روسیه: عقب‌نشینی ایران از برخی خواسته‌های حداکثری | DW | 29.12.2021

08/10/1400 04:25:00 ب.ظ

در حالی که مشاور تیم مذاکره‌کننده ایرانی از موافقت غربی‌ها با درخواست ایران برای اضافه شدن موضوع‌های جدید به مذاکرات خبر می‌دهد، نماینده روسیه می‌گوید که ایران پذیرفته تا از برخی خواسته‌های حداکثری خود عقب‌نشینی کند.

در حالی که مشاور تیم مذاکره‌کننده ایرانی از موافقت غربی‌ها با درخواست ایران برای اضافه شدن موضوع‌های جدید به مذاکرات خبر می‌دهد، نماینده روسیه می‌گوید که ایران پذیرفته تا از برخی خواسته‌های حداکثری خود عقب‌نشینی کند. به گزارش خبرگزاری‌‌ها، محمد مرندی، مشاور تیم جمهوری اسلامی در جریان مذاکرات احیای برجام از بازگشت...

به گزارش خبرگزاری‌‌ها، محمد مرندی، مشاور تیم جمهوری اسلامی در جریان مذاکرات احیای برجام از بازگشت ''یکسری از موضوعاتی که در مذاکرات قبلی از دسترس خارج شده بود'' به میز مذاکره خبر داد و افزود: «همین که غربی‌ها مجبور شده و یا به هر دلیلی انعطاف داشته‌اند که موارد جدید مطرح شده از سوی ایران مورد بحث قرار گیرد، اتفاق خوبی است».

او در روز ۷ دی گفت که «در نهایت براساس خواسته‌های ایران توافق شد که این اسناد جدید، ملاک باشند» و این موضوع را ''یک موفقیت برای ایران'' نامید. به گفته مرندی، جمهوری اسلامی با این اقدام خود در پی آن است تا «ضعف‌های موجود در اسناد قبلی را پوشش داده و جبران کند».

ادامه مطلب:
DW فارسی »

ایستگاه خبر؛ سه‌شنبه یکم فروردین ۱۴۰۲ برابر با ۲۱ مارس ۲۰۲۳ - BBC Persian

لحظه به لحظه با خبرهای ایستگاه خبر؛ سه‌شنبه یکم فروردین ۱۴۰۲ برابر با ۲۱ مارس ۲۰۲۳ از ایران، افغانستان، جهان، علم و دانش، ورزش، دنیای هنر، سرگرمی و ... ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

ارزیابی مثبت ایران و روسیه از مذاکرات احيای برجامنمایندگان ایران و روسیه نتایج روز اول در دور هشتم مذاکرات احیای برجام را مثبت ارزیابی کردند هر چند نمایندگان کشورهای اروپایی تاکید کرده‌اند که روند پیشرفت گفت‌وگوها بسیار کند است. ایران و روسیه یکطرف ماجرا هستند طرف مقابل نظرش چی بوده؟

ابراز رضایت ایران و روسیه از مذاکرات وین؛ اروپا: ضرب الاجل مصنوعی تعیین نمی‌کنیمایران و روسیه روز سه‌شنبه ۲۸ دسامبر از نتایج اولیه مذاکرات برای احیای توافق برجام در وین ابراز رضایت کردند. این در حالی است که سه کشور اروپایی باقی‌مانده در توافق هسته‌ای ایران از کند بودن مذاکرات خبر داده‌اند.

ایران، روسیه و چین در فهرست 'کشورهای متخاصم' بریتانیا | DW | 27.12.2021وزیر امنیت بریتانیا می‌گوید ایران، روسیه و چین به دلیل ابعاد فعالیت‌های مخفی و حملات سایبری، برای بریتانیا 'کشورهای متخاصم' محسوب می‌شوند. رئیس سرویس مخفی برون‌مرزی بریتانیا (MI6) نیز به این سه کشور اشاره کرده است. بریتانیا و آمریکا در تولید و انتشار کرونا نقش داشتند و حالا دیگران را به فعالیت مخفی متهم می کنند؟!😂 رستاخیز_ملی_با_پهلوی طرز بیان وزیر امنیت بریتانیا اشتباه هست. فعالیت مخفی .! حملیات سایبری ! . دلیل به علت نیست‌. قصدشون خیره،میخواستن صیانت کنن :))

رئیس‌جمهور ایران به روسیه می‌رودسخنگوی دولت ایران گفت که رئیس جمهور این کشور به دعوت ولادیمیر پوتین به روسیه خواهد رفت. - خبرگزاری آناتولی

حمایت روسیه از عادی سازی روابط ترکیه و ارمنستانروسیه از آغاز گفت‌وگوها میان نمایندگان ویژه ترکیه و ارمنستان برای راه‌های عادی سازی روابط حمایت کرد. - خبرگزاری آناتولی روسیه کشور خیلی خوبیه به نظرتون امکان مهاجرت تحصیلی به روسیه هست برای ما ایرانیا؟ یه سری سایت هستن مثل خوبن به نظرتون؟

فصل‌نامه ژئوپلیتیک: ۸۶ درصد معتقدند که در جامعه ایران اعتماد حاکم نیست