از عطر نوید محمدزاده تا سس امین حیایی؛ آقای بازیگر چند می‌گیری تبلیغ کنی؟

02/07/2020 08:22:00 ق.ظ

سلبریتی_ها

تبلیغ عطر «نوید محمدزاده» بار دیگر بحث حضور سلبریتی_ها در تبلیغات و برندسازی را سر زبانها انداخته است. انتشار این عکس و خبر مورد توجه کاربران فضای مجازی قرار گرفت و حتی با اشاره به تیپهایی که او بازی کرده است دستمایه شوخی شد👇 اخبار_ایران شهروندخبرنگاری

تبلیغ عطر «نوید محمدزاده» از روز گذشته بار دیگر بحث حضور سلبریتی‌ها در تبلیغات و برندسازی را سر زبان‌ها انداخته است.محمدزاده، بازیگر مشهور سینمای ایران روز گذشته با انتشار یک عکس در صفحه اینستاگرامش، از تولید عطری با نام خودش خبر داد. این عطر قرار است از ۱۵ تیر۱۳۹۹ عرضه شود.

انتشار این عکس و خبر مورد توجه کاربران فضای مجازی قرار گرفت و دست‌مایه شوخی شد. بسیاری از آن‌ها با اشاره به تیپ و شخصیت‌هایی که محمدزاده تا کنون بازی کرده است، بوی عطر را حدس زده‌اند؛ مثلا کاربری نوشته است: «احتمالا عطر محمدزاده بوی آشپزخونه شیشه می‌ده.»

ادامه مطلب:
ایران وایر »

ویدیوها : ویدئو؛ راهپیمایی زنان افغان در اعتراض به حمله انتحاری به یک موسسه آموزشی

ویدیوها : اقلیت شیعه هزاره هدف این حمله انتحاری قرار داشت و در میان کشته‌شدگان پیکر دست‌کم ۴۶ دختر و زن جوان به چشم می‌‌خورد ادامه مطلب >>

ترکیه: یکی از عاملان حمله‌ تروریستی سال 2018 در حکاری از پای درآمدترکیه: یکی از عاملان حمله‌ تروریستی سال 2018 در حکاری از پای درآمد

تیک‌تاک پس از مسدود شدن از عملکرد خود در هند دفاع کردوزارت فناوری اطلاعات هند با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرده بود که دسترسی به تیک‌تاک و دیگر اپلیکیشن‌های چینی پس از دریافت شکایت‌های متعدد در خصوص سرقت احتمالی داده‌های شخصی و نقض قوانین مرتبط با رعایت حریم خصوصی مسدود شده است.

اظهار بی‌اطلاعی وزیر امور خارجه اسرائیل از طرح الحاق:‌ «از نتانیاهو بپرسید»«از نتانیاهو بپرسید»

استفاده از تلفن همراه حین راه رفتن در یکی از شهرهای ژاپن ممنوع شدبر اساس این دستورالعمل عابران باید زمانی که مثلا در پارک‌ها و خیابان‌ها استفاده از تلفن‌های همراه را ضروری می‌بینند، در جایی که مانع حرکت دیگران نباشد، متوقف شوند.

دانشمندان برای اولین بار از روند پاکسازی مغز از سلول‌های عصبی مرده فیلم‌برداری کردنددانشمندان برای اولین بار از روند پاکسازی مغز از سلول‌های عصبی مرده فیلم‌برداری کردند دانشمندان برای نخستین بار قادر به ضبط ویدیویی شده‌اند که مراحل پاکسازی و دفع سلول‌های عصبی مرده از مغز را در موش آزمایشگاهی نشان می‌دهد.

اخبار غیررسمی از انفجار در زاهداناخبار غیررسمی از انفجار در زاهدان در پی انتشار اخباری مبنی بر وقوع انفجار در نزدیکی روستای گلوگاه واقع در بخش کورین سیستان و بلوچستان، اخبار غیر رسمی متعدد در این زمینه منتشر شده از جمله بر عهده گرفتن مسئولیت این اقدام از سوی گروهک تروریستی جیش الظلم. نماینده زاهدان: *عملیات تروریستی در نزدیکی روستای گلوگاه زاهدان صورت گرفته *در واقع بمب کنار جاده‌ای بوده *یکی از بمب‌ها را برادران سپاه خنثی کرده و یکی دیگر منفجر شده *این حادثه تلفات جانی نداشته و فرمانده بسیج کورین فقط جراحت مختصری دیده‌اند

شهروند خبرنگار تبلیغ عطر «نوید محمدزاده» از روز گذشته بار دیگر بحث حضور سلبریتی‌ها در تبلیغات و برندسازی را سر زبان‌ها انداخته است.30.روابط هند و چین، دو قدرت بزرگ هسته‌ای و کشورهایی دارای بیشترین جمعیت در جهان پس از مرگ حدود بیست تن از سربازان هندی در جریان تنش‌های مرزی اوایل ماه جاری میلادی با نیروهای امنیتی چین در یک منطقه مورد مناقشه میان دو کشور متشنج شد.Aa گبی اشکنازی، وزیر امور خارجه کابینه ائتلافی نتانیاهو- گانتس صبح چهارشنبه درباره الحاق بخشی از سرزمین‌های اشغالی کرانه باختری به خاک اسرائیل اظهار بی‌اطلاعی کرد و گفت در این باره از نخست وزیر بپرسید.

محمدزاده، بازیگر مشهور سینمای ایران روز گذشته با انتشار یک عکس در صفحه اینستاگرامش، از تولید عطری با نام خودش خبر داد. این عطر قرار است از ۱۵ تیر۱۳۹۹ عرضه شود.2020 خبرگزاری آناتولی وزارت کشور ترکیه اعلام کرد: تروریست از پای درآمده در حکاری، یکی از عاملان حمله‌ تروریستی در سال 2018 که منجر به شهادت نوزاد بدرحان و مادرش شد، بود. انتشار این عکس و خبر مورد توجه کاربران فضای مجازی قرار گرفت و دست‌مایه شوخی شد. بسیاری از آن‌ها با اشاره به تیپ و شخصیت‌هایی که محمدزاده تا کنون بازی کرده است، بوی عطر را حدس زده‌اند؛ مثلا کاربری نوشته است: «احتمالا عطر محمدزاده بوی آشپزخونه شیشه می‌ده..» دیگری نوشته است از این عطر با توجه به نقش‌هایی که محمدزاده در «ابد و یک روز»، «مغزهای زنگ زده» و «بدون تاریخ، بدون امضا» بازی کرده است، جز بوی گند عرق، سیگار و بازداشتگاه، بوی دیگری در نمی‌آید. این سرزمین‌ها پس از جنگ ۱۹۶۷ اشغال شد و هم‌اکنون شماری از شهرک‌های یهودی‌نشین در آن برپا شده است.

فروشگاه عرضه کننده این عطر قیمت هر شیشه عطر «نوید» را که در دو نوع زنانه و مردانه تولید شده، ۵۲۰ هزار تومان اعلام کرده است. قیمت عطر هم در شوخی‌های کاربران مورد توجه قرار گرفته است. یکی از آن‌ها نوشته است: «یعنی من ۵۲۰ هزار تومان بدهم که دوست دخترم بوی نوید محمدزاده بدهد؟» این اولین باری نیست که عطر یک بازیگر ایرانی به نام خودش تولید می‌شود. پیش از نوید، عطرهایی با نام‌های «هدیه تهرانی»، «لیلاحاتمی» و «لیلا اوتادی» هم تولید شده بودند اما هیچ‌کدام از آن‌ها با استقبال ویژه‌ای رو به رو نشدند. یک کارشناس حوزه تبلیغات و بازاریابی دیجیتال ساکن تهران در این باره می‌گوید: «درست است که این اتفاق در همه جای دنیا می‌افتد و سلبریتی‌ها عطر با برند خودشان را روانه بازار می‌کنند اما یک سری اتفاقات و پدیده‌ها باید همراه با فرهنگش ترویج پیدا کند. تمام سازمان‌های سیاسی و سیاسی-نظامی فلسطینی احتمال الحاق بخشی از سرزمین‌های اشغالی به خاک اسرائیل را محکوم کرده و آن را به مثابه اعلان جنگ توصیف کرده اند.

در ایران جنس طرف‌داری و حمایت با همه جای دنیا متفاوت است؛ یعنی همان اندازه که سلبریتی محبوب‌مان را دوست داریم، با او رقابت هم می‌کنیم و شاید راحت حاضر نباشیم در این فرآیند ذهنی رقابت و قیاس، عطری که با برند او تولید شده است را بخریم و استفاده کنیم.» نوید محمدزاده پیش از این که از عطر با برند خودش رونمایی کند، یک باره با تبلیغ «آبمیوه سن‌ایچ» در تلویزیون ظاهر شد. او تا کنون در سریال‌های تلویزیونی حاضر نشده اما در چند وقت اخیر اولین حضورش در تلویزیون را با یک تبلیغ یک دقیقه‌ای برای آبمیوه کلید زده است. محمدزاده در این تبلیغ، نقش خودش را بازی می‌کند، از روی فرش قرمز رد می‌شود، به اتاق گریم می‌رود و در حال استراحت، آبمیوه می‌نوشد. یک منبع مطلع می‌گوید نوید محمدزاده برای همین تبلیغ، بیش از دو میلیارد تومان دستمزد گرفته و یک قرارداد بلند چند ساله با شرکت سن‌ایچ بسته است: «محمدزاده برای بازی در یک فیلم سینمایی، حدود نصف این مبلغ دستمزد می‌گیرد.

این را در نظر بگیرید که این تبلیغ حداکثر یک روز وقت محمدزاده را گرفته اما حضور او در یک فیلم سینمایی ممکن است چند ماه طول بکشد.» او توضیح می‌دهد که قرارداد نوید محمدزاده محدود به همین یک تبلیغ نیست و او یک پروژه بلند مدت سه چهارساله با سن‌ایچ دارد که ارزش آن حدود ۱۲ میلیارد تومان است. نوید محمدزاده تنها بازیگر معروفی نیست که این روزها تبلیغ آن در تلویزیون پخش می‌شود. «امین حیایی» «سس بیژن» تبلیغ می‌کند، «آتیلا پسیانی» «برنج گلستان» و «امیرحسین آرمان» کت و شلوار. البته پیش از آن‌ها، بازیگرانی مثل «مهران مدیری» و «رضا کیانیان» هم با چای و دم‌نوش و «رضا گلزار» و «بهرام رادان» با تبلیغات پوشاک و برندهای چرم مشغول کار در بازار تبلیغات شده بودند.

کارشناس حوزه تبلیغات معتقد است که تبلیغات کالا و محصولات در همه جای دنیا عرف است اما در ایران این عرف جهانی هم تغییر کرده است: «عرف جهانی این است که سلبریتی‌ها تبلیغاتی مرتبط با خودشان را انجام می‌دهند؛ مثلا رونی کلمن، اسطوره بدن‌سازی تبلیغ مکمل‌های پروتئینی بدن‌سازی انجام می‌داد و آلپاچینو به عنوان یک هنرپیشهٔ کافه‌نشین و قهوه‌خور، یک برند قهوه را تبلیغ می‌کرد. اما در ایران اصلا چنین المان‌هایی در نظر گرفته نمی‌شود و تنها این مساله مهم است که کدام مجموعه پول بیشتری پرداخت می‌کند. به همین دلیل قواعد کلی این امور در ایران با همه جای دنیا متفاوت است.» رضا کیانیان چندی پیش که درباره تبلیغ دم‌نوش مورد پرسش قرار گرفته بود، توضیحات مشابهی داد. او به ایسنا گفت: «در این سال‌ها تبلیغات زیادی به من پیشنهاد شد که من هیچ کدام را نپذیرفتم چون احساس کردم که با شخصیت اجتماعی من جور در نمی‌آید.

اما این تبلیغ اخیر با شخصیت اجتماعی من و برندی که از خودم ساختم، جور است. من در عین حال که فعال محیط زیست هستم، فعال اجتماعی هم هستم و دغدغهٔ سلامت افراد جامعه‌‌ام را دارم. این کارخانه محصولات متنوع دیگری مانند چای و قهوه و… هم دارد اما من فقط دم‌نوش مثلثی آن را تبلیغ می‌کنم چون محصولی است صد درصد طبیعی، صد درصد ایرانی. با تبلیغ این محصول، هم به تولید داخلی کشورم کمک می‌کنم و هم چون محصول صد درصد طبیعی است و هیچ افزودنی ندارد، پس برای سلامتی مفید است. با این حال، همه بازیگرانی که به تبلیغات روی آورده‌اند، چنین توجیهاتی ندارند و موضوع تبلیغ برندها بیشتر برایشان توجیه اقتصادی دارد.

منبع آگاهی که درباره رقم قرارداد محمدزاده صحبت کرد، می‌گوید: «امین حیایی برای تبلیغ سس، یک قرارداد چهار ساله بسته و پنج میلیارد تومان گرفته است که در این مدت برای برند دیگری تبلیغ نکند. او در مورد زیاد شدن تبلیغات سلبریتی‌ها از تلویزیون در روزهای اخیر می‌گوید: «شیوع کرونا بسیاری از پروژه‌های سینمایی و تلویزیونی را به تعویق انداخت و حالا تبلیغات راه درآمدی برای بازیگران است.» اما آیا این اعداد و ارقامی که سلبریتی‌ها برای تبلیغات می‌گیرند، برای برندها می‌صرفد؟ آیا فروش آبمیوه سن‌ایچ با تبلیغ نوید محمدزاده آن‌قدر زیاد می‌شود که رقم دستمزد او برای تبلیغات را تامین کند و سود رسانی هم داشته باشد؟ برای جواب این سوال سراغ یکی از مالکان «مجموعه تفریحی توریستی دشت نور» مازندران که محمدرضا گلزار تبلیغات آن را انجام می‌دهد، می‌رویم. دوست ندارد نامی از او منتشر شود اما توضیح می‌دهد که گلزار برای تبلیغ این مجموعه، یکی از ویلاهای آن را دریافت کرده است: «با توجه به این که ما تنها یک فاز از این مجموعه را بهره‌برداری کامل کردیم و به عنوان دستمزد، یک ویلا به آقای گلزار دادیم، طبیعتا به لحاظ اقتصادی، مقرون به صرفه نیست. اما با توجه به دور نمای فعالیت کاری ما و این که با حضور ایشان در بیلبوردها و تبلیغات در فضای مجازی، مجتمع ما بیشتر دیده می‌شود، بالطبع یک تفاوت فاحش برای این مجموعه با دیگر مجموعه‌ها ایجاد خواهد شد و قیمت زمین در این منطقه بالاتر می‌رود.

فازهای بعدی مجتمع ما، متقاضی و مخاطب خود را پیدا می‌کند و بنده و سایر شرکا به عنوان سرمایه‌گذاران این مجموعه، در زمینهٔ کاری خودمان صاحب اسم و رسم بیشتری می‌شویم. به جمیع این جهات، تصمیم به حضور ایشان به عنوان سفیر تبلیغاتی گرفتیم. در غیر این صورت، این میزان هزینهٔ تبلیغات برای کار ما هیچ توجیه اقتصادی نداشت.» .