بابک بیات اولین کسی بود که از ترانه در موسیقی فیلم درست استفاده کرد

  • 📰 IRNA_1313
  • ⏱ Reading Time:
  • 39 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 19%
  • Publisher: 63%

به بهانه سیزدهمین سال درگذشت یک آهنگساز بابک_بیات اولین کسی بود که از ترانه در موسیقی فیلم درست استفاده کرد

ایران اخبار, ایران سرفصلها

با بابک صحرایی درباره تأثیر این هنرمند بر موسیقی پاپ و ساخت موسیقی یکی از مطرح‌ترین آثارش یعنی «ولایت عشق» گفت‌وگو کردیم. این ترانه‌سرا درباره تأثیر حضور بابک بیات بر موسیقی پاپ کشور، به خبرنگار ایرناپلاس گفت: بابک بیات همیشه آهنگساز مورد توجهی بوده است. در زمینه موسیقی پاپ هم او از بنیانگذاران موسیقی پاپ در اوایل دهه ۵۰ در ایران است و آثار درخشانی را در تمام دوران‌ کاری خود خلق کرده است. نکته مهم اینکه بابک بیات تا آخرین سال‌های‌ حیات خود همیشه حضور اثرگذاری در موسیقی پاپ داشت.

اما وجه دوم آن، ارتباط عاطفی است که میان آهنگساز و آن اثر تصویری ایجاد می‌شود. بابک بیات و آهنگسازانی مثل او کسانی هستند که ارتباط درستی از جهت عاطفی با اثر در حال ساخت پیدا می‌کنند و به همین خاطر مجموعه و تلفیق درستی از احساس و تکنیک را در آثار وی می‌بینیم.

آن‌طور که بابک بیات می‌گفت برای این سریال حدود ۲۸۰ دقیقه موسیقی می‌سازد. اما آن ۲۸۰ دقیقه را تبدیل به ۶۰۰ دقیقه موسیقی می‌کند. به این شکل که یکسری قطعات را خلوت‌تر می‌کند. این اتفاق به این حالت رخ می‌دهد که مثلاً در یک قطعه موسیقی اگر از هشت‌ ساز استفاده می‌شده، چهار ساز آن را حذف می‌کند و آن قطعه را به قطعه دیگری تبدیل می‌کند. این نمونه‌ها زیاد است. مثلاً در قطعه‌ای که یک ارکستر کامل را اجرا می‌کند فقط یکی از سازهایی که ملودی را می‌نواخته، جدا می‌کند تا تبدیل به قطعه مستقل دیگری شود.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

ادامه نوسان نرخ دلار؛ بانک مرکزی ایران صادرکنندگان را متهم کردهمزمان با ادامه نوسان نرخ دلار در بازار ایران، بانک مرکزی ایران صادرکنندگان را متهم به سوء استفاده از «جو روانی» پس از افزایش قیمت بنزین کرد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا؛ بلومبرگ وارد رقابت با نامزدهای دموکرات شدشهردار سابق نیویورک که ۷۷ سال دارد در حالی کاندیداتوری خود را برای کسب نامزدی حزب دموکرات اعلام کرد که ۱۷ سیاستمدار دموکرات پیش از این پا به این عرصه گذاشته بودند. نمیشه چون من ترامپ را انتخاب کردم
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

تنبل‌ترین و سخت‌کوش‌ترین مردم اروپا کدام‌ها هستند؟مطابق آماری که از سوی اتحادیه اروپا منتشر شده است، شهروندان ایتالیا در صدر جدول کشورهایی قرار گرفته‌اند که انتظار می‌رود کمتر از همه در طول عمر خود کار کنند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

نتانیاهو: از دستیابی ایران به اهدافش جلوگیری می‌کنیمنخست‌وزیر رژیم صهیونیستی مدعی شد: ستیزه‌جویی ایران در منطقه و علیه ما ادامه دارد ما تمام گام‌های لازم برای جلوگیری از نفوذ ایران در منطقه را اتخاذ می‌کنیم این مسأله شامل جلوگیری از ارسال سلاح‌های کشنده از طریق آبی و زمینی از ایران به سوریه می‌شود Is not Iran provoking Israel. Zionist, psycho, corrupt criminal😂 Is Zionism abusive & ilegally, invading, bombarding, killing, provoking civil-wars to overthrow all regimes, that don't recognize Israel or support Palestine cause. U divide to rule: PL, LB, IQ, LY, SY, YE, IR,etc As militancy against the people's of Palestine, Iran, Lebanon, Irak, Libya, Syria, Yemen, Venezuela, Bolivia, Chile, Cuba, Nicaragua, Ecuador, Honduras, Colombia, etc...continue in US & Israel Zionist, apartheid system, neo-nazis criminal cowards. Psycopath😂 Better curb Israel Zionist influence in US/EU/EEAS/Nato,etc Iran can export weapons to Syria. As Israel export weapons all over the world. Syria need weapons to defend itself from the terrorist groups u sponsor. But civilians are the main victims of your wars.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

جزئیات بیشتر از بازداشت و سرکوب گسترده دانشجویان در ایرانجزئیات بیشتر از بازداشت و سرکوب گسترده دانشجویان در ایران بنا بر اخبار منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی هویت دستکم ۱۸ نفر از دانشجویانی که در اعتراضات اخیر در دانشگاه_تهران بازداشت شدند، احراز شده است. چرا همه ی دانشجوها رو نگرفتند؟ اهای کور لعنتی! از خیابونای ایران ، امروز چه خبر؟؟؟
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

انتخابات محلی هنگ‌کنگ؛ معترضان دموکراسی‌خواه آراء را درو کردندرئیس دولت محلی هنگ کنگ روز دوشنبه در واکنش به نتیجه انتخابات شورای شهر اعلام کرد که دولت او در نظر دارد «متواضعانه» سخن ساکنان این شهر را بشنود. واقعا دموکراسی خواهند؟
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »