مهمترین واژه سال ۲۰۱۹ میلادی از نظر آکسفورد کدام است؟

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 20 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 11%
  • Publisher: 59%

سازمان واژه‌نامه‌های آکسفورد اعلام کرد استفاده از ترکیب فوق در سال جاری، نزدیک به یازده هزار درصد از سال گذشته بیشتر بوده است.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

ترکیب «اضطرار اقلیمی» از سوی سازمان واژه‌نامه‌های آکسفورد به عنوان عبارت سال ۲۰۱۹ میلادی برگزیده شد.» (climate emergency) زمانی مفهوم مبهمی داشت، اما پس از استفادهٔ بسیار از آن در سال جاری، اکنون این ترکیب به یکی از پربسآمدترین واژه‌ها در میان انگلیسی‌زبانان بدل شده است.را چنین تعریف می‌کند: «وضعیتی که در آن اقدامی فوری نیاز است تا تغییرات اقلیمی کاهش یافته یا متوقف گردد و از زیان‌های جبران‌ناپذیرِ زیست‌محیطیِ‌ حاصل از آن پیشگیری شود.

دیگر ترکیب‌های مشابه نظیر «بحران اقلیمی» و «اقدام اقلیمی» نیز در فهرست نهایی واژهٔ سال ۲۰۱۹ آکسفورد قرار داشتند.با پشتوانهٔ نظری ۱۱ هزار دانشمند از سراسر جهان منتشر شد که هشدار می‌داد زمین باآکسفورد از سال ۲۰۰۴ میلادی یک واژه یا عبارت پربسامد و تأثیرگذار را به عنوان واژهٔ سال بر می‌گزیند. واژه‌های برگزیدهٔ سالهای گذشته عبارت بودند از:هم‌رسانی این مطلب:

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

پوریا عالمی، طنزنویس از حکم یک سال زندان تبرئه شد
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

بیش از ۴۰ سال زندان برای دو کشیش آرژانتینی متهم به سوء استفاده جنسییکولا کورادی و هوراچیو کورباخو به ترتیب به ۴۲ و ۴۵ سال زندان و آرماندو گومز، باغبان سابق مدرسه ناشنوایان به ۱۸ سال زندان محکوم شدند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

بیانیه ۳۴۱ نفر از هنرمندان ایران در حمایت از اعتصاب غذای هنرمندان درویش زندانی
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

انتقاد از دولت و مطالبه اینترنت ملی در راهپیمایی «حمایت از ولایت»جمعی از مردم استان تهران روز دوشنبه با حضور در راهپیمایی «حمایت از ولایت» که با هدف محکومیت اعتراض‌های ضدحکومتی در پی گرانی بنزین برگزار شد به انتقاد از عملکرد اقتصادی دولت حسن روحانی پرداختند. این نمایش دو قطبی سازی نظام - دولت به راه افتاده تا راه نجاتی برای رهبر باز باشد. تا مثل همیشه تقصیر را گردن این و آن بیاندازد. آن هم وقتی که قاطعانه از تصمیم دولت حمایت کرد و مانع دخالت مجلس شد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

تغییری در آزمون‌های سال ۹۹ نداریمرییس سازمان سنجش آموزش کشور با تاکید بر اینکه تغییری در آزمون‌های سال آینده نداریم،‌اظهار کرد: منابع و حذفیات کنکور ۹۹ بر روی سایت این سازمان قرار گرفته و ما کمترین تغییری در آزمون‌های سال آینده نداریم. لامصب ارشدو دوهفته کشیدی عقب که :/
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

تلاش دولت ایران برای افزایش ۳۰ درصدی درآمد مالیاتی در سال ۱۳۹۹اطلاعات منتشر شده از پیش‌نویس لایحه بودجه سال ۱۳۹۹ که دولت ایران قصد دارد تا ۱۰ روز دیگر آن را تقدیم مجلس کند، حکایت از پیش‌بینی رشد ۳۰ درصد درآمدهای مالیاتی دولت دارد. درسراشیبی تند فساد و‌سقوط!
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »