آکسیوس: آمریکا به تل‌آویو هشدار داده که برآوردهایش در مورد تخلیه رفح غیرواقعی است

  • 📰 isna_farsi
  • ⏱ Reading Time:
  • 47 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 22%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

سه منبع آگاه به آکسیوس گفتند که شکاف عمیقی بین واشنگتن و تل‌آویو بر سر عملیات برنامه‌ریزی شده رژیم صهیونیستی علیه رفح وجود دارد.

به گزارش ایسنا، عملیات در رفح، شهری که بیش از یک میلیون فلسطینی در آن پناه گرفته‌اند، به یکی از بحث برانگیزترین موضوعات بین آمریکا و رژیم صهیونیستی در مورد جنگ غزه تبدیل شده است.

جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی کاخ سفید و آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه، رهبری طرف آمریکایی را در این مذاکرات بر عهده داشتند. معتمدین نتانیاهو، ران درمر، وزیر امور استراتژیک و تزاهی هانگبی، مشاور امنیت داخلی، از رژیم صهیونیستی همراه با چندین مقام دفاعی، سیاسی و اطلاعاتی دیگر از هر دو طرف در این جلسه شرکت کردند.

به گفته منابع طرف اسرائیلی ایده‌های کلی خود را در مورد تخلیه غیرنظامیان ارائه کرد و گفت که اجرای آن بسته به وضعیت میدانی ممکن است حداقل چهار هفته - و شاید بیشتر طول بکشد. طرف آمریکایی معتقد است که این یک برآورد غیر واقعی است و به اسرائیلی‌ها گفته است که سختی این کار را دست کم می‌گیرند. سالیوان در این نشست به صهیونیست‌ها هشدار داد که در چند هفته آینده سازمان یکپارچه طبقه‌بندی فاز امنیت غذایی ممکن است اعلامیه قحطی برای غزه صادر کند. این منابع گفتند سالیوان به اسرائیلی‌ها گفته است که اگر این اتفاق بیفتد، این سومین اعلامیه از این دست در قرن بیست و یکم خواهد بود که این برای اسرائیل و ایالات متحده بد خواهد بود.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 2. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

آمریکا: حمله به رفح ممکن است برای اسرائیل عواقبی در پی داشته باشدکامالا هریس، معاون رییس جمهوری آمریکا به صورت تلویحی اعلام کرد در صورت حمله اسرائیل به رفح در جنوب نوار غزه، واشینگتن ممکن است عواقبی را برای تل‌آویو در نظر بگیرد.
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »

پوتین نسبت به آغاز «جنگ جهانی سوم» در صورت رویارویی روسیه و ناتو هشدار دادولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه، در نخستین اظهار نظر پس از اعلام پیروزی در انتخابات هشدار داده است که رویارویی روسیه و ناتو به رهبری آمریکا می‌تواند منجر به «جنگ جهانی سوم» شود.
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

اسرائیل در بیانیه مشترک با آمریکا: نگرانی‌های واشینگتن درباره رفح را مد نظر قرار می‌دهیمآمریکا و اسرائیل، شامگاه دوشنبه، ۱۳ فروردین، با انتشار بیانیه مشترکی اعلام کردند که مقام‌های اسرائیل موافقت کرده‌اند که نگرانی‌های آمریکا در مورد حمله برنامه‌ریزی‌شده به رفح را در نظر بگیرند.
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »

اسرائیل موافقت کرد که نگرانی‌های آمریکا درباره حمله به رفح را در نظر بگیردمقامات اسرائیل موافقت کردند که نسبت به رفع نگرانی‌های آمریکا در مورد حمله برنامه‌ریزی شده به رفح تلاش کنند.
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

هشدار عجیب ترامپ؛ شکست بخورم دیگر کشوری نخواهید داشت!دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا در اظهاراتی به مردم این کشور هشدار داده و ادعا کرد که اگر در انتخابات ماه نوامبر به وی رای ندهند، دیگر کشوری نخواهند داشت.
منبع: EtemadOnline - 🏆 9. / 59 ادامه مطلب »

ورود اسرائیل به هر گونه عملیات زمینی در رفح اشتباه استمعاون رئیس جمهور آمریکا هشدار داد که هر گونه عملیات زمینی در رفح یک اتباه فاحش است.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »