معترضان عراقی دومین درب سفارتخانه آمریکا را آتش زدند

31/12/2019 06:15:00 ب.ظ

آمریکا, آمریکا

معترضان عراق ی دومین درب سفارتخانه آمریکا را آتش زدند

31.12.2019بغداد/ خبرگزاری آناتولیهواداران شبه نظامیان حشدالشعبی دومین درب ورودی سفارتخانه ایالات متحده آمریکا در بغداد، پایتخت عراق را شکسته و به آتش کشیدند.درحالیکه حضور معترضان در محوطه اطراف محل سفارت ادامه دارد، هواپیماها اقدام به شکستن دیوار صوتی کردند.

از سوی دیگر نیروهای وابسته به دولت عراق نیز در منطقه مستقر شده‌اند.گفتنی است صدها تن از هواداران گروه شیعی حشد الشعبی صبح امروز در اعتراض به حمله آمریکا به مواضع گروه کتائب حزب الله در عراق و سوریه، درب ورودی ساختمان سفارتخانه ایالات متحده در منطقه سبز بغداد را شکسته و وارد آن شدند.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »

اعتراض‌های گسترده و سرکوب شدید در ایران؛ شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان دعوت به اعتصاب کرد

صدا و سیمای جمهوری اسلامی می‌گوید در اعتراضات یک هفته گذشته تاکنون و بر اساس آمار غیررسمی دست‌کم ۴۱ نفر جان خود را از دست داده‌اند. ادامه مطلب >>

حمله معترضان عراقی به سفارت آمریکا در بغدادصدها نفر در اعتراض به حمله آمریکا به مواضع حشد الشعبی در مقابل سفارت این کشور در بغداد، پایتخت عراق تجمع کردند.

معترضان عراقی وارد سفارتخانه آمریکا در بغداد شدندمعترضان عراق ی وارد سفارتخانه آمریکا در بغداد شدند معترضان عراقی دیوار ساختمان سفارتخانه آمریکا در بغداد را به آتش کشیدند. ماموریت سازمان_ملل تعدادی از کارمندان خود در منطقه سبز بغداد را تخلیه کرد. گردان‌های حزب‌الله عراق: تا بسته شدن سفارت آمریکا در بغداد در مقابل آن تحصن خواهیم کرد.

تجمع اعتراض‌آمیز تظاهرکنندگان عراقی مقابل درب ورودی سفارت آمریکاتظاهر کنندگان عراق ی مقابل درب ورودی سفارت آمریکا در بغداد تجمع کرده و خواستار بسته شدن آن و اخراج آمریکا یی­‌ها از عراق شدند.

ایران حمله آمریکا به شبه نظامیان عراقی را «مصداق بارز تروریسم» خواندابومهدی مهندس از فرماندهان بلند پایه نیروهای حشد الشعبی نیز در واکنش به حملات آمریکا به سه پایگاه این نیروها در استان الانبار عراق گفت که آمریکا باید برای این اقدام منتظر پاسخی «سخت و بی رحمانه» باشد. ایران نه بلکه جمهوری اسلامی، ایران در واقع از این حمله بسیار خوشحال شد 🤣🤣🤣 عجب .بعد کشتن ۱۵۰۰نفر از مردم بیگناه اسمش چیه

تجاوز نظامی آمریکا به خاک و نیروهای عراقی مصداق بارز تروریسم و به شدت محکوم استواکنش ایران به حمله آمریکا به پایگاه‌های حشد شعبی سخنگوی وزارت امور خارجه: تجاوز نظامی آمریکا به خاک و نیروهای عراق ی مصداق بارز تروریسم و به شدت محکوم است آفرین آفرین تروریست که خود تویی وجدانن این داره این حرفها ب کی میزنه

اهتزاز پرچم حشدالشعبی در سفارت آمریکا توسط معترضان عراقی/ حضور وزیر کشور عراق در میان تظاهرکنندگان/ زخمی شدن ۲۰ معترض در تیراندازی نیروهای گارد سفارت آمریکا/ اتهام‌زنی سناتور آمریکایی به ایرانتظاهر کنندگان عراق ی در مراسم تشیییع شهدای حشدالشعبی به نشانه محکومت نقض حاکمیت این کشور توسط آمریکا ، مقابل سفارت ایالات متحده در بغداد تجمع کرده و شعارهای ضد آمریکا یی سر دادند. یعنی دوباره اجازه دادند بهشون تیر اندازی کنند.

هواداران شبه نظامیان حشدالشعبی دومین درب ورودی سفارتخانه آمریکا در عراق را به آتش کشیدند.ایران حمله آمریکا به شبه نظامیان عراقی را «مصداق بارز تروریسم» خواند به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس معترضان شعار «مرگ بر آمریکا» سر می‌دهند و تلاش می‌کنند وارد ساختمان سفارت شوند.31.به گزارش ایلنا به نقل از المیادین،‌ تظاهر کنندگان عراقی مقابل درب اصلی سفارت آمریکا در بغداد تجمع کرده و خواستار تعطیلی این سفارت و اخراج نیروهای آمریکایی از عراق شدند.

31.12. گفته می‌شود تظاهرکنندگان دوربین‌های سفارت را شکسته‌اند.2019 بغداد/ خبرگزاری آناتولی هواداران شبه نظامیان حشدالشعبی دومین درب ورودی سفارتخانه ایالات متحده آمریکا در بغداد، پایتخت عراق را شکسته و به آتش کشیدند. معترضان عراقی دیوار ساختمان سفارتخانه آمریکا در بغداد را به آتش کشیدند. درحالیکه حضور معترضان در محوطه اطراف محل سفارت ادامه دارد، هواپیماها اقدام به شکستن دیوار صوتی کردند. با این وجود نیروهای عراقی در مقابل درب سفارت حضور یافته‌اند و تلاش می‌کنند مانع ورود معترضان به داخل ساختمان شوند. از سوی دیگر نیروهای وابسته به دولت عراق نیز در منطقه مستقر شده‌اند.

گفتنی است صدها تن از هواداران گروه شیعی حشد الشعبی صبح امروز در اعتراض به حمله آمریکا به مواضع گروه کتائب حزب الله در عراق و سوریه، درب ورودی ساختمان سفارتخانه ایالات متحده در منطقه سبز بغداد را شکسته و وارد آن شدند. بر اساس این گزارش حمله کنندگان به سفارت آمریکا بخشی از شرکت کنندگان در مراسم تشییع جنازه بیست و پنج نفری بودند که در جریان حمله هوایی یکشنبه شب آمریکا به پایگاه شبه نظامیان تحت حمایت ایران در استان الانبار کشته شدند. کتائب حزب الله، از گروه های حشد الشعبی عراق هفته پیش پایگاه متعلق به ائتلاف به رهبری آمریکا در کرکوک را هدف قرار داد. در پی پرتاب نزدیک به 30 راکت توسط این گروه، یک شهروند آمریکایی کشته و چهار نفر دیگر از آنها به همراه دو نظامی عراقی زخمی شدند. فرانس پرس در گزارش خود آورده است که بخش عمده‌ای از تظاهرکنندگان لباس فرم شبه نظامیان حشد شعبی را به تن دارند و تعدادی زن در میان آنها دیده می‌شود که پرچم‌های عراق و گروه‌های وابسته به نیروهای مردمی عراق را در دست دارند. پس از آن، آمریکا 5 موضع کتائب حزب الله در عراق و سوریه را بمباران کرد. در این حملات حداقل 28 تن کشته و بیش از 55 نفر زخمی شدند. عبارت «پارلمان باید نیروهای آمریکایی را از کشور خارج کند در غیر این صورت ما خودمان این کار را خواهیم کرد» و «سفارت آمریکا در بغداد باید تعطیل شود» از جمله این شعارها عنوان شده است.

برخی منابع از کشته شدن دست‌کم 4 فرمانده محلی کتائب حزب الله در این حملات خبر داده‌اند. . واشنگتن به موجب توافق همکاری با بغداد پیش از این بیش از پنج هزار نیروی نظامی را در عراق مستقر کرده‌ است.