ویروس کرونا, ایالات متحده آمریکا, دونالد ترامپ, فاصله اجتماعی

ویروس کرونا, ایالات متحده آمریکا

ثبت ۵۰ هزار بیمار جدید کووید-۱۹ در آمریکا؛ ترامپ: با ماسک زدن مشکلی ندارم

ثبت بیش از ۵۰ هزار بیمار جدید کووید-۱۹ در آمریکا؛ ترامپ: با ماسک زدن مشکلی ندارم

02/07/2020 08:31:00 ق.ظ

ثبت بیش از ۵۰ هزار بیمار جدید کووید-۱۹ در آمریکا؛ ترامپ: با ماسک زدن مشکلی ندارم

هشدارها به شهروندان آمریکایی برای حفظ فاصله گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک در مکان‌های عمومی در روزهای منتهی به جشن استقلال دوچندان شده است.

بیش از ۵۰ هزار مورد جدید ابتلا به بیماری کووید-۱۹ در فاصله روزهای سه‌شنبه تا چهارشنبه در ایالات متحده آمریکا شناسایی شد. این افزایش آمار روزانه یک رکورد بی‌سابقه از زمان شیوع ویروس کرونا در این کشور به شمار می‌رود.به این ترتیب شمار بیماران مبتلا به کووید-۱۹ در ایالات متحده، بزرگ‌ترین قربانی ویروس کرونا در جهان به بیش از ۲ میلیون و هفتصد و هفتاد هزار نفر رسید.

آیا مدال طلای جواد فروغی پس‌گرفته می‌شود؟ | DW | 01.08.2021 جلال ستاری، نویسنده و اسطوره‌شناس ایرانی درگذشت | DW | 31.07.2021 شهادت سرباز دهه هشتادی با ضربات چاقوی یک شرور + عکس- اخبار پلیس - اخبار اجتماعی تسنیم | Tasnim

این آمار تنها یک روز پس ازهشدارآنتونی فائوچی، مشاور ارشد بیماری‌های واگیردار دولت ایالات نسبت به احتمال ابتلای روزانه ۱۰۰هزار نفر به ویروس کرونا در این کشور، منتشر شد.هشدار به احتمال افزایش روزانه یکصدهزار نفر مبتلا به کرونا در ایالات متحده آمریکادر هفته نخست ماه گذشته میلادی (ژوئن) ایالات متحده تقریبا روزانه ۲۲ هزار مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا را ثبت کرد. با این حال با گذشت زمان، شمار بیماران در ایالت‌های جنوبی و غربی، موسوم به کمربند آفتاب، به شکلی تصاعدی افزایش یافت. در هفته پایانی ماه ژوئن شمار مبتلایان تقریبا دو برابر شد و ایالات متحده در این بازه زمانی روزانه نزدیک به ۴۲ هزار مورد جدید را ثبت کرد.

وضعیت وخیم شیوع ویروس کرونا در ایالات متحده تنها با برزیل قابل مقایسه است. در حالی که برزیل پیش از این در برخی روزها افزایش ۵۰ هزار موردی ابتلا به کووید-۱۹ را گزارش کرده بود، مراکز درمانی ایالات متحده در آخرین آمار خود از شناسایی ۴۹ هزار و ۲۸۶ بیمار جدید مبتلا به ویروس کرونا خبر داد. headtopics.com

بیش از نیمی از بیماران روزهای اخیر در آریزونا، کالیفرنیا، فلوریدا و تگزاس شناسایی شده اند.بسیاری از کارشناسان بیماری‌های همه‌گیر می‌گویند یکی از عوامل موج جدید شیوع ویروس کرونا در ایالات متحده، تعطیلات روز گرامیداشت یاد سربازان جان‌باخته آمریکایی در پایان ماه مه است. بر همین اساس، کارشناسان از احتمال افزایش دوباره شمار بیماران پس از تعطیلات روز استتقلال، چهارم ژوئیه ابراز نگرانی کرده اند.

ترامپ با ماسک زدن هیچ مشکلی ندارددونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا روز چهارشنبه در مصاحبه با فاکس‌ بیزنس در پاسخ به انتقادها از ماسک نزدنش در مکان‌های عمومی گفت به هیچ وجه مشکلی با ماسک ندارد و ‌ «اگر در محلی شلوغ، امکان حفظ فاصله وجود نداشته باشد، حتما این کار را خواهد کرد.»

بازدید ترامپ از کارخانه تولید ماسک آنهم بدون رعایت توصیه‌های بهداشتی ادامه مطلب: euronews فارسی »

پایگاه اطلاع‌رسانی دولت ـ پاد

شمار مبتلایان به کرونا در روسیه به مرز 650 هزار رسید

شمار مبتلایان به کرونا در مصر رو به افزایش است

موارد روزانه ابتلا به کرونا در آمریکا می‌تواند 'به ۱۰۰ هزار برسد'دکتر آنتونی فاچی مشاور ارشد دولت آمریکا در زمینه بیماری های مسری گفته است که 'متعجب نخواهد شد' اگر موارد ابتلا به ویروس کرونا در این کشور به روزانه ۱۰۰ هزار مورد برسد.

هشدار به احتمال افزایش روزانه یکصدهزار نفر مبتلا به کرونا در آمریکاوضعیت ایالت فلوریدا در هفته‌های اخیر با ثبت روزانه ۸هزار مبتلا بسیار نگران کننده بوده است.

محسنی بندپی: ماسک رایگان در مراکز پرتردد و ادارات توزیع شودیک عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس: *ماسک رایگان در مراکز پرتردد و ادارات توزیع شود *باید از حضور افراد بدون ماسک در مترو، ایستگاه‌های اتوبوس و مراکز پرتردد جلوگیری شود *تا کی قرار است این ویروس به گردش خود ادامه دهد و چند دور قمری بزند تا به پایان برسد؟

قرارداد مستاجران دروغگو فسخ می‌شود/ الزام ثبت تعداد، جنسیت و نام مستاجران در قراردادهانایب رییس اتحادیه مشاوران املاک گفت: اگر مستاجران در قراردادها واقعیتی را درباره تعداد افراد یا نسبیت اعلام نکنند، قرارداد اجاره به راحتی فسخ می‌شود.