انتقاد صریح کشورها از حمله اسراییل به کنسولگری ایران در سوریه

  • 📰 MashreghNews
  • ⏱ Reading Time:
  • 76 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 34%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

نشست اضطراری شورای امنیت سازمان ملل درباره حمله اسراییل به کنسولگری ایران در سوریه با انتقاد شدید و صریح کشورها از اقدامات صهیونیست‌ها برگزار شد.

به گزارش مشرق، ساعتی پیش نشست اضطراری شورای امنیت سازمان ملل درباره حمله اسرائیل به کنسولگری ایران در سوریه با حضور نمایندگان جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل برگزار شد.

معاون نمایندگی ایران اضافه کرد: این جنایت همچنین آشکارا اصل اساسی مصونیت دیپلماتیک و کنسولی را نقض کرده، و همچنین ناقض کنوانسیون روابط دیپلماتیک ۱۹۶۱، کنوانسیون وین درباره روابط کنسولی ۱۹۶۳ و کنوانسیون پیشگیری و مجازات جرایم علیه افراد تحت حمایت بین‌المللی از جمله عوامل دیپلماتیک ۱۹۷۳ است.

سفیر و نماینده فرانسه در سازمان ملل در این نشست شورای امنیت بدون محکوم کردن جنایت رژیم اسرائیل، خواستار خویشتن داری همه بازیگران منطقه در موضوع حمله به کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در دمشق شد که سخنان او واکنش سفیر روسیه را به همراه داشت که خطاب به او گفت: کنسولگری خودتان هم هدف قرار می‌گرفت، واکنش شما این بود؟

او گفت: غربی‌ها نه‌تنها حملۀ اسرائیل را محکوم نکردند بلکه ایران را متهم هم می‌کنند. نمی‌شود به قربانیان بگویید اگر به آن‌ها حمله شد، واکنشی نشان ندهند.معاون نماینده چین در سازمان ملل در نشست اضطراری شورای امنیت درباره تجاوزات اسرائیل علیه سوریه و بمباران سفارت ایران در دمشق تاکید کرد که اسرائیل باید حملات به لبنان و سوریه را متوقف کند.

نماینده چین در نشست شورای امنیت سازمان ملل که به درخواست روسیه درباره حمله اسرائیل به تأسیسات دیپلماتیک ایران در سوریه تشکیل شده بود، گفت: «این اقدامات باید فوراً متوقف شود.»نماینده سوئیس در این نشست خواستار اجرای قطعنامه ۲۷۲۸ شورای امنیت و برقراری یک آتش بس در غزه شد. وی افزود: هدف چنین اقدام عامدانه‌ای آشکار است: پاسخ دادن به فشارهای بین‌المللی با بالا بردن درگیری‌ها، مشخص است که هدف از این اقدام کشاندن کل منطقه به درگیری است و نشان‌دهنده احساس مصونیت توسط رژیم اشغالگر اسرائیل است که خودش را بالاتر از قوانین بین‌المللی می‌داند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 5. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

افزایش تعداد شهدای حمله به کنسولگری ایرانافزایش تعداد شهدای حمله به کنسولگری ایران به ۱۳ نفر۷ مستشار نظامی ایرانی و ۶ شهروند سوری در حمله هوایی رژیم اسراییل به کنسولگری ایران به شهادت رسیدند.
منبع: SharghDaily - 🏆 1. / 68 ادامه مطلب »

امارات حمله به کنسولگری ایران در دمشق را محکوم کردوزارت خارجه امارات حمله به کنسولگری ایران در سوریه را محکوم کرد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

شهادت ۵ تا ۷ نفر در حمله رژیم صهیونیستی به کنسولگری ایران در دمشق/شهادت دو مسئول حفاظت از سفارت، در حمله تروریستی صهیونیست‌هاسفیر ایران در سوریه از شهادت پنج تا ۷ نفر در پی حمله رژیم صهیونیستی به ساختمان کنسولگری ایران در دمشق خبر داد.
منبع: MashreghNews - 🏆 5. / 63 ادامه مطلب »

شهادت ۵ تا ۷ نفر در حمله رژیم صهیونیستی به کنسولگری ایران در دمشقسفیر ایران در سوریه از شهادت پنج تا ۷ نفر در پی حمله رژیم صهیونیستی به ساختمان کنسولگری ایران در دمشق خبر داد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

حمله صهیونیست‌ها به کنسولگری، نشانه لجام‌گسیختگی و جنون این رژیم کودک‌کش استنماینده ایلام در مجلس شورای اسلامی گفت: حمله رژیم صهیونیستی به کنسولگری ایران در سوریه حمله به خاک ایران و نشانه لجام‌گسیختگی و جنون رژیم کودک‌کش اسرائیل است.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

واشنگتن «هیچ دخالتی» در حمله به کنسولگری ایران نداشته استتارنمای خبری «آکسیوس» به نقل از یک مقام آمریکایی مدعی شد: واشنگتن «هیچ دخالتی» در حمله اسرائیل به کنسولگری ایران در سوریه نداشته است.
منبع: MashreghNews - 🏆 5. / 63 ادامه مطلب »