به دلیل هراس از گسترش آتش‌ سواحل استرالیا تخلیه می‌شود | DW | 02.01.2020

12/10/1398 02:59 ب.ظ

مقامات استرالیا نگران شکل‌گیری یک موج تازه گرمای شدید در جنوب شرق این کشور هستند. از ده‌ها هزار گردشگر خواسته شده ظرف ۴۸ ساعت آینده سواحل جنوب شرقی را ترک کنند اما شعله‌های آتش‌ و درختان واژگون شده جاده‌ها را مسدود کردند.

مقامات استرالیا نگران شکل‌گیری یک موج تازه گرمای شدید در جنوب شرق این کشور هستند. از ده‌ها هزار گردشگر خواسته شده ظرف ۴۸ ساعت آینده سواحل جنوب شرقی را ترک کنند اما شعله‌های آتش‌ و درختان واژگون شده جاده‌ها را مسدود کردند وضعیت اضطراری در این ایالت، روز جمعه برای هفت روزه دیگر تمدید شده است. وزارت حمل و نقل استرالیا اعلام کرده منطقه‌ای در امتداد ۲۵۰ کیلومتر از ساحل جنوبی ایالت نیو ساوت ولز باید خالی از سکنه شود.

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید

بر اساس پیش‌بینی‌ وضعیت هواشناسی دمای هوا دوباره به بیش از ۴۰ درجه سانتیگراد خواهد رسید و وزش باد گرم شدید که می‌تواند شعله‌های آتش را گسترش دهد، بیشتر خواهد شد. درجه حرارت در برخی از مناطق گرفتار آتش تا صدها درجه سانتیگراد می‌رسد و پیش رسیدن شعله‌های آتش نفس هر جانداری را می‌گیرد.

مأموران آتش‌نشانی با سرکشی به کمپ‌های گردشگری و هتل‌ها به گردشگران گوشزد می‌کنند که باید ظرف ۴۸ ساعت منطقه را ترک کنند. پس از آتشسوزی ویرانگر هفته گذشته بسیاری از گردشگران آماده ترک این منطقه هستند. به گفته مقامات محلی حداقل هفت نفر در شب سال نو در ایالت ولز نیو ساوت ولز جان باختند که یکی از آنها یک آتش‌نشان داوطلب بوده است. یک نفر دیگر هنوز مفقود است. headtopics.com

اما خروج از محدود‌ه‌ای که مقامات استرالیا در آن وضعیت اضطراری اعلام کردند، آسان نیست. بسیاری از بزرگراه‌ها و جاده‌های به دلیل ادامه آتش‌سوزی یا سقوط درختان مسدود شدند.

ادامه مطلب:
dw_persian »

بازداشت مجدد محمد فرمانیان، از فعالان مدنی تهران پیش از ۵ دی‌🖐🖐🌹🌹🥺🥺 ممنون از حمایتهای شما بعد از گذشت این سالها خاطره ای تلخ زنده شد برام و هنوز هم پایدار و استوار جان میدهم برای ایران عزیزم

حشد شعبی از هوادارانش خواست از اطراف سفارت آمریکا در بغداد متفرق شوندمعترضانی که مقابل محوطه ساختمان سفارت آمریکا تحصن کرده‌اند روز چهارشنبه بار دیگر با آتش زدن پرچم‌های آمریکا و سر دادن شعارهایی چون «آمریکا شیطان بزرگ است» سعی داشتند خود را به ساختمان سفارت نزدیک کنند که با شلیک گاز اشک آور از سوی نیروهای امنیتی آمریکا مواجه شدند. معترضان؟ 😳😂😂 مزدوران رژیم خبیث ملاها ، درست تر است، نه؟ 🤨 دستشون درد نکنه ...از خجالتشون در میایم😜😜😜😜 حشد الشعبی از هوادارانش خواست از اطراف سفارت آمریکا در بغداد متفرق شوند جزئیات بیشتر: سفارت_آمریکا حشد_الشعبی

نگرانی فعالان اصول‌گرا از 'بریدن و جداشدن سریع مردم از نظام' | DW | 02.01.2020گروهی از فعالان اصول‌گرا در نامه‌ای سرگشاده به رهبر جمهوری اسلامی نسبت به 'بریدن سریع و جداشدن' مردم از نظام دینی در ایران هشدار داده‌اند. آنها می‌گویند اگر 'اصلاحات بنیادین و ساختاری' انجام نشود 'اضمحلال نظام' قطعی است. این گروهی از فعلان اصولگرا تازه یادشون اومده مردمی هم وجود داره در ایران ؟؟ اینا که مردم هر شکایتی میکردن که میگفتن خوب کاری کردن اون اشتباه‌رو مرتکب شدن و حتی خیلی جاها گفتن به اون اشتباهات افتخار هم میکنن !!! به رفیقاتون بگید ، خر ، همون مادرِ بدتر از خودشونه تازه یادشون افتاده که چه کردند با این مملکت الحق که فردوسی بزرگ حال جمهوری اسلامی رو خوب شرح کرده هنر خوار شد جادویی ارجمند نهان راستی آشکارا گزند ندانست خود جز بدآموختن به جز کشتن و غارت و سوختن... دیگه دیره ..

شبه‌نظامیان عراقی هوادار ایران دومین در ورودی سفارت آمریکا را نیز آتش زدندشبه‌نظامیان هوادار ایران که به همراه فرماندهانشان در اعتراض به حمله هوایی آمریکا به مواضعشان در عراق دَرِ سفارت؟؟؟؟؟ شبه نظامیان هوادار ایران ؟؟؟؟ آقایان بی غیرت سعودی، اینها مردم با غیرت عراق هستند که در مقابل اهانت آمریکا به تمامیت ارضی کشورشان شرافتمندانه اعتراض می کنند. تا بگویند عراقی ها مانند سعودی ها گاو شیرده نیستند. چرا به شعور مخاطب توهین میکنید؟ اینقدر تا حالا آمریکا و اینجوری تحقیر نشده بود؟!!!

معترضان عراقی دومین درب سفارتخانه آمریکا را آتش زدند

ثبت درخواست بسته معیشتی از امشبثبت درخواست بسته_معیشتی | زمان ثبت درخواست دریافت بسته حمایت معیشتی برای افرادی که در فهرست یارانه بگیران نقدی (۴۵ هزار و ۵۰۰ تومان) نیستند و درخواست خود را در مهلت مقرر در کد دستوری ۶۳۶۹* ثبت کرده اند، آغاز شد.