انتصاب اولین سفیر بولیوی در آمریکا پس از ۱۱ سال

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 29 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 15%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

انتصاب اولین سفیر بولیوی در آمریکا پس از ۱۱ سال توسط رئیس‌جمهور موقت راستگرا

جنینه آنی‌یس، رئیس‌ جمهوری موقت بولیوی، والتر اسکار سراته کوئیار را به‌عنوان سفیر بولیوی در آمریکا منصوب کرد. وی که پیش از این نماینده بولیوی در سازمان ملل متحد بود اولین سفیری است که پس از یازده سال از لاپاز راهی واشنگتن می‌شود.

جنینه آنی‌یس، سناتور راست گرا که پس از استعفای اوو مورالس، خود را رئیس جمهوری موقت بولیوی خواند بلافاصله از سوی واشنگتن به رسمیت شناخته شد. وی مصمم به تغییر و زدودن بسیاری از سیاست‌های دولت اوو مورالس در بولیوی است.خانم آنی‌یس علاوه بر برقراری رابطه دوستانه با ایالات متحده، رابطه دیپلماتیک نزدیک کشورش با متحدان سوسیالیست اوو مورالس نظیررا نیز قطع کرد و خوان گوایدو، رهبر اپوزیسیون ونزوئلا را به‌عنوان رئیس جمهوری این کشور به رسمیت شناخت.

جنینه آنی‌یس، به‌عنوان رئیس جمهوری موقت به جز سفرای واتیکان و پرو، تمامی سفیران بولیوی در کشورهای مختلف را برکنار کرده است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

به کمک CIA و تشکیل کودتا توسط ارتش رییس جمهور منتخب مردم بولیوی را سرنگون کردند و آنکس که دوست داشتند را سر کار گذاشتند، آمریکا هرگز دست جنایتش کوتاه نخواهد شد. رییس جمهور بولیوی فردی مورد علاقه مردم و علیه فساد و فاسدین بود. دقیقا همان بلایی که سر ایران آوردند، سر مصر، لیبی...

کودتای خوبی بود. همه چی رو‌جمع و جور کردیم. سفیر بولیوی رو هم نصب کردیم. دست همه کودتاچیا درد نکنه.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 8. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

انتقاد شدید سفیر آمریکا در برلین از اظهارات وزیر اقتصاد آلمان | DW | 26.11.2019ریچارد گرنل اظهارات وزیر اقتصاد آلمان را توهین به میلیون‌ها آمریکایی دانسته است. اشاره سفیر آمریکا در برلین به اظهارات وزیر اقتصاد آلمان در ارتباط با نقش شرکت چینی هوآوی در پروژه ایجاد شبکه موبایل 'نسل پنج' بوده است. نه پس برن با AT&T همون 4جی رو رنگ کنن جای 5جی غالب کنن 😂 زنده باد وزیر اقتصاد آلمان
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

مهمترین واژه سال ۲۰۱۹ میلادی از نظر آکسفورد کدام است؟سازمان واژه‌نامه‌های آکسفورد اعلام کرد استفاده از ترکیب فوق در سال جاری، نزدیک به یازده هزار درصد از سال گذشته بیشتر بوده است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

ادامه نوسان نرخ دلار؛ بانک مرکزی ایران صادرکنندگان را متهم کردهمزمان با ادامه نوسان نرخ دلار در بازار ایران، بانک مرکزی ایران صادرکنندگان را متهم به سوء استفاده از «جو روانی» پس از افزایش قیمت بنزین کرد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

مرگ 898 ایرانی در حوادث کار شش ماهه نخست امسال​در نیمه نخست سال 1398 خورشیدی، 898 نفر طی حوادث کار در ایران جان خود را از دست دادند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

زمین لرزه قدرتمند ۶.۴ ریشتری در آلبانی قربانی گرفتمرکز این زمین‌لرزه که حدود چهار صبح بوقت محلی مناطقی در آلبانی را لرزاند در ۳۰ کیلومتری غرب «تیرانا» پایتخت و در عمق ۱۰ کیلومتری زمین بود.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

بابک بیات اولین کسی بود که از ترانه در موسیقی فیلم درست استفاده کردتهران- ایرناپلاس- امروز سیزدهمین سالروز درگذشت بابک بیات است؛ هنرمندی که برای ترانه‌ها و فیلم‌های مهم و خاطره‌انگیزی، آهنگسازی کرده و توانسته خوانندگان پاپ موفقی را به این عرصه معرفی کند.
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »