ثبت ۵۰ هزار بیمار جدید کووید-۱۹ در آمریکا؛ ترامپ: با ماسک زدن مشکلی ندارم

02/07/2020 08:31:00 ق.ظ

ثبت بیش از ۵۰ هزار بیمار جدید کووید-۱۹ در آمریکا؛ ترامپ: با ماسک زدن مشکلی ندارم

ویروس کرونا, ایالات متحده آمریکا

ثبت بیش از ۵۰ هزار بیمار جدید کووید-۱۹ در آمریکا؛ ترامپ: با ماسک زدن مشکلی ندارم

هشدارها به شهروندان آمریکایی برای حفظ فاصله گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک در مکان‌های عمومی در روزهای منتهی به جشن استقلال دوچندان شده است.

بیش از ۵۰ هزار مورد جدید ابتلا به بیماری کووید-۱۹ در فاصله روزهای سه‌شنبه تا چهارشنبه در ایالات متحده آمریکا شناسایی شد. این افزایش آمار روزانه یک رکورد بی‌سابقه از زمان شیوع ویروس کرونا در این کشور به شمار می‌رود.به این ترتیب شمار بیماران مبتلا به کووید-۱۹ در ایالات متحده، بزرگ‌ترین قربانی ویروس کرونا در جهان به بیش از ۲ میلیون و هفتصد و هفتاد هزار نفر رسید.

این آمار تنها یک روز پس ازهشدارآنتونی فائوچی، مشاور ارشد بیماری‌های واگیردار دولت ایالات نسبت به احتمال ابتلای روزانه ۱۰۰هزار نفر به ویروس کرونا در این کشور، منتشر شد.هشدار به احتمال افزایش روزانه یکصدهزار نفر مبتلا به کرونا در ایالات متحده آمریکادر هفته نخست ماه گذشته میلادی (ژوئن) ایالات متحده تقریبا روزانه ۲۲ هزار مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا را ثبت کرد. با این حال با گذشت زمان، شمار بیماران در ایالت‌های جنوبی و غربی، موسوم به کمربند آفتاب، به شکلی تصاعدی افزایش یافت. در هفته پایانی ماه ژوئن شمار مبتلایان تقریبا دو برابر شد و ایالات متحده در این بازه زمانی روزانه نزدیک به ۴۲ هزار مورد جدید را ثبت کرد.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

شرق

🔺در نشست اساتید دانشگاه تهران چه گذشت؟ 🔹محمدجواد ظریف، علی مطهری، ابراهیم متقی، حدادعادل، محمود نیلی احمدآبادی، تقی آزاد ارمکی، صادق زیباکلام و پیروز حناچی در این نشست سخنرانی کردند. @sharghdaily sharghdaily.com ادامه مطلب >>

شمار مبتلایان به کرونا در روسیه به مرز 650 هزار رسید

شمار مبتلایان به کرونا در مصر رو به افزایش است

موارد روزانه ابتلا به کرونا در آمریکا می‌تواند 'به ۱۰۰ هزار برسد'دکتر آنتونی فاچی مشاور ارشد دولت آمریکا در زمینه بیماری های مسری گفته است که 'متعجب نخواهد شد' اگر موارد ابتلا به ویروس کرونا در این کشور به روزانه ۱۰۰ هزار مورد برسد.

هشدار به احتمال افزایش روزانه یکصدهزار نفر مبتلا به کرونا در آمریکاوضعیت ایالت فلوریدا در هفته‌های اخیر با ثبت روزانه ۸هزار مبتلا بسیار نگران کننده بوده است.

محسنی بندپی: ماسک رایگان در مراکز پرتردد و ادارات توزیع شودیک عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس: *ماسک رایگان در مراکز پرتردد و ادارات توزیع شود *باید از حضور افراد بدون ماسک در مترو، ایستگاه‌های اتوبوس و مراکز پرتردد جلوگیری شود *تا کی قرار است این ویروس به گردش خود ادامه دهد و چند دور قمری بزند تا به پایان برسد؟

قرارداد مستاجران دروغگو فسخ می‌شود/ الزام ثبت تعداد، جنسیت و نام مستاجران در قراردادهانایب رییس اتحادیه مشاوران املاک گفت: اگر مستاجران در قراردادها واقعیتی را درباره تعداد افراد یا نسبیت اعلام نکنند، قرارداد اجاره به راحتی فسخ می‌شود.

Aa بیش از ۵۰ هزار مورد جدید ابتلا به بیماری کووید-۱۹ در فاصله روزهای سه‌شنبه تا چهارشنبه در ایالات متحده آمریکا شناسایی شد.شمار مبتلایان به کرونا در روسیه با شناسایی 6 هزار و 693 مورد طی شبانه‌روز گذشته به 647 هزار و 849 تن رسید.شمار مبتلایان به ویروس کرونا در مصر با شناسایی 1557 مورد جدید در 24 ساعت گذشته به 68 هزار و 311 نفر رسید.این لینک‌ها خارج از بی‌بی‌سی است و در یک پنجره جدید باز می‌شود پنجره همرسانی را ببندید Getty Images Image caption دکتر فاچی هشدار داد که مبتلا شدن روزانه صد هزار نفر برای او عجیب نخواهد بود دکتر آنتونی فاچی مشاور ارشد دولت آمریکا در زمینه بیماری های مسری گفته است که"متعجب نخواهد شد" اگر موارد ابتلا به ویروس کرونا در این کشور به روزانه ۱۰۰ هزار مورد برسد.

این افزایش آمار روزانه یک رکورد بی‌سابقه از زمان شیوع ویروس کرونا در این کشور به شمار می‌رود. به این ترتیب شمار بیماران مبتلا به کووید-۱۹ در ایالات متحده، بزرگ‌ترین قربانی ویروس کرونا در جهان به بیش از ۲ میلیون و هفتصد و هفتاد هزار نفر رسید.06. این آمار تنها یک روز پس ازهشدار آنتونی فائوچی ، مشاور ارشد بیماری‌های واگیردار دولت ایالات نسبت به احتمال ابتلای روزانه ۱۰۰هزار نفر به ویروس کرونا در این کشور، منتشر شد.2020 استانبول/ خبرگزاری آناتولی وزارت بهداشت مصر با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد: شمار مبتلایان به ویروس کرونا با شناسایی 1557 مورد جدید در یک روز گذشته به 68 هزار و 311 نفر رسید. هشدار به احتمال افزایش روزانه یکصدهزار نفر مبتلا به کرونا در ایالات متحده آمریکا در هفته نخست ماه گذشته میلادی (ژوئن) ایالات متحده تقریبا روزانه ۲۲ هزار مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا را ثبت کرد. شمار قربانیان کرونا در روسیه نیز با فوت 154 مبتلا طی 24 ساعت گذشته به 9 هزار و 320 نفر رسید. با این حال با گذشت زمان، شمار بیماران در ایالت‌های جنوبی و غربی، موسوم به کمربند آفتاب، به شکلی تصاعدی افزایش یافت. برخی از این ایالات حدود یک ماه پیش شروع به بازگشایی اقتصاد خود کردند.

در هفته پایانی ماه ژوئن شمار مبتلایان تقریبا دو برابر شد و ایالات متحده در این بازه زمانی روزانه نزدیک به ۴۲ هزار مورد جدید را ثبت کرد. با کاهش تدابیر اتخاذی مقابله با کرونا در شهر مسکو طی 24 ساعت گذشته 745 مورد جدید ابتلا به کرونا شناسایی شد، بدین ترتیب شمار مبتلایان در پایتخت روسیه به 221 هزار و 598 نفر افزایش یافت.. وضعیت وخیم شیوع ویروس کرونا در ایالات متحده تنها با برزیل قابل مقایسه است. در حالی که برزیل پیش از این در برخی روزها افزایش ۵۰ هزار موردی ابتلا به کووید-۱۹ را گزارش کرده بود، مراکز درمانی ایالات متحده در آخرین آمار خود از شناسایی ۴۹ هزار و ۲۸۶ بیمار جدید مبتلا به ویروس کرونا خبر داد. اولین مورد ابتلا به ویروس کرونا در روسیه در 31 ژانویه شناسایی و اولین مورد مرگ ناشی از این بیماری نیز در 19 مارس ثبت شد. بیش از نیمی از بیماران روزهای اخیر در آریزونا، کالیفرنیا، فلوریدا و تگزاس شناسایی شده اند. بسیاری از کارشناسان بیماری‌های همه‌گیر می‌گویند یکی از عوامل موج جدید شیوع ویروس کرونا در ایالات متحده، تعطیلات روز گرامیداشت یاد سربازان جان‌باخته آمریکایی در پایان ماه مه است. براساس تحلیل روزنامه"یو اس ای تودی" این دستور در مجموع شامل ۴۸ درصد جمعیت آمریکا می شود.

بر همین اساس، کارشناسان از احتمال افزایش دوباره شمار بیماران پس از تعطیلات روز استتقلال، چهارم ژوئیه ابراز نگرانی کرده اند. ترامپ با ماسک زدن هیچ مشکلی ندارد دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا روز چهارشنبه در مصاحبه با فاکس‌ بیزنس در پاسخ به انتقادها از ماسک نزدنش در مکان‌های عمومی گفت به هیچ وجه مشکلی با ماسک ندارد و ‌ «اگر در محلی شلوغ، امکان حفظ فاصله وجود نداشته باشد، حتما این کار را خواهد کرد.» بازدید ترامپ از کارخانه تولید ماسک آنهم بدون رعایت توصیه‌های بهداشتی این موضع جدید یک روز پس از آن اعلام می‌شود که سناتور جمهوریخواه تنسی، لامر الکساندر از دونالد ترامپ خواست تا در انظار عمومی ماسک بزند تا الگویی برای هواداران پرشمارش باشد. آقای لامر گفته بود مساله ماسک زدن آنچنان سیاسی شده است که هواداران ترامپ، برخلاف مخالفانش، ماسک نمی‌زنند. . نمی توانیم فقط روی مناطقی تمرکز کنیم که شاهد جهش هستند.