ایران: اول لغو تحریم‌ها و سپس کاهش فعالیت‌های هسته‌ای

09/10/1400 01:21:00 ب.ظ

ایران: اول لغو تحریم‌ها و سپس کاهش فعالیت‌های هسته‌ای العربيه_فارسى

علی باقری‌کنی، مذاکره‌کننده ارشد ایران در مذاکرات هسته‌ای وین طی اظهاراتی گفت، اگر توافقی در وین حاصل شود، ابتدا آمریکا می‌باید تحریم‌ها را لغو کند و سپس خبرگزاری «انتخاب»، پنج‌شنبه 30 دسامبر، با استناد به «گزارش‌هایی» نوشت که اختلافات میان...

خبرگزاری «انتخاب»، پنج‌شنبه 30 دسامبر، با استناد به «گزارش‌هایی» نوشت که اختلافات میان شرکت‌کنندگان در مذاکرات نسبت به دور قبل «کاهش یافته» است. Advertisement رسانه‌های دیگر نیز از برگزاری جلسات چند جانبه میان تیم مذاکره‌کنندگان ایران، کشورهای اروپایی عضو برجام و نماینده اتحادیه اروپا خبر دادند.

باقری‌کنی در این زمینه گفت، اگر طرف‌های مقابل ایران، در «پذیرش سازوکارهای مدنظر جمهوری اسلامی» اراده جدی‌تری داشته باشد، زمان دست‌یابی به توافق نیز کوتاه‌تر خواهد بود. او در عین حال روند این مذاکرات را «خوب» توصیف کرد.

میخائیل اولیانوف، نماینده روسیه در مذاکرات وین در مصاحبه‌ای با «فارین‌پالیسی» خبر داد که ایران از برخی مواضع حداکثری خود در مذاکرات وین، دست کشیده است. به گفته اولیانوف، ایران قصد داشت مذاکرات وین را فقط بر روی رفع تحریم‌ها لغو کند اما چین و روسیه در مذاکرات خود با باقری‌کنی ، این کشور را وادار به مذاکره درخصوص فعالیت‌های هسته‌ای خود نیز کردند. headtopics.com

تحریم ها لغو شوند که هواپيماهای مسافربری بیشتر با موشک ها بتوانند سرنگون کنند.

ادامه مطلب:
العربیه فارسی »

رفیق‌کلاغ و سیزیف | سید‌شهاب‌الدین طباطبایی

پیرکلاغ دو دنیا دیده‌ای که 12 سال از رفاقت‌مان با هم می‌گذرد و سنی به قدمت دوران حضور آدم و حوا در زمین دارد، مطابق رسم هر سال، ظهر آخرین روز اسفند به دیدنم آمد. او همان کلاغی است که به قابیل یاد داد چطور برادرش هابیل را زیر خاک چال کند، او اخیرا مأمور پرونده‌های مردگان معروف در آن دنیا شده است. روزهای آخر اسفند، اگر همه سال هم تلخ و غصه‌دار و خاکستری و عجیب بگذرد، رنگ‌و‌رو و بوی دیگری دارد. روزهای پایان اسفند اغلب رگه‌هایی از امید و تلاش دارد؛ حتی در روز آخر سالی که تقریبا اکثر روزهایش بد گذشته باشد هم می‌توان چیزی برای امیدوار‌بودن پیدا کرد. لابه‌لای حرف‌های معمولی‌مان درباره اتفاقات غیرطبیعی این چند وقت، او روایت عجیبی از سرنوشت یکی از سرشناس‌ترین و بدنام‌ترین محکومان تاریخ برایم گفت. خبرهایی از برزخ جدید سیزیف داشت. می‌گفت مدتی است سیزیف به‌طور موقت به محل جدیدی برای گذراندن دوران برزخ و مجازات معروفش منتقل شده است. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

سازمان حقوق بشر در ایران: افزایش ۲۶درصدی اعدام در ایران | DW | 28.12.2021گزارش سالانه میلادی سازمان حقوق بشر در ایران حاکی از افزایش ۲۶ درصدی اعدام در ایران با اعدام ۲۲۹ نفر از جمله ۴ کودک‌مجرم است. بیشترین اعدام‌ها در استان خراسان رضوی و استان البرز انجام شده‌اند.

دبیرکل فدراسیون فوتبال ایران از مهدوی‌کیا در مقابل رسانه‌های سپاه دفاع کردچند روز پس از حمله برخی رسانه‌های حکومتی به مهدی مهدوی‌کیا به‌دلیل حضور در مراسم جام عرب، دبیرکل فدراسیون فوتبال ضمن دفاع از مهدوی‌کیا گفت رفتار او «مورد تأیید نهادهای نظارتی است».

روسیه: عقب‌نشینی ایران از برخی خواسته‌های حداکثری | DW | 29.12.2021در حالی که مشاور تیم مذاکره‌کننده ایرانی از موافقت غربی‌ها با درخواست ایران برای اضافه شدن موضوع‌های جدید به مذاکرات خبر می‌دهد، نماینده روسیه می‌گوید که ایران پذیرفته تا از برخی خواسته‌های حداکثری خود عقب‌نشینی کند.

از ابتدای امسال، «هیچ دارویی» برای ۲۰ هزار بیمار تالاسمی ایران وارد نشده استرئیس هیئت‌مدیره انجمن تالاسمی ایران از «کمبود شدید» داروهای حیاتی برای ۲۰ هزار بیمار تالاسمی خبر داد و گفت «از ابتدای امسال هیچ دارویی برای بیماران تالاسمی وارد کشور نشده است».

سازوکار «ماشه»؛ ارمغان شکست مذاکرات وین برای ایرانبا وجود این‌که اکثر شرکت‌کنندگان در مذاکرات هسته‌ای وین، خوش‌بینی محتاطانه‌ای از این دور گفت‌وگوها ابراز کردند، به‌نظر می‌آید تعدادی از دیپلمات‌های اروپایی هیچ گوهی نمیتونند بخورند بیشتر از این میخوان فشار بیارن. جرات جنگیدن ندارند چون دیگه هزینه ایی قبول نمیکنند ملت ها بعد از گندی که افغانستان‌ زدن سازوکار «ماشه»؛ ارمغان شکست مذاکرات_وین برای ایران

صدرالدین الهی، از پیشگامان روزنامه‌نگاری مدرن ایران، درگذشت🔺 صدرالدین_الهی ، از پیشگامان روزنامه‌نگاری مدرن ایران، درگذشت ▪ آقای الهی آثاری چون «با سعدی در بازارچه زندگی»، «دوری‌ها و دلگیری‌ها»، و «سید ضیاء: مرد اول یا مرد دوم کودتا » را نیز به رشته تحریر درآورد. ⬇ بیشتر بخوانید: