بازار لوازم التحریر در دست لاکچری‌ها و افزایش هیجانی قیمت‌ها/ کاغذ متهم اول گرانی نوشت افزارها

  • 📰 ilnanews
  • ⏱ Reading Time:
  • 54 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 25%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

ایلنا از وضعیت قیمت لوازم التحریر گزارش می‌دهد؛ بازار لوازم التحریر در دست لاکچری‌ها و افزایش هیجانی قیمت‌ها/ کاغذ متهم اول گرانی نوشت افزارها

به گزارش خبرنگار ایلنا، در آخرین ماه تابستان و در آستانه سال تحصیلی جدید، روزهای پرفروش لوازم التحریر و نوشت افزار دوباره روی کار آمد، اما بازار لوازم التحریر امسال متفاوت تر از سال های گذشته است. افزایش قیمت ها بارزترین تفاوت بازار لوازم التحریر امسال است که در طیف گسترده این بازار از کیف و جامدادی تا دفتر و خودکار را شامل می شود. یکی از خریداران وسایل مدرسه است که با مقایسه قیمت ها نسبت به سال گذشته می‌گوید: قیمت ها نسبت به پارسال چند برابر شده و حتی بی کیفیت ترین وسایل هم گران شده است.

محمد علی زعفرانی در خصوص قیمت انواع نوشت افزار به ایلنا می گوید: از آنجا که لوازم التحریر تقسیم بندی و تولید داخلی و خارجی دارد، به طور کلی در هر دو حالت افزایش قیمت داشته ایم. زعفرانی با بیان اینکه عمدتاً لوازم تحریر پایه وارداتی دارد، عنوان می کند: اگر هم این اقلام تولید داخل باشد مواد اولیه به صورت وارداتی است، به ویژه در دفترسازی؛ و به دلیل وارداتی بودن کاغذ، این موضوع بیشتر به چشم می خورد.درحالی قیمت لوازم التحریر افزایش چند برابری داشته است که در این بین لوازم التحریر "لاکچری" با قیمت چند برابری نسبت به دیگر لوازم بازار فروش این محصول را در برگرفته است.

زعفرانی با بیان اینکه در مجموع قیمت لوازم التحریر تحت تاثیر گرانی ها و تحریم های ارزی است، عنوان می کند: با توجه به گران شدن کاغذ، کاغذ با نرخ ارز ۴۲۰۰ تومانی مبادله شد و در حد نیاز و حتی اضافه خواهیم داشت.وی با بیان اینکه توزیع دفاتری که با عنوان دولتی و تعاونی اعلام شده است به این صورت وجود ندارد، خاطرنشان می کند: این دفاتر تحت عنوان دفاتر دانش آموزی به صورت چاپ و طراحی ساده هستند که از کیفیت خوب برخوردار و نسبت به دفاتر فانتزی و سیمی که وارداتی هستند قیمت کمتری دارند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 10. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

اخلال در بازار خودرو (بخش دوم)؛ ۷ نفری که قیمت خودرو را مدیریت می‌کنند
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

غربت طلای سرخ ایران در بازار جهانیمشهد- ایرنا- در حالی که ۹۵ درصد زعفران دنیا در ایران تولید می شود سهم ما از بازار جهانی این محصول راهبردی حدود چهار درصد است و هنوز هم جهان با طلای سرخ سرزمین باستانی ایران ناآشناست و زعفران اسپانیا و یونان در میان مصرف کنندگان بیشتر شناخته شده است و غربت زعفران ایران دردی مضاعف محسوب می شود.
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »

قیمت خودرو امروز 1398/06/09|ثبات قیمت ها در بازار- اخبار اقتصادی - اخبار تسنیم - Tasnim«قیمت_خودرو امروز» گزارش امروز قیمت خودرو حکایت از ثبات قیمت تعدادی از خودروهای داخلی در بازار دارد
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

بانکها به بازار بورس روی بیاورندوزیر امور اقتصادی و دارایی با ابراز امیدواری نسبت به آینده بازار بورس به بانکها توصیه کرد که برای رهایی از بنگاهداری به بازار بورس بروند.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

بازار بلبشوی توزیع بنزین/ جایگاه‌داران شیرینی می‌گیرند- اخبار اقتصادی - اخبار تسنیم - Tasnimبازار بلبشوی توزیع بنزین؛جایگاه‌داران شیرینی می‌گیرند در برخی جایگاه‌ها با سوء استفاده از شرایط،استفاده از کارت جایگاه‌دار را منوط به پرداخت هزینه اضافی از مردمی که کارت_سوخت بهمراه ندارند،مبالغ غیرقانونی از۱۰۰۰تومان تا بیش از۱۰هزارتومان دریافت می‌کنند
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

۱۰ روستای دیدنی ایران از دریچه دوربیندر سفر به گوشه و کنار ایران، گاه به مناطقی روستایی می‌رسیم که طبیعت و بشر، دست در دست هم، مناظری بسیار دیدنی خلق کرده‌اند.
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »