انتخابات آمریکا؛ اعلام حمایت ده‌ها مقام دولت جورج بوش از جو بایدن

انتخابات آمریکا؛ اعلام حمایت ده‌ها مقام دولت جورج بوش از جو بایدن

02/07/2020 03:47:00 ق.ظ

انتخابات آمریکا؛ اعلام حمایت ده‌ها مقام دولت جورج بوش از جو بایدن

گروهی از مقام های سابق دولت جورج دابلیو بوش از حزب جمهوریخواه برای حمایت از جو بایدن، نامزد دموکرات‌ها در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ تشکل تازه‌ای را تاسیس کرده اند.

پنجره همرسانی را ببندیدReutersImage captionبنابر تازه ترین نظرسنجی ها، میزان محبوبیت جو بایدن نسبت به دونالد ترامپ در بین رای دهندگان آمریکایی در حال افزایش بوده استگروهی از مقام های سابق دولت جورج دابلیو بوش از حزب جمهوری‌خواه برای حمایت از جو بایدن، نامزد دموکرات‌ها در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ تشکل تازه‌ای را تاسیس کرده اند.

وال‌استریت ژورنال: آمریکا چهار نفتکش ایران را توقیف کرده - BBC News فارسی پیشنهاد تغییر مقررات دوش حمام در آمریکا در پی مشکل ترامپ در شستشوی موهایش - BBC News فارسی واقعیت‌های حیرت آور درباره افراد چپ دست در روز جهانی چپ دست‌ ها - BBC News فارسی

این گروه حدود ۲۰۰ عضو دارد که شامل مقامات سابق ستاد انتخاباتی و کابینه چهل و سومین رئیس جمهوری آمریکا نیز می شود. آنها معتقدند جو بایدن می تواند «عزت را به کاخ سفید بازگرداند.»کریستوفر پورسل - که در زمان ریاست جمهوری جورج بوش در دفتر روابط عمومی کاخ سفید و وزارت امور خارجه کار می کرد - روز چهارشنبه (یک ژوئیه) گفت بسیاری از هفکران وی خود را جمهوریخواه می دانند اما شکست دونالد ترامپ را مهم تر از وابستگی حزبی خود تلقی می کنند.

این گروه که با ستاد انتخاباتی جو بایدن و سایر گروه‌های جمهوریخواه ضد دونالد ترامپ در تماس است می گوید به طور مسقتیم با جورج بوش ارتباطی ندارد.ستاد انتخاباتی آقای ترامپ در واکنش، این گروه را بخشی از یک «باتلاق» فراجناحی در ساختار قدرت ایالات متحده خوانده است که رییس جمهوری آمریکا همواره وعده «خشک کردن» آن را داده است.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، ارین پرین، مدیر روابط مطبوعاتی ستاد انتخاباتی رییس جمهوری آمریکا گفته است: «این باز همان باتلاق است که برای برکناری رئیس جمهور منتخب مردم تلاش می کند.»او گفت: «رئیس جمهور ترامپ رهبر یک حزب جمهوری خواه متحد است كه در طی انتخابات مقدماتی ۹۴ درصد آرا جمهوری‌خواهان را بدست آورد - چیزی كه هر رئیس جمهور سابق از هر حزبی فقط می تواند آرزویش را داشته باشد.»

این تازه‌ترین گروه از جمهوری‌خواهان است که برای حمایت از بایدن اعلام موجودیت کرده است.اخیرا دو گروه به نام‌های «رای دهندگان جمهوری‌خواه علیه ترامپ» و پروژه لینکلن، در حمایت از جو بایدن وارد کارزار انتخاباتی شده اند تا در ایالت‌های حساس رای دهندگان جمهوری‌خواه ناراضی را به سمت نامزد دمکرات‌ها سوق دهند.

در پی شیوع ویروس کرونا و تنش‌های اخیر بر سر خشونت‌های نژادی پلیس، انتقادها از دونالد ترامپ از جمله در بین برخی جمهوری‌خواهان بالا گرفته است.اخیرا کالین پاول، وزیر امور خارجه دولت جورج بوش و از فرماندهان پیشین ستاد مشترک نیروهای مسلح آمریکا، هم دونالد ترامپ را به"دروغ‌گویی" و"انحراف از قانون اساسی" ایالات متحده متهم کرد.

آقای پاول تظاهرات ضدنژادپرستی در آمریکا را نشانه «بلوغ جامعه» دانست و رویکرد دونالد ترامپ را «خطرناک» خواند.آقای پاول گفت در انتخابات ریاست جمهوری به جو بایدن، نامزد بالقوه دموکرات‌ها رای خواهد داد. او در انتخابات قبلی هم اعلام کرده بود به آقای ترامپ رای نمی‌دهد.

دونالد ترامپ از امضای «توافقنامه‌ای تاریخی» میان اسرائیل و امارات عربی متحده خبر داد ترامپ یک بار دیگر در آمریکایی بودن یک سیاه‌پوست ایجاد شبهه کرد - BBC News فارسی وال‌استریت ژورنال: آمریکا چهار کشتی حامل سوخت ایران را توقیف کرد

بنابر تازه ترین نظرسنجی ها، میزان محبوبیت جو بایدن نسبت به دونالد ترامپ در بین رای دهندگان آمریکایی درحال افزایش بوده است. برخی ناظران این تحول را به بالا گرفتن انتقادها از نحوه عملکرد دولت آقای ترامپ در بحران ویروس کرونا و نیز افزایش بی سابقه بیکاری در آمریکا نسبت داده اند.

ادامه مطلب: BBC NEWS فارسی »

تخت‌روانچی:آمریکا در شورای امنیت بار دیگر حمایت جهانی از برجام را می‌شنودنیویورک- ایرنا- نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد، تلاش آمریکا برای تمدید ممنوعیت تسلیحاتی ایران را در تضاد کامل با قطعنامه ۲۲۳۱ و برجام دانست و گفت: آمریکایی‌ها در نشست شورای امنیت بار دیگر حمایت جهانی از برجام و این قطعنامه را خواهند شنید.

نماینده فرانسه در سازمان ملل: از پیشنهادهای یکجانبه حمایت نمی کنیمفرانسه خواهان حل اختلافات است | نماینده دایم فرانسه در سازمان ملل معتقد است هیچ یک از ما نباید ریسکِ کاری را بکنیم که تنش‌ها را در خاورمیانه افزایش دهد. اختلاف‌ها باید حل شود و به راهبردی همه جانبه در مورد مساله ایران باید برسیم و با چشم باز عمل کنیم

فرانسه: از حرکت‌های یک‌جانبه برای وضع تحریم‌ حمایت نمی‌کنیماین مقام ارشد فرانسوی با انتقاد از تحریم‌های اعمالی آمریکا علیه ایران، گفت: ما از حرکت‌های یک‌جانبه برای وضع تحریم‌ها حمایت نخواهیم کرد.

ترکیه: یکی از عاملان حمله‌ تروریستی سال 2018 در حکاری از پای درآمدترکیه: یکی از عاملان حمله‌ تروریستی سال 2018 در حکاری از پای درآمد

با وضعیت شکننده ترامپ، احتمال کناره‌گیری او از انتخابات وجود داردبا وضعیت شکننده ترامپ، احتمال کناره‌گیری او از انتخابات وجود دارد یک عامل حزب جمهوری‌خواه به شبکه خبری فاکس نیوز گفت، چنانچه دونالد ترامپ به این باور برسد که هیچ شانسی برای پیروزی در انتخابات ندارد، احتمالا از رقابت ریاست جمهوری ۲۰۲۰ کنار می‌کشد.

تیک‌تاک پس از مسدود شدن از عملکرد خود در هند دفاع کردوزارت فناوری اطلاعات هند با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرده بود که دسترسی به تیک‌تاک و دیگر اپلیکیشن‌های چینی پس از دریافت شکایت‌های متعدد در خصوص سرقت احتمالی داده‌های شخصی و نقض قوانین مرتبط با رعایت حریم خصوصی مسدود شده است.