بحران کرونا؛ مراسم حج امسال برای خارجیان لغو شد | DW | 23.06.2020

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 40 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 19%
  • Publisher: 63%

به دلیل نگرانی از افزایش شیوع کرونا، امسال فقط تعداد محدودی از شهروندان ساکن عربستان می‌توانند در مراسم حج شرکت کنند. سال گذشته حدود دو و نیم میلیون از عربستان و دیگر کشورها نفر در این مراسم شرکت کردند.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

منابع خبری به نقل از مقامات عربستان اعلام کردند شرکت در مراسم حج امسال فقط برای تعداد بسیار اندکی از شهروندان سعودی و خارجیان مقیم این کشور مجاز است.

مقامات عربستان از اوایل فروردین ماه سال جاری امکان اعمال محدودیت برای شرکت زائران خارجی در مراسم حج تمتع و عمره امسال را مطرح کردند اما تصمیم نهایی را موکول به تحولات جهانی در ارتباط با شیوع کرونا کرده بودند.به این ترتیب برای نخستین بار در تاریخ معاصر، یعنی از آغاز تاسیس پادشاهی سعودی در ابتدای دهه ۳۰ قرن بیستم، بزرگترین مراسم عبادی مسلمانان به شکل معمول برگزار نمی‌شود.

پیش از این احتمال می‌رفت مراسم حج تمتع با اعمال محدودیت‌هایی و برای تعداد کمتری از زائران به نسبت سال گذشته برگزار شود.بر همین اساس در جمهوری اسلامی نیز ثبت نام برای شرکت در مناسک حج تمتع انجام شده بود. اکبر رضایی، معاون سازمان حج و زیارت ایران دوم اردیبهشت به خبرگزاری ایرنا گفته بود بر پایه برنامه‌ریزی‌ها و سهمیه اختصاصی به جمهوری اسلامی، امسال ۸۷ هزار و ۵۵۰ زائر ایرانی به عربستان اعزام می‌شوند.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

وزارت حج عربستان: مراسم حج امسال به صورت محدود برگزار می‌شودوزارت حج عربستان از برگزاری مراسم حج امسال با حضور تعداد محدودی از شهروندان و خارجی‌های مقیم این کشور خبر داد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

عربستان سعودی مراسم حج را «بطور محدود» برگزار می‌کندحج که سالانه حدود ۲.۵ میلیون نفر از سراسر جهان در آن شرکت می‌کنند، یکی از پرازدحام‌ترین مراسم مذهبی جهان است و پتاسیل کافی را برای شیوع گسترده ویروس مرگبار کرونا دارد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

سی سال پس از سقوط دیوار برلین؛ رونمایی از مجسمه لنین در آلمان غربی سابقسی سال پس از سقوط دیوار برلین؛ رونمایی از مجسمه لنین در آلمان غربی سابق
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

تحویل بیش از ۸ هزار واحد مسکونی به خانوارهای دارای بیش از دو معلولتهران - ایرنا - معاون‌ مشارکت‌های مردمی، توانمندسازی و امور مجلس سازمان بهزیستی کشور گفت: در طرح تامین مسکن‌های خانوارهای حداقل دارای دو معلول حدود ۱۴ هزار و ۳۰۰ خانوار شناسایی شدند و تاکنون هشت هزار و ۲۰۰ واحد با مشارکت بنیاد مستضعفان، بنیاد مسکن، وزارت راه و شهرسازی و انجمن خیرین مسکن ساز تحویل شده است.
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »

وضعیت توزیع درآمد در ایران؛ «عادلانه‌تر از آمریکا و وخیم‌تر از اروپا»روند صعودی اختلاف طبقاتی در ایران مطابق آمار رسمی پس از ۵ سال متوقف شد و وضعیت توزیع درآمد در ایران همچنان عادلانه‌تر از آمریکا و ترکیه ولی وخیم‌تر از اتحادیه اروپاست.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

صالحی امیری: حمایت از کشتی تنها استفاده از بودجه رسمی نیست/ از نظر ما المپیک لغو نخواهد شد- اخبار ورزشی - اخبار تسنیم - Tasnimصالحی امیری: المپیک لغو نخواهد شد به تدریج با مجوز ستاد ملی مبارزه با کرونا محدودیت‌ها در حال کم شدن است و ان‌شاءالله در آینده شاهد برگزاری اردوها خواهیم بود
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »