از ابتدای امسال، «هیچ دارویی» برای ۲۰ هزار بیمار تالاسمی ایران وارد نشده است

08/10/1400 03:35:00 ب.ظ

رئیس هیئت‌مدیره انجمن تالاسمی ایران از «کمبود شدید» داروهای حیاتی برای ۲۰ هزار بیمار تالاسمی خبر داد و گفت «از ابتدای امسال هیچ دارویی برای بیماران تالاسمی وارد کشور نشده است».

رئیس هیئت‌مدیره انجمن تالاسمی ایران از «کمبود شدید» داروهای حیاتی برای ۲۰ هزار بیمار تالاسمی خبر داد و گفت «از ابتدای امسال هیچ دارویی برای بیماران تالاسمی وارد کشور نشده است». محمد علیزاده رئیس هیئت‌مدیره انجمن تالاسمی در مصاحبه با خبرگزاری ایلنا همچنین افزود که تنها داروی واردشده در سال جاری برای بیماران تالاسمی «۳۵۰ هزار داروی تقلبی» بوده «که خسارات زیادی برای بیماران به همراه داشته است».

به‌گفته آقای علیزاده، مدیران سازمان غذا و دارو در جواب پی‌گیری‌های این انجمن و بیماران نیازمند دارو «به‌جز بی‌منطق خواندن خواسته بیماران، پاسخ روشنی به این درخواست‌ها نداده‌اند». این در حالی است که آمار فوت بیماران تالاسمی، به‌گفته این مقام انجمن تالاسمی، «به‌شدت افزایش‌یافته و از اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۷ تاکنون ۵۳۸ بیمار تالاسمی فوت کرده‌اند».

بیماران تالاسمی سالانه بین هفت‌ تا ۱۰ میلیون ویال آمپول تزریقی نیاز دارند و از ابتدای سال جاری تا امروز «کمتر از یک‌ میلیون و ۵۰۰ هزار آمپول به دست‌شان رسیده است». عدم تخصیص ارز از طرف دولت برای واردات داروی بیماران خاص مهم‌ترین دلیل کمبود دارو عنوان می‌شود و در حالی که انجمن تالاسمی موضوع را به دفتر ریاست‌جمهوری نیز اعلام کرده است اما، به‌گفته رئیس هیئت‌مدیره انجمن، نتیجه پیگیری فقط صدور دستور ابراهیم رئیسی برای «بررسی مشکل» بوده است. headtopics.com

ادامه مطلب:
RadioFarda‌|‌راديو فردا »
Loading news...
Failed to load news.

۴۲ هزار نفر در معرض خطر سیل در پی تخریب سد کاخوفکا؛ عملیات تخلیه در جریان است

سد و نیروگاه آبی «کاخوفکا» واقع در جنوب اوکراین بامداد روز سه‌شنبه ۶ ژوئن بر اثر انفجاری تخریب و آب پشت سد به مناطق پیرامون آن سرازیر شد. سیل بسیاری از شهرها و روستاهای منطقه خرسون را درنوردیده و زندگی هزاران نفر مختل شده است. ادامه مطلب >>

مالی: ایران از برنامه موشکی‌‌ برای تهدید همسایگانش استفاده می‌کندرابرت مالی، نماینده ویژه آمریکا در امور ایران، فعالیت‌های جمهوری اسلامی ایران در منطقه را «خصمانه‌ و خشن» توصیف کرده است و گفته است آنها در یک اشتباه محاسباتی در حال بازی با... شما هم منافع تان را می برید هرکی اینو بگه قبول میکنم جز آمریکا که تپه سالمی در خاورمیانه باقی نذاشته. آمریکا برای پیام تبریک تولد به کشورهای جهان این همه زرادخانه هسته ای درست کرده ؟

بنت: برای حصول توافق خوب با ایران، باید از موضع سرسختانه با این کشور برخورد کردنخست وزیر اسرائيل از قدرت‌های جهانی خواست تا با موضعی سرسختانه در قبال ایران در مذاکرات هسته‌ای وین برخورد کنند. دروغ

فرانسه برای جلوگیری از گسترش سریع اومیکرون چه برنامه‌ای دارد؟اعتمادآنلاین گزارش می‌دهد: فرانسه برای جلوگیری از گسترش سریع امیکرون چه برنامه‌ای دارد؟ فرانسه در واکنش به گسترش سریع امیکرون تاخیر برای دریافت سومین دُز واکسن را از ۴ماه به سه ماه کاهش داده است، اما هیچ منع رفت‌وآمدی برای شب سال نو وجود نخواهد داشت.

تلاش برای نجات استقلال و پرسپولیس؛ تغییر مالکیت از دولت به دولت - BBC News فارسیدر حالی که پرسپولیس و استقلال و شماری از مسئولان ورزشی ایران ادعا می‌کنند این دو باشگاه‌ها شرایط مد نظر کنفدراسیون آسیا را کسب کرده‌اند و خطر حذف از رقابت‌های آسیایی پرطرفدارترین باشگاه‌های ایران را تهدید نمی‌کند، به نظر می‌رسد که برخی مشکلات کماکان پابرجا هستند.

'بنزین برای همه'؛ طرحی برای عدالت بیشتر یا درآمد بیشتر دولت؟ | DW | 28.12.2021در طرح 'بنزین برای همه' هر ایرانی ۱۵ لیتر بنزین ۱۵۰۰ تومانی دریافت می‌کند. کسانی که خودرو ندارند می‌توانند سهمیه خود را بفروشند. مسئولان این طرح را گسترش عدالت دانسته‌اند اما کارشناسان از اثرات تورمی آن انتقاد می‌کنند. متوجه شدین دغدغه فرزندآوری جمهوری اسلامی به خاطر چیه؟ هیچکدام . طرحی برای حذف یارانه بنزین و افزایش تدریجی قیمت آن البته با شیادی آخوندی دو سپال: ۱-سهم بنزین اینها رو کی برمیداره؟: سالمندان- زندانیان- نوجوانان داخل بازپروریها -کودکان کار -کودکان بد/بی سرپرست -بیماران آسایشگاه ها؟ ۲-مسئول خرید و فروش بنزینها کیه؟ چطور به فروش میرسه؟

سازوکار «ماشه»؛ ارمغان شکست مذاکرات وین برای ایرانبا وجود این‌که اکثر شرکت‌کنندگان در مذاکرات هسته‌ای وین، خوش‌بینی محتاطانه‌ای از این دور گفت‌وگوها ابراز کردند، به‌نظر می‌آید تعدادی از دیپلمات‌های اروپایی هیچ گوهی نمیتونند بخورند بیشتر از این میخوان فشار بیارن. جرات جنگیدن ندارند چون دیگه هزینه ایی قبول نمیکنند ملت ها بعد از گندی که افغانستان‌ زدن سازوکار «ماشه»؛ ارمغان شکست مذاکرات_وین برای ایران