اطلاع‌رسانی از وضعیت پرونده زندانیان خوب است یا بد؟

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 56 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 26%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

یک روز بعد از خودکشی پدر امیرحسین_مرادی، رسانه‌های داخلی ایران، علت خودکشی را تماس رسانه‌های خارج از ایران با خانواده مرادی عنوان کردند. اما آیا واقعا چنین بوده است؟ و آیا اطلاعرسانی از وضعیت یک متهم به نفع اوست؟ گزارش pkhwshhal 👇 خبرنگاری_جرم_نیست

«هیچ قانونی نداریم که اشخاص را از صحبت کردن منع کرده باشد. الآن من با شما در حال صحبت هستم، مگر اتفاقی برای من می‌افته؟» این جملات را «بابک پاک‌نیا»، وکیل پرونده سه زندانی محکوم به اعدام در اعتراضات آبان ۱۳۹۸، در مصاحبه با تلویزیون «ایران اینترنشنال» عنوان کرده است.

ورود به موضوعاتی که به قوه قضاییه مربوط می‌شود، خط قرمز رسانه‌های داخلی است، پس در این شرایط یکی از مهم‌ترین راه‌های اطلاع‌رسانی مصاحبه مستقیم و غیرمستقیم خانواده، نزدیکان و وکلا با رسانه‌های فارسی‌زبان خارج از ایران است. «صادق لاریجانی»، رییس پیشین قوه قضاییه ایران، بهمن ماه ۱۳۸۹ در خصوص مصاحبه برخی وکلا با رسانه‌های خارجی گفته بود: «مسئله گفت‌وگو با رسانه‌های خارجی نیست. موضوع اصلی این است که برخی از وکلا به جای این که در پی حقوق موکلان خود باشند، با ایراد اتهام به سیستم قضایی و سیاسی کشور و با زیر سوال بردن نظام، در مسیر دیگری غیر از کمک کردن به موکلان خود قدم‌ برمی‌دارند که باید مسئولیت اظهارات خود را بپذیرند.

اولین سوالی که می‌توان در این ارتباط مطرح کرد، موضوعی است که بابک پاک‌نیا در مصاحبه‌های خود غیرمستقیم به آن اشاره کرد؛ آیا در قانون مجازات اسلامی اساسا مصاحبه افراد از داخل ایران با رسانه‌های خارج از کشور جرم است؟ این تنها خانم اکملی نیست که به دلیل مصاحبه محکوم به زندان شد، با نگاهی به کارنامه قوه قضاییه در سه دهه اخیر، می‌توان دید برای «مصاحبه» با رسانه‌های اصطلاحاً معاند، بارها احکام حبس طولانی‌مدت برای شهروندان صادر و اجرا شده است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 4. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

مجموع قربانیان کرونا در کشور از ۲۶ هزار نفر گذشت/۴۰۹۳ بیمار در وضعیت شدیدمجموع قربانیان کرونا در کشور از ۲۶ هزار نفر گذشت *تعداد مبتلایان جدید: ۳۵۸۲ نفر *تعداد فوت‌شدگان جدید: ۱۸۳ نفر ‌ *تعداد کل مبتلایان: ۴۵۷۲۱۹ نفر *تعداد بهبودیافتگانِ ترخیص شده: ۳۸۰۹۵۶ نفر *تعداد فوت‌شدگان: ۲۶۱۶۹ نفر
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

صدور رای پرونده رئیس سابق هلال احمر/ آغاز دادگاه‌های جرم سیاسی از آبان/ صدور حکم ۱۷ نفر در پرونده طبریسخنگوی قوه قضائیه گفت: این روزها شاهد تلاش امپراطوری رسانه‌‌ای استکبار علیه قوه قضاییه هستیم، اما جنجال‌ها و هیاهوها در اراده ما برای مبارزه با فساد خللی ایجاد نخواهد کرد و مسیر مقابله با فساد متوقف شدنی نیست.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

کویت بعد از صباح، کویت می‌ماند؟ - BBC News فارسیامیر کویت شیخ صباح جابر الصباح در سن نود و یک سالگی درگذشت. او بیش از چهارده سال زمامداری این امیرنشین را در حاشیه خلیج فارس به عهده داشت و پنجمین امیر کویت از پایان قیمومت بریتانیا بر این امیرنشین بود. حالا اين كه نوشتى رو ترجمه كن جان مادرت. ببينيم چى نوشتى نه ایران می‌شود
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

پناهجويان لسبوس؛ زندگی دراقامتگاه جديد بدتر از جهنم موریا | DW | 29.09.2020پناهجویان لسبوس را تنگ هم در چادر جا داده‌اند. بدون فضایی برای حریم خصوصی، بدون حمام یا غذای کافی. مردها در دریا خود را می‌شویند. زن‌ها از این کار ابا دارند. موریا جهنم بود ولی حالا آنها مانند زلزله‌‌زدگان در شوک‌ هستند. عامل جنگ ترکیه و اردوغان است متاسفم واقعا :( اروبائيان بايد براي بدست اوردن چنين دستاورد حقوق بشري بر خود ببالند
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

تایید درگذشت امیر کویت از سوی دیوان امیری این کشوردیوان کویت درگذشت امیر این کشور را اعلام کرد.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

شعار علیه نارندرا مودی پس از مرگ زنی در پی تجاوز گروهی در هندپیکر نیمه‌جان و برهنه او غرق در خون، با زبانی شکافته و ستون فقرات شکسته در مزرعه‌ای پیدا شد. او دو هفته پس از این حادثه بر اثر شدت جراحات جان باخت.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »