللی به فلسطینان و سوریه حمله میکنه عربستان به یمن حمله میکنه ولی برزگترینش اونوقت ماییم😀 تنها چیزی که صلح رو به خاور میانه برمیگردونه ظهور هیتلری دیگر است...
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »