بازداشت مجدد محمد فرمانیان، از فعالان مدنی تهران پیش از ۵ دی‌

10/10/1398 04:30 ب.ظ

یک منبع مطلع به ایران وایر خبر داد در تاریخ دوم دی ماه ۱۳۹۸ و در آستانه برگزاری چهلمین روز از جان‌باختن معترضان آبان‌ماه «محمد_فرمانیان» از فعالان مدنی ساکن تهران مجددا بازداشت شده است. اعتراضات_پاییز_۹۸ اعتراضات_سراسری

این منبع مطلع گفت: «آن شب محمد رفته بود از سوپرمارکت محله خرید کند. موقع بازگشت، وقتی زنگ در خانه را می‌زند و برادرش در را باز می‌کند، متوجه می‌شود دو پژو سیاه رنگ در مقابل خانه پارک شده‌اند.

ماموران، او و خریدهایش را با زور به داخل ماشین برده و خانواده‌اش را تهدید کرده‌اند که در صورت سر و صدا کردن، آن‌ها هم بازداشت خواهند شد.»متولد ۱۳۶۷ در تهران و دارای مدرک کارشناسی ارشد در رشته صنایع است. او که در سال ۱۳۸۸ و پس از اعتراضات پرمناقشه ریاست جمهوری هم بازداشت شده بود، پیش از این و در تاریخ پنجم آذر ۱۳۹۸ توسط نیروهای اطلاعات سپاه بازداشت و در پی رسانه‌ای شدن خبر بازداشتش، با وثیقه ۳۰۰ میلیون تومانی به صورت موقت از زندان آزاد شد.

منبع نزدیک به خانواده این فعال مدنی به «ایران‌وایر» می‌گوید: «وکیل به سختی توانسته است او را در زندان اوین ملاقات کند. گویا اتهامش این است که برای فراخوان پنجم دی فعالیت می‌کرده و با گروه‌های مخالف نظام ارتباط داشته است.»

وکیل فرمانیان به خانواده او گفته است تنها اسناد ارایه شده برای این اتهامات، تصاویری از حضور او بر مزار جوانان جان باخته در اعتراضات آبان ۱۳۹۸ هستند.

ادامه مطلب:
iranwire »

ممنون از حمایتهای شما بعد از گذشت این سالها خاطره ای تلخ زنده شد برام و هنوز هم پایدار و استوار جان میدهم برای ایران عزیزم 🖐🖐🌹🌹🥺🥺

تشکر پوتین از ترامپ به خاطر جلوگیری از حمله تروریستی

دره فرحزاد از وجود معتادان پاکسازی شده است/ ۴۰۰ نفر از معتادان را تحویل کمپ‌ها دادیمدادستان تهران با بیان اینکه دره فرحزاد از وجود متعادان پاکسازی شده است، گفت: دستگاه‌ها به وظایف قانونی خود برای ایجاد آرامش و امنیت جامعه تلاش کنند. کمپ هم از هرکدومشون ۴۰۰ هزار تمن میگیره ولشون میکنه و این داستان ادامه دارد چه کار به کارشان دارید بگذارید حالشان را بکنند

یونیسف: ثبت بیش از ۱۷۰ هزار نقض فاحش حمایت از حقوق کودکان در ۱۰ سالنقض فاحش کنوانسیون حمایت از کودکان شامل مواردی همچون کشتن و نقص عضو کودکان، استفاده از کودکان در درگیری‌های نظامی توسط گروههای مسلح، خشونت جنسی علیه کودکان، حمله به مدارس و بیمارستانها، ربودن کودکان و ممانعت از رسیدن کمک‌های انسان‌دوستانه به آن‌ها می‌شود. سالانه ۲۰۰ هزار کودک در انگلیس سقط می شوند به اسم آزادی زنان. جمع کنین این دکون دستگاههای حقوق بشریتونو.

اخباری از خروج سفیر آمریکا از بغداداخباری از خروج سفیر آمریکا از بغداد العربیه مدعی شد سفیر آمریکا در عراق این کشور را ترک کرده است؛ اخباری که بغداد درباره آن نظری نداده است.

وزیر خارجه آمریکا با مقامات اسرائیل، امارات و عربستان گفت‌وگو کرد؛ حمله دفاعی اخیر آمریکا علیه تهدیدهای ناشی از ایران یکی از محورهای گفت‌وگووزیر خارجه ایالات متحده با دبیرکل سازمان ملل، ولیعهد عربستان، ولیعهد ابوظبی و نخست‌وزیر اسرائیل، در رابطه با حملات روز جمعه به نیروهای ائتلاف و حمله دفاعی آمریکا علیه تهدیدهای ناشی از ایران به عراق و

آیا یک خانواده فقیر از پس هزینه تهیه یک وعده املت در روز برمی‌آید؟