ادامه اعتراضات در حاشیه نمایشگاه بین‌المللی خودرو در آلمان | DW | 15.09.2019

24/06/1398 03:28 ب.ظ

'شن در جعبه دنده' نامی است که جنبش دفاع از محیط‌ زیست برای تغییر ساختار حمل و نقل شهری در آلمان برای خود برگزیده است. معترضان دو دروازه اصلی ورودی نمایشگاه بین‌المللی خودرو در فرانکفورت را مسدود کرده‌اند.

'شن در جعبه دنده' نامی است که جنبش دفاع از محیط‌ زیست برای تغییر ساختار حمل و نقل شهری در آلمان برای خود برگزیده است. معترضان دو دروازه اصلی ورودی نمایشگاه بین‌المللی خودرو در فرانکفورت را مسدود کرده‌اند. "شن در جعبه دنده" نامی است که جنبش دفاع از محیط‌ زیست برای تغییر ساختار حمل و نقل شهری در آلمان برای خود برگزیده است. معترضان دو دروازه اصلی ورودی نمایشگاه بین‌المللی خودرو در فرانکفورت را مسدود کرده‌اند.

نمایشگاه بین‌المللی خودرو IAA در شهر فرانکفورت آلمان برپاست. نمایشگاهی که قرار است تا روز ۲۲ سپتامبر ادامه داشته باشد. انتظار می‌رود ۶۰ هزار نفر ظرف این مدت از این نمایشگاه بین‌المللی دیدن کنند. در چنین شرایطی، عده‌ای از فعالان مدنی در دفاع از محیط زیست در حاشیه این نمایشگاه دست به اعتراض زده‌اند.

این گروه از فعالان مدنی که خود را"شن در جعبه دنده" نام نهاده‌اند، روز یکشنبه ۲۴ شهریور (۱۵ سپتامبر) در ادامه اعتراضات خود، دو در اصلی ورودی این نمایشگاه را مسدود کرده‌اند.روز شنبه ۱۴ سپتامبر نیز هزاران نفر با تجمع در کنار محل برگزاری این نمایشگاه خواستار تغییر جدی در سامانه حمل و نقل شهری شدند. سازمانگران این حرکت اعتراضی، تعداد شرکت کنندگان تظاهرات روز شنبه را ۲۵ هزار نفر اعلام کرده‌اند. این در حالی است که پلیس تعداد آن‌ها را ۱۵ هزار نفر برآورد کرده است. headtopics.com

ادامه مطلب:
dw_persian »

جنگ، هجرت و کودک فردا؛ موضوع نمایشگاه غزاله بحیرایی در لیون«جنگ و مهاجرت روی چه کسانی بیشترین تأثیر را می‌گذارد؟ پاسخ این سوال کودکان است، بخصوص آنها که هنوز به دنیا نیامده‌اند.» گزارش یورونیوز را ببینید. جزئیات بیشتر در این لینک:

دست کم 10 نفر بر اثر آتش سوزی در بیمارستانی در برزیل جان باختند- خبرگزاری آناتولی

ممنوعیت ساخت و ساز در پایتخت در روزهای تعطیلرئیس کمیته سلامت شورای شهر تهران اعلام کرد که در صورت جلب موافقت سازمان نظام مهندسی، در راستای کاهش آلودگی صوتی، ساخت و ساز و عملیات عمرانی در روزهای تعطیل متوقف می شود.

تولد کشوری جدید در جهان؛ «پادشاهی کوه زرد» در سرزمینی میان مصر و سودانسخن در این‌باره که این کشور تازه تاسیس بهشتی برای مهاجران و آوارگان است، باعث ایجاد سوءظن‌هایی شده است. برخی بر این گمان هستند که «پادشاهی کوه زرد» سرزمینی جایگزین برای دولت آیندۀ فلسطین است.

افزایش آشپزخانه‌های تولید شیشه در افغانستان/ افزایش کشفیات و کاهش قیمت شیشه در کشوردبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: موضوع ساماندهی معتادان متجاهر در کوتاه مدت از اولویت های ستاد مبارزه با موادمخدر است.

کشته شدن 11 سرباز افغان در حمله خودی در قندهار افغانستانمقام‌های ولایت قندهار در جنوب افغانستان شنبه 14 سپتامبر تایید کردند که 11 سرباز پولیس در یک حمله

ادامه اعتراضات در حاشیه نمایشگاه بین‌المللی خودرو در آلمان

"شن در جعبه دنده" نامی است که جنبش دفاع از محیط‌ زیست برای تغییر ساختار حمل و نقل شهری در آلمان برای خود برگزیده است. معترضان دو دروازه اصلی ورودی نمایشگاه بین‌المللی خودرو در فرانکفورت را مسدود کرده‌اند.

نمایشگاه بین‌المللی خودرو IAA در شهر فرانکفورت آلمان برپاست. نمایشگاهی که قرار است تا روز ۲۲ سپتامبر ادامه داشته باشد. انتظار می‌رود ۶۰ هزار نفر ظرف این مدت از این نمایشگاه بین‌المللی دیدن کنند. در چنین شرایطی، عده‌ای از فعالان مدنی در دفاع از محیط زیست در حاشیه این نمایشگاه دست به اعتراض زده‌اند.

این گروه از فعالان مدنی که خود را"شن در جعبه دنده" نام نهاده‌اند، روز یکشنبه ۲۴ شهریور (۱۵ سپتامبر) در ادامه اعتراضات خود، دو در اصلی ورودی این نمایشگاه را مسدود کرده‌اند.روز شنبه ۱۴ سپتامبر نیز هزاران نفر با تجمع در کنار محل برگزاری این نمایشگاه خواستار تغییر جدی در سامانه حمل و نقل شهری شدند. سازمانگران این حرکت اعتراضی، تعداد شرکت کنندگان تظاهرات روز شنبه را ۲۵ هزار نفر اعلام کرده‌اند. این در حالی است که پلیس تعداد آن‌ها را ۱۵ هزار نفر برآورد کرده است.

پلیس در عین حال در گزارش خود پیرامون وضعیت نمایشگاه گفته است که اعتراضات کاملا صلح‌آمیز بوده و مسدود کردن دو دروازه نمایشگاه باعث آن شده است که بازدیدکنندگان از دو در ورودی دیگر برای حضور در نمایشگاه بهره‌ گیرند.ماری کلی، سخنگوی این حرکت اعتراضی، اعلام کرده است: «ما دیگر حاضر به شنیدن وعده‌های توخالی نیستیم. ما تا زمان ایجاد تحولی متناسب با محیط زیست در سامانه حمل و نقل به فعالیت و اعتراض خود ادامه خواهیم داد.»

شرکت کنندگان در این حرکت اعتراضی از جمله گفته‌اند که شرکت‌های خودروسازی تلاش لازم را برای کاستن از گازهای سمی و زیان‌بار به کار نمی‌گیرند.

آن‌ها خواستار ایجاد فضای مناسب برای دوچرخه سواران و همچنین ایاب و ذهاب رایگان شهری شده‌اند. به باور آن‌ها تنها از این طریق می‌توان از زیان‌های ناشی از گاز‌های سمی خودروهای با سوخت فسیلی کاست.

فعالان محیط زیست گفته‌اند که دولت باید در عرصه گسترش شبکه اتوبوس و مترو اقدام کرده و تا سال ۲۰۳۵ شرایط را برای یک حمل و نقل بری از گازهای سمی و زیان‌بار برای محیط زیست فراهم سازد.