بورل: دیدار در سطح وزرا با ایران در نیویورک صورت نمی‌گیرد | DW | 21.09.2021

30/06/1400 09:06:00 ق.ظ

به گفته وزیر خارجه فرانسه باید از فرصت مجمع عمومی سازمان ملل برای دیدار وزرای خارجه کشورهای اروپایی با ایران استفاده شود. بورل اما می‌گوید چنین دیداری صورت نمی‌گیرد و به جای آن باید هرچه زودتر به مذاکرات وین بازگشت.

دیدار وزرای خارجه ایران و اروپا, مجمع عمومی سازمان ملل

به گفته وزیر خارجه فرانسه باید از فرصت مجمع عمومی سازمان ملل برای دیدار وزرای خارجه کشورهای اروپایی با ایران استفاده شود. بورل اما می‌گوید چنین دیداری صورت نمی‌گیرد و به جای آن باید هرچه زودتر به مذاکرات وین بازگشت.

به گفته وزیر خارجه فرانسه باید از فرصت مجمع عمومی سازمان ملل برای دیدار وزرای خارجه کشورهای اروپایی با ایران استفاده شود. بورل اما می‌گوید چنین دیداری صورت نمی‌گیرد و به جای آن باید هرچه زودتر به مذاکرات وین بازگشت.

پیشتر وزیر خارجه فرانسه گفته بود احتمال دارد چنین دیداری صورت بگیرد. دیپلمات‌ها در حال برنامه‌ریزی برای دیدار در سطح وزرای کشورهای شرکت‌کننده در برجام با ایران در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل در روز چهارشنبه ۲۲ سپتامبر بودند اما بورل گفته است: «[این دیدارها] بعضی سال‌ها اتفاق می‌افتد، برخی سال‌ها اتفاق نمی‌افتد. اما نکته مهم، دیدار وزرا نیست بلکه خواست همه طرف‌ها برای بازگشت به مذاکرات وین است.»

او در عین حال گفت که امروز سه‌شنبه (۲۱ سپتامبر) با وزیر خارجه جدید جمهوری اسلامی، حسین امیرعبداللهیان دیدار می‌کند و او را تشویق می‌کند که هرچه زودتر به مذاکرات وین بازگردد.به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندیدمذاکرات وین میان ایران با کشورهای فرانسه، بریتانیا، آلمان، روسیه و چین با حضور غیر مستقیم آمریکا شش دوره برگزار شد و در ماه ژوئن بدون نتیجه متوقف شد. هدف این مذاکرات بازگشت ایران و آمریکا به توافق برجام است.

ادامه مطلب:
DW فارسی »

آخرین وضعیت حمید نوری در زندان سوئد از زبان فرزندش- فیلم گزارش تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

وزیر خارجه فرانسه فعلا برود گند لغو قراردادهای نظامی فرانسه با این و آن را جمع کند مذاکرات با ایران را بگذارد همانجا که رستم گذاشت

وزیر انرژی سعودی: باید از دست‌یابی ایران به سلاح هسته‌ای جلوگیری کردشاهزاده عبدالعزیز بن سلمان، وزیر انرژی سعودی، روز دوشنبه، در سخنرانی خود در نشست آژانس بین‌المللی انرژی هسته‌ای در وین ضمن تاکید بر نگرانی پادشاهی عربی

هزاران مهاجر برای رسیدن به آمریکا در رودخانه مرزی به آب زدندآنها پس از گذشتن از راه‌های دشوار به مکزیک رسیده‌ و اکنون با پای پیاده از رود مرزی ریو گرانده در شمال این کشور می‌گذرند تا به شهر دل ریو در خاک آمریکا برسند.

انتخابات آلمان؛ نگاهی به مسئله کودکان بی‌بضاعت و شکاف اجتماعی رو به رشد«شمار رأی‌دهندگان این منطقه خیلی کم است و خیلی از ساکنان اینجا کمک‌هزینه دولتی می‌گیرند و برای همین سیاستمداران می‌دانند که چنین مناطقی منفعتی برایشان ندارد.» کودکان یک ملّت سرمایه‌های واقعی آن ملّت هستند. آینده یک ملّت از لحاظ پیشرفت علمی، فرهنگی، اقتصادی، سیاسی و...، به کودکان آن ملّت بستگی دارد. حمایت عملی مالی از کودکان در آموزش و تربیت، سلامتی، امنیت و رفاه نسبی، مخصوصا' از کودکان بی بضاعت، «نشانه متمدن بودن آن حکومت است»،...،.

سفر هیات بلندپایه آمریکایی به وین برای شرکت در کنفرانس آژانس؛ امیرعبداللهیان به نیویورک می‌رودیک هیات بلندپایه از سوی ایالات متحده برای شرکت در کنفرانس آژانس بین المللی انرژی اتمی عازم وین است. در همین حال، وزارت امور خارجه ایران می‌گوید که حسین امیرعبداللهیان به نیویورک سفر خواهد کرد. SIVareStillLeftBehind رژیم شیعی آخوندی سپاهی بداند نرمش های قهرمانانه نکند آینده اش تَباه و ویرانی است. در راه رژیم هایی همچون شوروی سابق و نازیست ها گام برداشته اند 😎

'لغو تحریم ها درازای بازگشت به تعهدات هسته ای'؛ پیشنهاد وزیرخارجه انگلیس به امیرعبداللهیانوزارت امور خارجه انگلیس در بیانیه ای به موضوعاتی اشاره کرد که قرار است وزیر خارجه این کشور در دیدار با همتای ایرانی خود در نیویورک به آن ها بپردازد. یعنی قیمت اجناس مخصوصاً دیسک و صفحه کلاچ میشه ارزانتر بشه یا نه؟؟😁😁✋✋✋ ما هم میگیم بازگشت به تعهدات هسته ای در ازای لغو تحریم ها، به نظر من تا طرف مقابل اقدام موثری در قبال لغو تحریم ها انجام نداده ما نباید قدم از قدم در مقابل خواسته آن بد عهد ها برداریم.

واکنش‌ها به هشتگ اشتباهی «رئیسی جلاد 67» خبرگزاری وابسته به سپاهخبرگزاری «تسنیم» در توییتی که از جلسه هیئت دولت ایران منتشر کرد، «به اشتباه» از هشتگی استفاده کرد که توسط مخالفان جمهوری اسلامی ترند شده بود. این توییت پس Release Afghanistan's property. Release the orphans rights. International community ! In Which grave did you sleep ? Afghanistan is dying. the UN ! where are u ? UnfreezeAfgMoney

جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفته وزرای خارجه بریتانیا، چین، فرانسه، آلمان و روسیه قراری برای ملاقات با وزیر خارجه جمهوری اسلامی در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل ندارند.سعودی نسبت به عدم پایبندی ایران به تعهداتش و عدم شفافیت در برنامه هسته‌ای، گفت: «باید از دست‌یابی ایران به سلاح هسته‌ای جلوگیری کرد.آمریکا قصد دارد مهاجران ورودی را با هواپیما به هائیتی برگرداند.کانونی است در فرانکفورت آلمان که به کودکان کم‌بضاعت کمک می‌کندو در این کانون به بچه‌ها ناهار می‌دهند و در انجام تکالیف کمکشان می‌کنند.

پیشتر وزیر خارجه فرانسه گفته بود احتمال دارد چنین دیداری صورت بگیرد. دیپلمات‌ها در حال برنامه‌ریزی برای دیدار در سطح وزرای کشورهای شرکت‌کننده در برجام با ایران در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل در روز چهارشنبه ۲۲ سپتامبر بودند اما بورل گفته است: «[این دیدارها] بعضی سال‌ها اتفاق می‌افتد، برخی سال‌ها اتفاق نمی‌افتد.» Advertisement وزیر انرژی سعودی با ابراز نگرانی ریاض نسبت به عدم پایبندی ایران به توافقنامه‌های بین المللی و همچنین عدم شفافیت تهران در تعامل با آژانس انرژی اتمی این اقدامات را «تهدیدآمیز» توصیف کرد. اما نکته مهم، دیدار وزرا نیست بلکه خواست همه طرف‌ها برای بازگشت به مذاکرات وین است.» او در عین حال گفت که امروز سه‌شنبه (۲۱ سپتامبر) با وزیر خارجه جدید جمهوری اسلامی، حسین امیرعبداللهیان دیدار می‌کند و او را تشویق می‌کند که هرچه زودتر به مذاکرات وین بازگردد. این نشست با سخنرانی دبیرکل سازمان ملل متحد و سپس دبیرکل آژانس آغاز شد و پس از آن نمایندگان ایران، سعودی، اسلوونی، روسیه، چین، فرانسه و ایالات متحده سخنرانی کردند. به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید مذاکرات وین میان ایران با کشورهای فرانسه، بریتانیا، آلمان، روسیه و چین با حضور غیر مستقیم آمریکا شش دوره برگزار شد و در ماه ژوئن بدون نتیجه متوقف شد. اما دنیل شرودر، مدیر کانون فرانکفورت می‌گوید سیاستمداران این خانواده‌ها را فراموش کرده‌اند.

هدف این مذاکرات بازگشت ایران و آمریکا به توافق برجام است. مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی در این باره گفت: «ما می‌خواهیم موضوعات فوری مربوط به برنامه هسته‌ای ایران را به زودی در تهران مورد بحث قرار دهیم. به گفته جوزپ بورل، پس از انتخابات ریاست جمهوری در ایران و روی کار امدن ابراهیم رییسی، او درخواست کرده که مذاکرات وین قدری به تعویق بیفتد تا"همه چیز درباره این پرونده بسیار حساس" بهتر مورد بررسی قرار بگیرد. دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید بورل ادامه داد: «تابستان دیگر تمام شده و ما انتظار داریم که گفت‌وگوها هرچه زودتر در وین از سر گرفته شود. اسلامی با انتقاد از آنچه «بی‌عملی سازمان ملل و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی» در برخورد با عملیات تخریبی علیه تاسیسات هسته‌ای ایران، گفت: «آژانس فوراً به این موضوع توجه کند تا هم از تاسیسات هسته‌ای در برابر چنین اقدامات یا تهدیدهایی محافظت و هم از اعتبار خود صیانت کند.» ژان لیو لو دریان، وزیر خارجه فرانسه روز دوشنبه گفته بود که مذاکرات وین باید هرچه زودتر از سر گرفته شود. او اضافه کرد: «ما باید این هفته از فرصت استفاده کنیم تا گفت‌وگوها را مجددا از سر بگیریم. مشکل کشف مواد رادیواکتیو در یکی از سه سایت اتمی اعلام نشده ایران به مهمترین چالش در روابط میان تهران و آژانس تبدیل شده است. او حالا به کانون رو آورده است و می‌گوید: «این کانون شما را دلگرم نگاه می‌دارد، چون اینجا درخواستتان یا رد می‌شود یا قبول.

ایران نیز باید آماده باشد تا هرچه سریعتر به مذاکرات بازگردد و نمایندگانش را برای این مذاکرات معرفی کند.» نماینده جمهوری اسلامی در سازمان ملل به پرسش خبرگزاری رویترز درباره این موضوع پاسخ نداده است.. .