بحران سیاسی در ایتالیا؛ نخست‌وزیر استعفا می‌کند

29/05/1398 05:54:00 ب.ظ

جوزپه کونته، نخست وزیر ایتالیا، پس از حمله‌ای شدید به ماتئو سالوینی، وزیر کشور، به سنای ایتالیا گفت که استعفا خواهد کرد. آقای کونته گفت ماتئو سالوینی 'با بی‌مسئولیتی' و برای 'منافع شخصی و حزبی' یک بحران سیاسی تازه در ایتالیا ایجاد کرده است.

جوزپه کونته، نخست وزیر ایتالیا، پس از حمله‌ای شدید به ماتئو سالوینی، وزیر کشور، به سنای ایتالیا گفت که استعفا خواهد کرد. آقای کونته گفت ماتئو سالوینی 'با بی‌مسئولیتی' و برای 'منافع شخصی و حزبی' یک بحران سیاسی تازه در ایتالیا ایجاد کرده است. پنجره همرسانی را ببندید EPA Image caption جوزپه کونته (راست) در حالی از ماتئو سالوینی انتقاد...

پنجره همرسانی را ببندید EPA Image caption جوزپه کونته (راست) در حالی از ماتئو سالوینی انتقاد می‌کرد که آقای سالوینی کنارش نشسته بود جوزپه کونته، نخست وزیر ایتالیا، پس از حمله‌ای شدید به ماتئو سالوینی، وزیر کشور، به سنای ایتالیا گفت که استعفا خواهد کرد.

آقای کونته گفت ماتئو سالوینی"با بی‌مسئولیتی" و برای"منافع شخصی و حزبی" یک بحران سیاسی تازه در ایتالیا ایجاد کرده است. او گفت آقای سالوینی کارکرد دولت را مختل کرده و افزود"من از این فرصت استفاده می‌کنم تا استعفایم را تقدیم رئیس جمهوری کنم."

آقای سالوینی، رهبر حزب دست‌راستی و ضد مهاجرت"لیگ شمال" از پارلمان ایتالیا در خواست رای عدم اعتماد به آقای کونته را ایتالیا را داده است.

ادامه مطلب:
BBC NEWS فارسی »

Iranwire.com on Instagram‎: '⚡️ کنترل-زد؛ موضوع این هفته: جنسیت زدگی آموزش و لزوم یادگیری تفکر انتقادی⁠ ⁠ 🔹 لایو اینستاگرام ایران‌وایر⁠ ⁠ 🔺مجری: شادیار عمرانی روزنامه‌نگار و پژوهشگر ⁠ ⁠ جمعه‌ها ساعت ٨ شب به‌وقت تهران⁠ ⁠ 🔸مهمان این هفته: حدکتر سعید پیوندی؛ جامعه شناس و استاد دانشگاه لورن ⁠ ⁠ ضمیمه (https://zamimeh.org/) ⁠ ⁠ @Zamimehorg⁠ ⁠ #اعتصابات_سراسری #مهسا_امینی #کنترل_زد #سکسیسم'‎

344 Likes, 3 Comments - Iranwire.com (@iranwire) on Instagram‎: '⚡️ کنترل-زد؛ موضوع این هفته: جنسیت زدگی آموزش و لزوم �...'‎ ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

پایان روزهای خوش؛ زیان ثروتمندان و برندهای لوکس از بحران هنگ‌ کنگهمزمان با شدت‌گیری جنگ تجاری میان آمریکا و چین، وقوع اعتراضاتی که ۱۰ هفته پیاپی ادامه داشته، اقتصاد هنگ‌ کنگ را زمین‌گیر کرده است.

ملی‌گرایی هندی عامل تشدید بحران کشمیراختلاف بر سر کشمیر از مهم‌ترین مسائلی است که از پایان حکومت استعماری بریتانیا در شبه قاره هند در سال ۱۹۴۷ تا‌کنون در جریان بوده و کماکان حل‌نشده باقی مانده است. یادداشتی از سعید باقری، پژوهشگر حقوق بین‌الملل

بحران کشمیر؛ گفتگوی تلفنی دونالد ترامپ با رهبران هند و پاکستانرئیس جمهور آمریکا: دربارهٔ تجارت، شراکت استراتژیک و از همه مهمتر برای هند و پاکستان، برای کاهش تنش‌ها در کشمیر گفتگو کردیم.

رئیس اجرایی هنگ‌کنگ خواستار 'ادامه آرامش' و گفتگو برای خروج از بحران شددر پی راهپیمایی بزرگ و آرام ضد دولتی در هنگ‌کنگ، کری لم، رئیس اجرایی این سرزمین ابراز امیدوار کرده است که راهپیمایی مسالمت‌آمیز این هفته نشانه 'بازگشت آرامش' و راهگشای گفتگو با 'معترضان مخالف خشونت' به منظور برون رفت از بحران کنونی باشد.

رییس اجرایی هنگ‌کنگ خواستار مذاکره برای خروج از بحران شدکری_لم، رییس اجرایی هنگ‌کنگ، ابراز امیدواری کرد که تظاهرات مسالمت‌آمیز در این شهر، آغازی برای برقراری آرامش، مذاکره و «خروجی» برای بحران هنگ‌کنگ باشد.

نخست وزیر ایتالیا اعلام کرد که از سمت خود استعفا می دهدنخست وزیر ایتالیا اعلام کرد که از سمت خود استعفا می دهد